Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 24 Lut, 2018
Jaki konwerter na sRGB??? (przestrzeń barw w JPG)
Autor Wiadomość
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   Jaki konwerter na sRGB??? (przestrzeń barw w JPG)

Czy ktoś może polecić program na PC, którym można masowo zmieniać pliki tylko w kwestii przestrzeni barw?
Mam taki problem, że nowe iPhony'y mają JPGi z przestrzenią P3 i bez konwersji na PC kolory są źle wyświetlane. No chyba że przeglądam Photoshopem, to są ok...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pawel78 
Uczestnik


Posty: 56
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

To po co kupiłeś iphona? :/
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

Po jajco. Naprawdę myślałeś, że przy wyborze telefonu zastanawiałem się w jakiej przestrzeni barw kodowane są jpg?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

Jakim programem na PC wyciągasz pliki z telefonu? Bo jak na maku eksportujesz JPG-i to program Zdjęcia eksporty robi w sRGB. (Zdjęcia 2.0, macOS 10.12)
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

Pobieram je wprost jak z pamięci masowej, tzn. kopiuj/wytnij-> wklej. Może spróbuję przez iTunes?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

Spróbuj jakąś metodą „pobłogosławioną” przez Apple, czyli tak jak to się powinno robić według nich. Nie używam Windows to nie pomogę, ale jeśli iTunes/Win ma funkcję ściągania zdjęć z telefonu to pewnie zapisuje w sRGB, albo przynajmniej ma taką opcję.
 
 
pawel78 
Uczestnik


Posty: 56
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018   

@Tomek: a na forum Iphone/Apple nie wiedzą? :)
Ja mam chyba 12 telefon, 2 cyfrówkę i nigdy nie miałem problemów z zdjęciami. Więc trzeba myśleć co kupuje się.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pon 26 Lut, 2018   

Na forum Apple nie opisują... Co zresztą nie dziwi, bo siedzą tam głównie osoby mające komplet sprzętu od Apple, wtedy problemu nie ma.

Okazuje się, że metoda zalecana przez Apple (import przez Microsoft Zdjęcia) zachowuje przestrzeń pierwotną barw. Znalazłem natomiast inne rozwiązanie - aplikacja do obsługi aparatu firmy trzeciej. Można w niej wybrać.

Swoją drogą, zaskakujące jest to, co piszesz o automatycznej konwersji do sRGB na MACu - przecież zarówno macOS jak i iOS obsługują "promowane" przez Apple P3, bądź co bądź lepsze niż sRGB, więc downgrade do sRGB nie ma sensu.

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2018 10:34 ]
Dodam jeszcze, że nie wybrałem iPhone'a dla ze względu na aparat i świadomość tego problemu niespecjalnie wpłynęłaby na decyzję.

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2018 11:41 ]
Niezależnie od aplikacji firm trzecich, i tak jestem zainteresowany konwerterem, stąd temat aktualny.

[ Dodano: Pon 26 Lut, 2018 12:24 ]
I kolejne odkrycie - aplikacja Zdjęcia (dedykowana aplikacja do zdjęć w Win10, prawdopodobnie odpowiednik iPhoto) odczytuje poprawnie gamut P3... Wygląda na to, że przeglądarki zdjęć firm trzecich, np. IrfanView nie odczytują poprawnie tej przestrzeni. Chyba zamiast konwersji pozostaje mi przeglądanie zdjęć z iPhone z aplikacji Zdjęcia.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Lut, 2018   

tomek__ napisał/a:
Swoją drogą, zaskakujące jest to, co piszesz o automatycznej konwersji do sRGB na MACu - przecież zarówno macOS jak i iOS obsługują "promowane" przez Apple P3, bądź co bądź lepsze niż sRGB, więc downgrade do sRGB nie ma sensu.

Ma sens, jeśli celem eksportu do JPG jest komunikacja ze światem zewnętrznym, wrzucenie pliku do internetu itd. Wewnętrznie aplikacja Zdjęcia pracuje na profilu oryginalnym, jeśli obrabiasz w niej zdjęcia i trzymasz je w bazie zdjęć iCloud. Tylko eksport do JPG konwertuje, z tego co widzę, do sRGB. Sprawdziłem, że zdjęcia z telefonu ściągnięte na komputer to oryginalny, niezmodyfikowany plik HEIC z profilem P3.

Ważna uwaga. Ja mam system w wersji 10.12 (Sierra), a więc przedostatni, a nie aktualny 10.13 (High Sierra), więc u mnie obsługa plików HEIC/HEIV w systemie (i w aplikacji Zdjęcia) jest ograniczona tylko do minimum, czyli umie czytać, pokazać i eksportować. Nie mogę edytować takich zdjęć (za karę :) że się nie przesiadłem na najnowszy system). Być może w High Sierra przy eksporcie jest wybór sRGB/P3, albo zapisuje pliki JPG z profilem P3, tego nie sprawdzę, może ktoś inny podpowie.

tomek__ napisał/a:
kolejne odkrycie - aplikacja Zdjęcia (dedykowana aplikacja do zdjęć w Win10, prawdopodobnie odpowiednik iPhoto) odczytuje poprawnie gamut P3...

To sprawdź może jeszcze, co robi przy eksporcie – sRGB czy P3?
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Wto 27 Lut, 2018   

Sprawdziłem to od razu - robi sRGB, jednak nie widzę opcji eksportu seryjnego - tylko pojedynczo :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16