Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 28 Sty, 2018
Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2018)
Autor Wiadomość
kistian 
Rozmowny
Canonier :D


Posty: 271
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob 27 Sty, 2018   Dobry kompakt do 2000 zł (edycja 2018)

Cześć wszystkim :)
Przyszedł i na mnie czas na kupno czegoś "do kieszeni" ale z dużymi możliwościami i zadowalającą jakością zdjęć.

Zacznę może od początku. Obecnie foce z Canona 5D mk3 + 24-70/2.8, C 70-200 i C 100-400
Chce aparat, typowo do wędrówek po górach, gdzie pojemność plecaka jest mocno ograniczona i przy dłuższej wędrówce "każdy gram" ma znaczenie ;) Chodząc z lustrem czuć to na plecach a i wyciąganie/wkładanie do plecaka jest dość problematyczne. Dlatego do tej dyscypliny chciałbym kupić coś mniejszego. Nie wiem czy lepiej kompakt czy bezlusterkowiec. Bezlusterkowiec wiąże się znowu z zakupem "szklarni" do tego... Dlatego obstawiam, że kompakt byłby idealny. Jednak jest ich na tyle dużo, że ciężko coś konkretnego wybrać.

Nie chciałbym również wydawać majątku na to, dlatego budżet jaki chce przeznaczyć to 1500-2000zł max.

I co ważne, chciałbym chyba zostać przy Canonach :)
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 29 Sty, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 27 Sty, 2018   

Panasonic LX15 lub Sony RX100 III.*


*kolejność alfabetyczna

:razz:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

No z nowych modeli Canonów to w tej cenie jedynie Canon PowerShot G9 X Mark II, taniej starsza wersja, jeszcze Canon PowerShot G7 X Mark II ma szansę zmieścić się w tej cenie, również dostępna jest starsza wersja. Testy znajdziesz na Optycznych, dwa zalinkowałem. Sam chyba wolałbym Panasa wspomnianego powyżej, ale pytanie jeszcze, czy wolisz jasny obiektyw, czy większy zoom, co w górach może być przydatne.
 
 
kistian 
Rozmowny
Canonier :D


Posty: 271
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

Dzięki za odpowiedź,
Chciałbym Canona, ale jeśli w kompaktach w tej cenie są lepsi to oczywiście ich nie skreślam i biorę pod uwagę. Nie zależy mi na dużym zoomie, Lepiej żeby był jaśniejszy. Zooma używam głównie do fotografii zwierząt i lotniczej ale do tego mam swoje dwie "armaty" :)

Zależy mi na jakości zdjęć, oraz możliwości zapisu do RAW.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

Wszystkie kompakty premium mają możliwość zapisu RAW, w miarę przyzwoitą ergonomię i niezłą jakość budowy. Niestety optyka okazuje się często najsłabszym ogniwem – w Canonach okazuje się, że koło obrazowe jest w sumie za małe na większe matryce :) (choć nie pamiętam, czy dotyczy to też najmniejszych G9, G7), w RX100 chyba ciągle mega-dystorsje.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

No właśnie mega dystorsję -20% na najszerszym kącie mają Canony G5x i G7x i II https://www.optyczne.pl/p...=2076&add2=2039 -z takim samym wbudowanym obiektywem.



"Druga sprawa to wygląd obrazu dla najkrótszej ogniskowej. Widać wyraźnie, że pole obrazowe obiektywu jest mniejsze od zastosowanej matrycy. W efekcie, po skorygowaniu dystorsji, tracimy sporo na rozdzielczości. Na przykładzie powyżej, surowy plik wywołany za pomocą dcraw został wyprostowany w programie Lightroom 5.7. Zielonym kolorem oznaczyliśmy obszar odpowiadający kadrowi 3:2. Jego wielkość to 9 Mpix, co odpowiada 45% oryginalnej wielkości zdjęcia." https://www.optyczne.pl/2...7_X_Optyka.html

U Panasonic i Sony wygląda to lepiej:
−13.6% −12.4%
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018   

No widzisz PDamian, znowu zapobiegłeś nieopacznemu poleceniu Canona zamiast Sony. :lol: Dobrze, że w poprzednim poście napisałem, że i tak wolę Panasa. ;) Ale w RX100 też był jakiś fckup, nie chce mi się teraz grzebać w testach wszystkich wersji. Biorąc pod uwagę ceny starszych wersji RX100 to i tak jest świetna propozycja.

