Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 11 Lut, 2018
Aparat/Kamera do nagrywania filmów (MAX 1500zł)

Jest jakiś aparat z wejsciem na mikrofon do 1500zł?
tak
100%
 100%  [ 1 ]
NIEEEE!!!
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 1

Autor Wiadomość
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   Aparat/Kamera do nagrywania filmów (MAX 1500zł)

Witam. Od dłuższego czasu poszukuję kamery bądź aparatu do kręcenia filmów na YT do max 1500zł ale jak będzie potrzeba więcej to postaram się coś wyskrobać. Zależy mi na tym aby była jak najlepsza jakość, wejście do mikrofon (ponieważ w przyszłości mam zamiar w takowy zainwestować) oraz obracany ekran tak abym mógł siebie widzieć. Odrazu napiszę że jestem zielony jeżeli chodzi o aparaty i kamery ponieważ mój najlepszy aparat znajduję się w tel :razz:
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Model który jak narazie w miarę spełnia moje oczekiwania ale jest nieco droższy niż 1500zł :/
https://www.euro.com.pl/a...t-sx60-hs.bhtml
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 10 Lut, 2018   

https://www.youtube.com/watch?v=vO-6FJmEu64

https://vimeo.com/215557270
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 13 Lut, 2018   

arhinonskill, spora część bezluserowców ma wejście mic, podobnie jak lustrzanek z nie najniższej linii, np Canony xxxD. Warto popatrzeć za sprzętem używanym, bo za niewielkie pieniądze można mieć naprawdę fajny sprzęt nagrywający. Ja często filmuję aparatami Panasonic G6 i Canon EOS M (pierwszy). Oba mają wejście mic i oba na rynku wtórnym kupisz poniżej 1000zł.
 
 
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
arhinonskill, spora część bezluserowców ma wejście mic, podobnie jak lustrzanek z nie najniższej linii, np Canony xxxD. Warto popatrzeć za sprzętem używanym, bo za niewielkie pieniądze można mieć naprawdę fajny sprzęt nagrywający. Ja często filmuję aparatami Panasonic G6 i Canon EOS M (pierwszy). Oba mają wejście mic i oba na rynku wtórnym kupisz poniżej 1000zł.


Możesz podać linka do swojego kanału?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Nie prowadzę kanału na YouTube, po prostu filmuję różne eventy, reklamy, teledyski, itp, ale jeśli coś filmuje dobrze, to niezależnie czy do filmu czy na kanał.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 16 Lut, 2018   

Obstajesz przy tym gnieździe mikrofonowym,
a za tą cenę (no może trochę większą) dużo lepszą jakość ruchomych obrazków i audio uzyskasz kupując aparat z 4K + rekorder dźwięku
...i możesz nagrywać mikrofonem nasobnym, który w większym stopniu eliminuje dźwięki tła.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 17 Lut, 2018   

Filmować można czymkolwiek, najważniejsze i tak jest to, co się chce osiągnąć i jakie będą warunki oświetleniowe. YouTube filmy 1080p kompresuje do 3Mbps więc nie warto się przemęczać. Jak się ma dużo światła i filmuje gadającą głowę, to można ją dobrze oświetlić i filmować ze świetnym rezultatem nawet smartfonem. Jak mam bardzo ciemno, to w ruch idzie Canon 6D i szkła poniżej f/2, ale takich sytuacji nie mam zbyt często.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 18 Lut, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Filmować można czymkolwiek, najważniejsze i tak jest to, co się chce osiągnąć i jakie będą warunki oświetleniowe.

Po raz kolejny mocno upraszczasz, poza tym Wojmistrzu drogi, w wątkach technicznych z cyklu „co kupić” naprawdę nie warto pisać, że sprzęt jest nieważny, tylko wizja. Sprzęt jest ważny, szczególnie jak chce się osiągnąć konkretny cel, w tym komercyjny.

Wojmistrz napisał/a:
YouTube filmy 1080p kompresuje do 3Mbps więc nie warto się przemęczać.

Ciekawe, czy to nadal prawda, poza tym YT udostępnia już przecież i wyższe rozdzielczości, poza tym nawet na 1080 oglądając różne filmy widzę różnicę, czy to było robione jakimś popularnym Canonem (miękki obraz, mało szczegółów), czy na przykład jakimś Sony w 4K downsamplowanym do 1080 (żyleta, widać wszystkie zmarszczki i pory na twarzach).

Wojmistrz napisał/a:
Jak mam bardzo ciemno, to w ruch idzie Canon 6D i szkła poniżej f/2

Jesteś zadowolony z jakości 6D przy filmowaniu? Bo ja srodze się zawiodłem, co prawda nie filmuję ani na codzień, ani nawet od święta, ale jak trafiło mi się zlecenie na film, gdzie widoczne były opakowania i liternictwo, to wyszło bardzo cienko w stosunku do tego, co można osiągnąć choćby nowymi Panasami m4/3, nie mówiąc o Sony A7.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Nie 18 Lut, 2018   

Wojmistrz ma rację, nie warto się napinać. Oglądając na nowym telewizorze 4K z HDRem filmy ze zwykłego smartfona FHD I Netfixsa ciężko znaleźć poza głębią ostrości znaczącą różnice. No może z bliska, na fragmentach , albo stopklatkach.
Obróbka i interpolacja obrazu w czasie rzeczywistym jest tu tak silna że nie kumam dlaczego jedną klatkę w wypasionym kompie trzeba wałkować nawet kilka minut.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 18 Lut, 2018   

komor, ale ja nie piszę, że wszystko jedno czym filmujesz, uważam tylko, że jeśli ktoś ma 1500zł na sprzęt filmujący to cudów nie ma, nie da się kupić dobrego sprzętu, zwłaszcza filmującego super w każdych warunkach. Nie wiemy co znaczy dla op filmy na YouTube, bo tam można umieścić wszystko, o czym doskonale chyba wiemy. Uważam też, że najczęściej jest tak, że jeśli ktoś przeznaczy np połowę kwoty na lepsze oświetlenie, to rezultaty pod względem jakości powinny być znacznie lepsze, niż zakup kolejnego "nagrywacza".

Co do 6D. Jeśli mam jakieś takie detale, to w ruch idzie Magic Lantern i VideoRAW, chociaż jak jest światło to G6 mi wystarcza ze zwykłym 14-42.
Niedługo przesiadam się na 5DIII i Blackmagic Design Production.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17