Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką lornetkę Vortex wybrać?
Autor Wiadomość
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Słusznie prawisz. Jednak poniewieranie po krzakach lornetki za 2 tys. dla większości ludzi ( w tym dla mnie) wymaga przełamania pewnej bariery natury psychologicznej. Ja bynajmniej jeszcze do tego dojrzewam.
Nowik, spoglądając na twój arsenal, 10x42 będzie pewnie najczęściej używane. Nieprzypadkowo kupujesz je zaraz po zakupie eschenbacha. Ten, mimo ze dobry, to jednak wycieczkowa lornetką nie jest, nie wspominając o 50 tkach.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

2 tysie jak na lornetkę to na tym forum raczej niska kwota ;)
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 11 Sty, 2018   

Tylko to forum to lornetkowe Beverly Hills. Reszta narodu zajada się hamburgerami ( aculonami), popierduje sobie i nie ma ani potrzeby ani chrapki na ośmiorniczki prosto od Swarowskiego:)
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

Svarowski prędzej bym powiedział, że to kawior z szampanem ;-)
Tak jak kolega wyżej - patrząc na niektóre ceny lornetek sam wybałuszam oczy. Znam kilku myśliwych z krwi i kości, którzy używają Delta lub Bushnell, a to chyba niezbyt profesjonalne sprzęty jak na - wydawałoby się - tak odpowiedzialne zajęcie. Niby widać i przez to i przez to, że lecz pasja myślistwa wiąże się z odpowiednim sprzętem. W końcu jak pasja to pasja. A nie gumiaki i Mosin. Mogę się mylić. Wiadomo, że zależy to od zasobności portfela delikwenta i nie należy też tego negować. Ale poprzeczkę trzeba sobie stopniowo podnosić i dążyć do usprawniania.
Otóż, jak pisałem wcześniej - 10x50 i 8x40 porro to lornetki typowo do OBSERWACJI. Rozumiem to poprzez np. zasiądzienie na ambonie na jakiś czas i omiatanie nimi horyzontu. Natomiast tą, którą zamierzam kupić uważam za bardzo mobilną, w miarę lekką do szybkiego przeglądu. Nie ukrywam, że lornetki porro uważam w swoim wykonaniu za profesjonalne, a dachówki za lornetki raczej tylko do przeglądu i nie wynikałbym tutaj w jasności zmierzchowe, gdyż są one nieosiągalne w porównaniu z porro - dobrze myślę?
Poza tym ciekawi mnie wasza stajenka i kciuki w niej, może jakieś araby? I nie ma w tym żadnej uszczypliwości. Ile i jakie macie lornetki? Jaki kapitał w nich drzemie? Ja patrząc na swojej myślę czasem że przesadziłem... Trzy lornetki i jeszcze czwarta ci potrzebna? Zastanawiam się nad kupnem tego Vortexa. Kawalerem jestem, co mi tam. Kasę mam, tylko tak lekko ręką wydać dziewięć stów... To jest ta bariera natury psychologicznej.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

W tej chwili stadko liczy 19 sztuk, 20 w drodze. Samiec alfa Nikon 10x42 Se. Oczywiście w szafie. Psycholog zabronił mi z nim wychodzić dalej niż na balkon :wink:

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2018 01:24 ]
Jak gotówka tak mocno cię nie ogranicza to przemyśl słowa m-day i Abs, może warto się przełamać, poczekać na jakąś obniżkę i kupic Vipera. Nic cie nie goni, masz przez co patrzeć. Lepiej mieć kilka arabów niż stado kucyków :wink:

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2018 03:08 ]
Z testu wynika że Viper ma transmisję 90%. Niejedno porro ma mniej ( współczesny Nikon ex), twój eschenbach też ma 90%.

[ Dodano: Pią 12 Sty, 2018 03:36 ]
Olympus EXPS 10x42, jedno z lepszych o ile nie najlepsze porro do 1000zl, ma 87%.
To oczywiście tylko jeden wyrwany z kontekstu parametr, ale widac po nim że dobra dachówka nie musi być ciemniejsza od porro.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

NoVik, Mysliwych to ja nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem i nie chodzi mi o strzelanie do żywych istot, tylko o filozofię zakupów. Giwery za grube patyki, a noże, latarki, zegarki i lornetki z tyłka. Żenada.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pią 12 Sty, 2018   

No właśnie. To diabeł tkwi w szczegółach, to one powodują że czuje się pewnie i w pewnym sensie spełnionym. Tak też jest teraz przy wyborze lornetki.

[ Dodano: Sro 17 Sty, 2018 07:54 ]
Chyba jednak pozostanę przy swoich Porro...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 15