O, w RX100 II też ładny obrazek:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Ta dystorsja w RX100II to "tylko" 11% na "28mm".

Nie stanęło na jaśniejszym zoomie?
-Jak nie -myślisz, że warto rozważać aparat z obiektywem od "28mm"?
[RX100, RX100II, G9x i G9x II]

Dlaczego akurat Sony?
Panasonic wypada lepiej.

Z 20mpix w Canonach po wyprostowaniu najkrótszej ogniskowej zostaje z 9mpix,
a w Panasonic 12mpix.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Ja bym wolał coś od 24 mm, kompakt ma być przeważnie przede wszystkim wycieczkowy, więc ten szeroki kąt jest jak najbardziej przydatny. Ale dla niektórych różnica 1500 a 2500 zł (pi razy oko różnica między RX100 a LX15) może być istotna. Ciągle mam z tyłu głowy w pamięci post pewnego okazjonalnego forumowicza, który kiedyś, dawno temu na tym forum napisał, że każda osoba, która kupi aparat fotograficzny droższy niż 500 zł, powinna udać się do psychiatry. :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Ale szkoda, że Nikon nie zrobił tego DL18-50 https://www.optyczne.pl/2...ja_aparatu.html
 
 
kistian 
Rozmowny
Canonier :D


Posty: 271
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

Otóż, to koledzy.. 2 tyś to taki max max jak dla mnie. Wolałbym trochę mniej a na pewno nie przekroczyć tego budżetu... I tak się zastanawiam czy warto aż tyle na kompakt wydać... skłaniałbym się bliżej 1500 niż w drugą stronę. Jesteśmy w stanie znaleźć coś takiego ? ;)

[ Dodano: Wto 30 Sty, 2018 23:08 ]
Wiecie co, macie racje... Będąc dzisiaj w sklepie, przy okazji zaszedłem do jednej z dużych sieciówek obejrzeć kompakty , o których była wyżej mowa. Szczerze powiem, że Panas zrobił na mnie naprawdę pozytywne wrażenie... I niestety dla mnie będę musiał jednak wyłożyć te 2k... Popatrzyłem na tańsze i nie bardzo jest w czym wybrać... Tańsze wydają się być bardzo ubogie, delikatne... szczególnie mając przynajmniej raz w tygodniu C 5dmk3...
Trudno poczekam jeden miesiąc, odłożę i zapewne wybór padnie na Panasa - chyba że coś jeszcze jest godnego uwagi, ale nie przekraczając budżetu :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

Możesz jeszcze pomyśleć nad bezlusterkowcami jak nie za duże. http://camerasize.com/com...19,699.397,ha,t
http://camerasize.com/com...19,699.397,ha,b

https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/15180898
https://www.skapiec.pl/sz...nic+12+32/price
Za cenę Panasonic LX15 masz Canon EOS M100 (z najlepszą obecnie matrycą aps-c canona) i obiektywem 15-45mm. https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/82462421
 
 
kistian 
Rozmowny
Canonier :D


Posty: 271
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

PDamian, ale kusisz :P
Wolałabym się wystrzegać bezlusterkowca... bo chcąc nie chcąc i tak będzie kusiło "powiększanie szklarni ;P No i przez obiektyw staje sie on znacznie większy... Ale za to jakość zdjęć powinna być lepsza.. Ojej :P co za dylemat :P :)

[ Dodano: Pią 02 Lut, 2018 09:59 ]
Czy jakość zdjęć będzie na tyle lepsza z bezlusterkowca CM100 niż z Panasa że warto w niego zainwestować kosztem troszkę większych rozmiarów?
 
 
Ronaldinho899 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018   Wybór pierwszego aparatu

Witam Wszystkich. Chciałbym kupić aparat fotograficzny. W większości będzie użytkowany na wyjazdach. Zależy mi na świetnej jakości zdjęć. Znalazłem parę sztuk które mnie zainteresowały, i chciałbym żeby ktoś znający się na tym mi doradził co lepiej wybrać. Ewentualnie lekko dopłacić i kupić coś lepszego. Nie znam się na tym dlatego proszę o pomoc, nie chce kupić coś z czego nie będę zadowolony.Dziękuje za pomoc. chciałbym coś w kwocie do 2 tys

-CANON EOS M10 + EF-M 15-45mm
-PANASONIC DMC-GF7KEG
- PANASONIC DC-FZ82EP-K
- SONY DSC-RX100
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2018   

Kup Panasonic Lumix DMC-LX100
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16