Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
dobryzioom 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

australijski rynek jest dużo droższy niż amerykański, chyba najlepsza opcja to zakup z USA. narazie sprawdzam i analizuje ceny
po opini Macka Odpuszczam sobie tego Zeiss to zostaje Monarch 7, viper hd oraz vanguard endevour II lub IV dziekuje za pomoc
p.s w tej cenie można kupić jakieś porro ? wydaje mi się że lornetka porropryzmatyczna powinna mieć lepszą optykę niż dachowa w cenie do 1800 zł
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 08 Sty, 2018   

dobryzioom napisał/a:
wydaje mi się że lornetka porropryzmatyczna powinna mieć lepszą optykę niż dachowa w cenie do 1800 zł

To oczywiste dla wszystkich uzytkowników lornetek i jednocześnie nie do pojęcia dla czołowych producentów optyki: Zeiss i Leica NIC nie mają w tej strefie, Swarek ma tylko serie Habichtów, Nikon ma tylko E II (i jeszcze 3 lata temu SE) Fujinon nic z centralnym ustawianiem ostrości.
Moje sugestie to:
- Nikon 10x35 E II
- Nikon 10x42 SE (do niedawna moja ulubiona lornetka 42mm)
- Nikon 12x50 SE
- Swarovski Habicht 10x40

A może Zeiss Dialyt 10x40 B GA T*P*
A może Leica Trinovid 10x42 BA / BN
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Arek napisał/a:
kot Sylvester, a patrzyłeś przez Vanguard Endeavor IV?


Nie, nie patrzyłem ponieważ w naszym handlu jest jak Yeti. Mam nadzieję że jest lepiej z kontrastem i ostrością niż w II, bo tam pod tym względem delikatnie mówiąc jest słabo.
Jak tylko się gdzieś objawi w grodzie Kraka z pewnością źiornę z czystej żywej wściekawości!
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Goornik a co teraz jest twoją ulubioną lornetką zamiast Nikona 10x42 SE i dlaczego?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

RoboBat napisał/a:
Goornik a co teraz jest twoją ulubioną lornetką zamiast Nikona 10x42 SE i dlaczego?

Nikon 10x42 SE ma poważnego konkurenta w postaci Zeissa Dialyta 7x42B GA T*P* ClassiC: dwie skajności - klasyczny dach kontra nowoczesne porro, duże powiekszenie kontra duża źrenica. Obie mają moje ulubione gumowe nieregulowane muszle, obie działają z nikonowskim łącznikiem statywowym, obie mają u mnie dożywocie.

Ostatnio również Leitz Trivovid 10x40 podbił moje goornicze serduszko....
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

No tak. Też lubię takie klasyki tyko dla mnie, jako okularnika, wszystkie one maja jedną wspólną wadę. Zazwyczaj zbyt krótki ER. Nie przeszkadza to w kolekcjonowaniu i okazjonalnym zerknięciu przez dany egzemplarz, jednak użytkowo to bardzo upierdliwe jest gdy ciągle musisz okulary z nosa podnosić na czolo, co jeszcze bardziej irytujace jest gdy na głowie masz czapkę. Także gumowe muszle oczne i krótki ER to zdecydowanie nie dla mnie. Dla mnie ER powyżej 18 mm i wykręcane muszle oczne to główne kryteria użytkowe przy wyborze lornetki. Gdybyś znał jakieś klasyczne modele godne uwagi spełniajace te kryteria to chętnie rozejrzę się w celu uzupełnienia kolekcji.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Robo, zobacz jakie jest odsunięcie źrenic w tych modelach - takie jak lubisz:
W Nikonie zdejmujesz muszle, w Zeissie wykręcasz i po problemie....
https://www.optyczne.pl/p...1=242&add2=1639
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Wywijanie muszli końcy się w starych lornetkach ich skruszeniem. Zdjęcie ich zazwyczaj odsłania żelastwo, które w konakcie z plastikową soczewką okularów, tych z nosa, wygrywa. Także użytkowo pozostają mi tylko chyba nowoczesne konstrukcje. Choć i tak mam całą szafę staroci. A z podanych przez ciebie lornetek to chyba ten dialyt najlepiej mi leży. Już raz na niego sidła zastawiłem ale mnie przelicytowali. Strasznie wysokie ceny osiągają te dialyty. Na pocieszenie kupiłem sobie coś dialytopodobnego. Mianowicie stare solidne japońskie Tasco 7x42 w chyba jego najlepszej serii jaką byla seria Titan™ dedykowana dla myśliwych. Jestem pod wrażeniem jakości tej lornetki. Powloki FMC, koloru nie zielonego, tylko różowo fioletowego jak w najnowszych lornetkach wysokiej klasy. Jasność i odwzorowanie bieli idealne. Pole 140m. Muszle niestety odwijane i lekko skruszone. ER jak się spodziewałem za krótki dla okularnika. Ale co by nie patrzeć jest to biały kruk i choćby z tego względu warto go mieć w swojej kolekcji.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 10 Sty, 2018   

