Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z drukiem dużych plików.
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   Problem z drukiem dużych plików.

Nie wiem czy się ktoś spotkał z taką bolączką. Mam do wykonania kilka kolaży dla klientów. Do niedawna drukowałem na Epsonach i Canonach, wszystko to były drukarki barwnikowe do A4 lub A3. Potrafiłem łykać wszelkie grafiki 600dpi A3, pliki po 60MB i więcej. Teraz mam pigment (SC-P800) i do A3 przyjmuje wszystko, ale A2 wywala podczas drukowania, max udało się mi wydrukować 3/4 arkusza. Zaczynam się denerwować, bo mam już 5 skopanych drogich wydruków, gdzie sam papier był warty to ponad 12 funtów. Teraz kombinuję na tańszym papierze, już zjechałem z jakością do 150dpi i zwykłą jakość fotograficzną, ale też wywala. Co może być nie tak?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Podejrzewasz drukarkę, czy może system/driver? Ile masz wolnego miejsca na dysku systemowym? Poobserwuj może jak to się na bieżąco zmienia podczas drukowania takiego dużego pliku?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 16 Gru, 2017   

Zdiagnozowane.
Problemem była sieć Wi-Fi, a dokładniej router od mojego providera. Teraz dla pewności drukarka już nie jest sieciową, tylko na kablu do komputera.
Inna sprawa, że pamięć cache to ta drukarka ma mizerny, jak na to co ma drukować. Niezależnie w jakim dpi jest drukowany obraz, sterownik komputera i tak interpoluje lub degraduje go do rozdzielczości drukowania np 2880x1440dpi, po czym wysyła partiami do pamięci drukarki, bo taki przy A2 się po prostu nie mieści na raz. Gdzie te czasy i opcja "rozpocznij drukowanie po zbuforowaniu"... :sad: Router się trochę zwiesił, co zdarza mu się co kilka dni jak nie jest resetowany, pingi szalały, gubił pakiety i zatykał komunikację, ot cały problem, który kosztował więcej niż nowy router.
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 28 Gru, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Niezależnie w jakim dpi jest drukowany obraz, sterownik komputera i tak interpoluje lub degraduje go do rozdzielczości drukowania np 2880x1440dpi, po czym wysyła partiami do pamięci drukarki, bo taki przy A2 się po prostu nie mieści na raz.


Sterownik Epsona interpoluje/decymuje obraz do rozdzielczości 360 lub 720 PPI (nie DPI; w jaki sposób, to temat na oddzielnego posta), po czym w procesie rastrowania zamienia go na chmurę "kropek" wysyłaną do drukarki. Rozdzielczość druku może być różna, np 5760x1440, 2880x1440, 1440x720, 720x720 DPI. Obie liczby mówią o dokładności kładzenia kropek (nie o wielkości kropki). Pierwsza, to rozdzielczość w pionie, i koresponduje z liczbą przebiegów głowicy nad danym obszarem papieru (32, 16,8,4 itd).

W drukarkach atramentowych nie ma sensu wbudowywać dużego bufora, ponieważ druk jest zbyt wolny. Inaczej niż w laserówkach.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017   

No patrz, a jednak to nadmiernie "wysychający" bufor był problemem, pomimo jak to opisałeś, tak wolnego druku.
Uwierz, znam różnicę miedzy pixels per inch a dots per inch. Jak pewnie nie zauważyłeś, napisałem
Cytat:
obraz ... interpoluje ... do rozdzielczości drukowania np 2880x1440dpi
Jeśli przeanalizujesz dokładnie mój wpis odkryjesz, że nic nie napisałem o jednostce rozdzielczości obrazu, a o trybie zgodności z drukarką, a to różnica :)

I jeszcze jedna sprawa jeśli już się tak mądrzysz, nie PPI i DPI, a ppi i dpi :) Zapis dużymi literami jest niepoprawny gramatycznie, chociaż często tak zapisywany, zwłaszcza w internecie.
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017   

Hmm, tak się czasami zastanawiam, dlaczego na polskich forach ludzie tak bardzo są skupieni na sobie, jakby byli pępkiem wszechświata i myśleli, że wszystko co ktoś napisze ich dotyczy - i nie mogą wciąż pojąć...

Szanowny kolego, Twojego posta przeczytałem uważnie i wydaje mi się, że rozumiem co napisałeś. Napisałeś, co napisałeś i tego nikt nie neguje. Ale ponieważ nie jesteś jedynym, który czyta to forum, więc pozwolisz, ze inni tez się mogą z niego czegoś dowiedzieć, a bardzo często zaczynają dopiero swoją przygodę z drukiem.

Co do bufora, to nie jego wielkość jest problemem. Bufor nie wysycha dlatego że jest zbyt mały, ale dlatego, że szybkość transmisji na interfejsie jest zbyt niska i zmienna. Miałeś po prostu wadliwy interfejs.

Być może powinno być dpi, niemniej jednak dla zrozumienia tematu nie ma to znaczenia. Jeśli sobie życzysz, mogę to poprawić.

Proponuję nie porównywać naszych kompetencji i doświadczenia w obszarze reprodukcji obrazu, na nic się to nikomu nie przyda... kropka.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017   

unesco napisał/a:
Być może powinno być dpi, niemniej jednak dla zrozumienia tematu nie ma to znaczenia.

Idąc tym tropem, czy w ogóle ma znaczenie, czy dots, czy pixels per inch? :) Albo bawimy się w purystę na całego, albo trzeba poprawić i siebie…

Ad meritum, jeśli ktoś ma wątpliwość, czy wielką czy małą literą, to chyba potwierdzeniem (że małą) jest to: https://sjp.pwn.pl/sjp/dpi;2555395.html choć nie udało mi się znaleźć jednoznacznego opisu zasady. Zależy czy traktować to jako jednostkę miar i wag, czy jako skrótowiec. http://www.slownikskrotow.pl/other/rules.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15