Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetkowe klasyki sprzed lat
Autor Wiadomość
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

a z tyłu jaki "refraktor"! :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

Z szukaczem :)
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

Na ebayu jest do kupienia reklama Zeissa z roku 1922 i ta wielka lorneta Chirchillla jest tam pokazana...
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1023
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

No to już wiemy, prezent od Kaisera :mrgreen:
 
 
Jurek599 
Początkujący


Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 31 Sty, 2018   

Cytat z Wikipedii: "Wreszcie jednak, w lipcu 1917 Churchill został ministrem uzbrojenia, zaś po dwóch latach był już ministrem wojny." A skoro ten model wyprodukowano w 1917, to Sir Winston mógł na takim stanowisku go otrzymać jako ciekawostkę.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 01 Lut, 2018   

goornik, https://www.ebay.com/itm/...=p2047675.l2557 polujesz?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

PDamian napisał/a:
goornik, https://www.ebay.com/itm/...=p2047675.l2557 polujesz?

Nie, nie kręci mnie coś takiego.
Natomiast od bardzo dawna kręcą mnie lornetki szerokokątne, o wieeeelkim polu widzenia. A jeśli tak, to czy można pozwolić, by ktoś sprzątnął mi sprzed goorniczego nosa lornetkę

Leitz Trinovid 6x24

No oczywiście, że nie można.... Więc "bum" i mam ją. Lornetka ze wszech miar ciekawa. Po pierwsze w podukcji była tylko przez 2 lata (1963-65) i w porównaniu z takim Trinoviem 10x40, wyprodukowano jej bardzo mało. Po drugie 12° pola widzenia jest wśród lornetek dachowych zupełnie unikalne. Pryzmaty same w sobie to też unikat, bo są w układzie Uppendahla, czyli trzy pryzmaty z czego jeden dachowy. W użyciu praktycznym lornetka zachwyca świetą ergonomią i jasnością obrazu, choc contrast i praca pod światło to dwie najsłabsze strony tego modelu. Odsunięcie źrenicy jest komfortowe, oddanie bieli rozsądne.
Warto wiedzieć, że wszystkie bez wyjątku Trinovidy używały te same pryzmaty i tą samą obudowę części pryzmatowo-okularowej. Różniły się tylko tulejami z obektywami. Mój egzemplarz na pokrętle ostrości ma grawurę VDO 25 mai 1965 - zapewne kilka(naście?) sztuk zostało zamówione, by uczcić jakąś rocznicę firmy produkującej m.in. wskaźniki do samochodów. Mój egzemplarz jest używany, ale w dobrym stanie, z oryginalnym skórzanym futerałem, do tego oryginalny pasek nie pokazany na zdjęciach.
Przy okazji: jak odróżnić najwcześniejsze Trinovidy? Po prostokątnym znaczku Leitz Wetzlar oraz po zaczepach do paska typu "pinezka" - taki chromowany grzybek. Później wprowadzono klasyczne uszy do paska.

mX30G5028.jpg
Plik ściągnięto 5535 raz(y) 301,88 KB

mX30G5029.jpg
Plik ściągnięto 5535 raz(y) 272,45 KB

mX30G5030.jpg
Plik ściągnięto 5535 raz(y) 245,03 KB

mX30G5031.jpg
Plik ściągnięto 5535 raz(y) 312,21 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Gratuluję. Zdobyłeś jedną z najfajniejszych lornetek Leitza. Ja swojego egzemplarza jeszcze tutaj nie pokazywałem. Zewnętrznie jest w stanie idealnym, ale na jednym z pryzmatów ma zalążek grzybka więc musze go dać do czyszczenia. Stwierdziłem, że pokażę go w tym wątku jak będzie zrobiony, ale jak widać ubiegłeś mnie.

