Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektywy
Autor Wiadomość
powiedzmyzefoto 
Początkujący


Posty: 46
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   Obiektywy

Witam, nie bardzo wiedziałem gdzie zamieścić moją prośbę o pomoc. Nie chciałem zaśmiecać działu "obiektywy" więc postanowiłem wrzucić temat tutaj. No więc planuję kupić obiektyw Sigma Art 50 1,4. Mam jednak kilka pytań.

Mniej więcej wiem jak podejść do samego zakupu. Planuję poprosić sklep o sprowadzenie co najmniej 2 sztuk do podpięcia i przetestowania przed samym zakupem. Wydrukuję wcześniej tablicę testową do określenia FF/BF. Moje pytanie jest takie - czy to, że załóżmy jeden obiektyw wymaga kalibracji, powoduje że jest gorszy? Mam Nikkora 85 1,8 G dla którego musiałem dokonać korekty w body do wartości +10 (skala w body to -20 do +20). To dość dużo - tak mi się wydaje. Czy to ma znaczenie? Na jakie wartości Wam zdaża się ustawiać mikrokalibrację? Dlaczego w instrukcji aparatu (N D300s) pisze, że precyzyjna korekta AF nie jest zalecana oraz że funkcja ta może zakłócić normalne ustawianie ostrości. Wracając jednak do Sigmy... Czytałem w Waszych postach, że jeżeli ktoś ma przed zakupem możliwość podpięcia kilku tych samych szkieł, to wybiera najostrzejszą sztukę. Czy różnice są na tyle zauważalne, żeby jeszcze w sklepie to zobaczyć na ekranie aparatu? Poza tym, żeby porównać który ewentualnie jest ostrzejszy, to musiałbym mieć najpierw pewność że oba ostrzą w punkt, więc musiałbym najpierw dokonać ewentualnej mikrokalibracji. Bez precyzyjnej korekty, na pierwszy rzut oka, szkło wyda mi się bardziej mydlane, jednak czy może okazać się że po korekcie jest lepsze od tego, które takiej korekty nie wymaga? Czy rozrzut jakościowy na takim szkle jak S ART może być na tyle duży, że konieczne jest podpięcie szkła przed zakupem? Czy ewentulnie, jeżeli w sklepie nie będą mieli możliwości pokazać mi 2 egzemplarzy, to można w ciemno kupić jedyną sztukę, nie mając porownania do innej? To samo dotyczy sytuacji, gdybym taki obiektyw kupił w sklepie internetowym... Poza tym, nie mam pewności czy sprzedawca zgodzi się na takie testy, bo jednak musi stać nade mną. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

Kupiłem ostatnio zamawiącjąc w Euro AGD z odbiorem w sklepie . Sprawdziłem tylko co jest w pudełku . W domu na spokojnie dokonałem regulacji na stacji dokującej , ze względy na FF. Korekta była maksymalna czyli 20 . Na korpusie korekty nie robiłem jest na zero z=ale jest możliwość skorygowania .
powiedzmyzefoto napisał/a:
Czy rozrzut jakościowy na takim szkle jak S ART może być na tyle duży, że konieczne jest podpięcie szkła przed zakupem?

Nie traktował bym tego jako rozrzut jakoścowy, po prostu jest możłiwość regulacji na poziomie softu . I tyle . Obiektyw pracuje z 5DsR świetnie, atofokus się nie myli, jakość optyki bardzo dobra , w 50 MPix matryca jest wymagająca ...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

powiedzmyzefoto, po pierwsze kupuj w dobrych sklepach, a nie w najtańszym czy internetowym miejscu, gdzie są zwroty bez podania przyczyny itd. Po drugie testując ostrość danej sztuki najlepiej używać ręcznego ustawiania ostrości na live-view, ze statywu. Wtedy odcinamy się od ewentualnego problemu z front/back-focusem. Tę przypadłość należy przetestować osobno. Czy różnica między egzemplarzami będzie widoczna na ekranie aparatu – trudno powiedzieć, ale jeśli nadal masz D300s, to zdaje się ma on całkiem przyzwoity wyświetlacz, 920 tys. punktów. Ja na takie testy zawsze zabierałem laptopa, a ostatnio tablet, na który wrzucałem od razu zdjęcia w sklepie, żeby ocenić to na pełnej rozdzielczości, a nie miniaturce generowanej przez aparat.
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