No właśnie - ja też zauważyłem, że Dialyt kosztuje minimum 50% więcej niż analogiczny Trinovid. Modelu 7x42B nie skerślałbym z listy marzeń.....
I jest maleńki oraz bardzo lekki!
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Nie 14 Sty, 2018   

Cześć kolegom mądrym.
Lornetka doszła po lekkim czasie z Czech, razem z dodatkiem. Czy warto? Za 680 pln? Uważam, że tak.
Sprzęt przyjechał paczką kurierską po namowie przez sprzedawcę ale bez zabezpieczenia typu nalepki uwaga szkło lub achtung minen!
To nie ładnie ze strony Levehuk, ale kurier poczekał i otworzyłem przy nim patrząc czy choćby nie jest uszkodzona z zewnątrz.
W środku instrukcje pokrowiec lekko chiński a pasek już spod Pekinu.
Jednak sama lornetka na zawodach zrobiła extra wrażenie, zwarta, brak mlaskania pod śrubą, ale rzeczywiście ciężej obraca się niż Nikon z 2011 roku, bardzo jasna, sprawia wrażenie solidnie zbudowanej i pancernej. Azot działa.
Sprawdzę ją więcej to się dalej wypowiem.
Jeśli ktoś chce więcej wyników tak jak jest w teście to się pokuszę ale z instrukcją od kogoś mądrego.
P.S Dziękuje kolegom Arkowi i Kivirowi27 oraz Robobatowi za pomoc. To już 2 lornetka.
P.s. 1 Czy to możliwe żeby lornetka w środku nie miała pryzmatów obiektywu - typu porro?
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

Panowie.
A co myślicie o lornetce Nikon 7x35?
Wartości ma coś jak stare wojskowe typu Dienstglas :lol:
Jakie są wasze opinie na jej temat?
Osobiście jakoś sceptycznie jestem nastawiony do Nikona...
Może coś podobnego jak nie on?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

dany, tam jest Porro.

NoVik, ale o jakim Nikonie? Action EX, Aculon?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 15 Sty, 2018   

NoVik, optyka Action EX i Aculon w parametrach jest niemal identyczna. Pole bardzo szerokie, na brzegu ewidentnie nieostrości się pojawiają.
To jest ciekawa alternatywa, choć troszkę droższa: https://www.ebay.de/itm/F...0IAAOSwmLlX91vB

Dany: nie ma takiej możliwości, jesli lornetka daje normalnie obrazy
 
 
dany 
Początkujący
dany


Posty: 25
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

Goornik i Arek.
Opiszę sprawę bliżej. Podczas długich rozmów wieczornych brat dał mi lornetkę dla moich synów 7x35 (przynajmniej tak jest napisane). Opakowanie to skóra świńska - koniak, w środku miły materiał - myślałem, że jakaś radziecka lub wow Zeiss-Jena może :twisted:
Hmm. A tu d..a. Biorę do ręki - jest środkowe centrowanie ostrości regulacja, brak muszel ocznych, jakoś inaczej zbudowana niż moja radziecka BPCZ 7x35. Wreszcie biorę do oczu zgrywam okulary, a tu pole widzenia to jakieś małe coś, porównuje z Levenhukiem 8x32 - normalnie jak w 7x35 BPCZ (oczywiście nie porównuję ich tylko chodzi mi o rząd wielkości). Lornetka nazywa się Arrow i jest na pewno w układzie porro.
Dany.

[ Dodano: Wto 16 Sty, 2018 20:11 ]
Oczywiście wygląda, że jest po przejściach.

[ Dodano: Wto 16 Sty, 2018 23:58 ]
Pole widzenia nie jest dla lornetki 7x35. To taki mały okrąg widziany przez okular, powiedzmy że moja nowa lornetka 8x32 ma pole o promieniu 10 to ta 7x35 ma pole o promieniu 2.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Jakąś lornetkę o parametrach min. 8x30, dostatecznie lekką i w miarę możności małą ktoś poleci?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,63 sekundy. Zapytań do SQL: 14