komor napisał/a:
po pierwsze kupuj w dobrych sklepach,


Mógłbyś doprecyzować ?? Wiem, że to obok tematu ale... Dobry sklep, pojęcie względne. Czy jest różnica miedzy np. Cyfrowe, FotoJocker , MediaMarkt czy Euro ?? jeżeli tak to w czym ? Te "branżowe" dostają lepsze obiektywy , przebrane ? A te "mydło i powidło" odrzuty ? Czy w nich pracują ludzie znający się na sprzęcie ? Co do ostatniego śmiem wątpić ... są to sprzedawcy na tym samym poziomie , tylko że dziś sprzedają aparaty foto, jutro buty a po jutrze kreacje wieczorowe albo dżemy ... . I mam trochę wątpliwości że sklep , szczególnie mały , zamówi Tobie do wybrania np. pięć sztuk obiektywów z których wybierzesz jeden .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

kelvinpiotr napisał/a:
Mógłbyś doprecyzować ??

Nie mogę, bo nie chcę nikogo polecać, ale jak patrzę na Twój profil, Trójmiasto, Sigma, hm… :) Zdaje się siedziba dystrybutora Sigmy jest w Gdyni, pewnie jakiś sklep firmowy…

W Fotojokerze trzykrotnie z dobrym skutkiem kupowałem korpus Canona, ale to było w czasach, kiedy takie rzeczy leżały w kilku sztukach na półce, albo się zamawiało przez internet z odbiorem w sklepie, kurier przywoził z magazynu centralnego, zawsze pudełko było nieotwarte itd. Ale obiektywów nigdy w sieciówce AGD bym nie kupił, wiele razy była o tym dyskusja, moja opinia niepoparta twardymi dowodami jest taka, że tam trafiają sztuki, które się nie sprzedały w prawdziwych sklepach foto.

kelvinpiotr napisał/a:
I mam trochę wątpliwości że sklep , szczególnie mały , zamówi Tobie do wybrania np. pięć sztuk obiektywów z których wybierzesz jeden .

Tu masz rację, ja nawet nie mam wątpliwości, tylko pewność, że nie zamówi. Dlatego kupuję takie rzeczy w sklepach, które mają tego więcej – Sigmy w sklepie Sigmy itd. Wtedy na półce jest więcej niż jedna sztuka, może nie pięć, ale przynajmniej z dwóch wybieram. Tamrona 15-30 też z dwóch ostatnio wybierałem w Notopstryku i na szerokim kącie jeden z nich trochę słabiej ostrzył z moim 6D, drugi w punkt. Nie wiem czy któryś był słabszy optycznie, czy tylko AF akurat wymagałby kalibracji, w każdym razie wybrałem działający lepiej z moją puszką i nie narzekam.
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 13 Sty, 2018   

komor napisał/a:
moja opinia niepoparta twardymi dowodami jest taka, że tam trafiają sztuki, które się nie sprzedały w prawdziwych sklepach foto.


Hm... jak otwierałem pudełko w sklepie, to było fabrycznie zamknięte natomiast zafoliowanie obiektywu również nie sprawiało wrażenia , że ktoś przede mną wyjmował obiektyw. A jest to rozpoznawalne. Czyli nie mógł być to obiektyw który "się nie sprzedał " :wink:
Poza kalibracją AF którą zrobiłem, optycznie jest super i ostry na całej klatce , na 50 Mpix , przymknięty lekko, aż do bólu.. :shock: . Czego nie mógł powiedzieć znajomy który kupował bezpośrednio w Sigmie i przebierał trafiając chyba na czwarty egzemplarz który go zadowolił optycznie . Tak więc chyba jednak nie ma reguły :wink:
I prawdę powiedziawszy, wolę wykonać we własnym zakresie, narzędziami przewidzianymi przez producenta, korektę AF. niż bujać się z wymianami optycznie wadliwych sztuk , z których korektą sam nic nie zrobię.
Dlatego jak pisałem autorowi postu, nie uważam za wadę, korekty AF, która według mnie nie jest warta poświęcania czasu w sklepie na wybór tego , który jest na "0" ...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 14 Sty, 2018   

Cóż, jak widać różne mogą być doświadczenia. Oczywiście nie ma złotego sposobu, są tylko reguły prawdopodobieństwa. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15