Moja sztuka jest wcześniejsza (nr seryjny 63....) i nie ma prostokątnego znaczka Leitz Wetzlar.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 02 Lut, 2018   

Grzybek z pryzmatów jest łatwy do umycia, mogę Ci to zrobić w Łochowie, na oczach tłumu i Twoich....Odkurzałem pryzmaty u siebie w dwóch Trinovidach 6x24 i 10x40

Jaki masz znaczek i zaczep do paska?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Wrzucę fotki po weekendzie, to wszystko zobaczysz :) Znaczka nie mam wcale, jak pisałem wcześniej.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018   

Arek napisał/a:
Wrzucę fotki po weekendzie, to wszystko zobaczysz :) Znaczka nie mam wcale, jak pisałem wcześniej.

Myślałem, że masz na myśli "nie mam prostokątnego znaczka (czyli mam okrągły)"
A jaj jaj - to chyba jakiś składak od Turka, na pewno po wypadku.... I licznik też cofnięty.
Może obie "Nikon" nakleisz, jak starszy pan od Mercedesa, pamiętasz?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 04 Lut, 2018   

No to jeszcze mój Trinovid 6x24.

tri6x24_1.jpg
Plik ściągnięto 5489 raz(y) 132,2 KB

tri6x24_5.jpg
Plik ściągnięto 5489 raz(y) 151,02 KB

tri6x24_4.jpg
Plik ściągnięto 5489 raz(y) 134,09 KB

 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 27 Lut, 2018   

Moi dwaj towarzysze :)

T..JPG
Plik ściągnięto 5203 raz(y) 103,05 KB

 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Halo, budzimy sie ze snu zimowego! Słonko mocniej świeci, więc czas odgrzać kotleta! Zachęcony praktycznym użyciem ZEISSa 8x20B zimą w Tatrach, konsekwentnie powiekszam grono moich kieszonkowców. Tym razem do rodzinki dołączonyła piękna

Leica Trinovid 8x20 BCA

Jest to pierwszy "maluch" wprowadzony do sprzedaży po zmianie nazwy firmy z E. Leitz na Leica. Lornetka prudukowana była w Portugalii, o czym producent uczciwie wspomina wewnątrz mostka. Nowy nabytek (kupiony bardzo tanio, bo na ebayowych zdjęciach obiektywy były zakurzone i wypalcowane, nie wyglądało to atrakcyjnie...) szybko zdobył moją sympatię, zwłaszcza, że w porównaniu do poprzenio opisywanego Trinovida 8x20B jest duża różnica i w komforcie obserwacji i w jasności obrazu.
W modelu BCA zaoferowano przyjemene odsunięcie źrenicy rzędu 13-14 mm, więc obserwacja jest na prawdę komfortowa. Regulowane muszle oczne są 100% metalowe - czuć precyzję i jakość. Oddanie kolorów całkiem przyzwoite, w kolorystyce obrazu widać delikatną zieleń, baaardzo delikatną - nie do wykrycia dopóki nie porówna się Leicy z ciepłym ZEISSem. Obraz jest znacznie jaśniejszy niż w poprzedniku, może dlatego, że z przodu nie ma tych bezsensownych płaskich filtrów bez powłok...Powłoki są chyba takie same jak u poprzednika - cześć powierzchni ma powłoki pojednycze, w okularach na wybranych soczewkach są chyba (?) wielowarstwowe. Korekcję dioptrii rozwiązano poprzez regulację prawego obiektywu. Ciekawe i skuteczne. Masa lornetki to tylko 235 g, długość z wysuniętymi muszlami to 101 mm, po ich schowaniu lornetka skraca się do 94 mm. Mój egzemplarz jest używany, ale bez jakichkolwiek śladów, wraz z oryginalnym futerałem Leica z prawdziwej skóry.
Podsumowując, Leitz 8x20B zyskuje status lornetki kolekconerskiej, a Leica 8x20BCA będzie zabierana na specery!

mX30G5442.jpg
Plik ściągnięto 5128 raz(y) 237,29 KB

mmmX30G5443.jpg
Plik ściągnięto 5128 raz(y) 186,06 KB

mmX30G5444.jpg
Plik ściągnięto 5128 raz(y) 281,83 KB

mX30G5445.jpg
Plik ściągnięto 5128 raz(y) 208,7 KB

mX30G5446.jpg
Plik ściągnięto 5128 raz(y) 201,41 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 31 Mar, 2018   

Gratuluję kolejnego pięknego zakupu.

Ja wciąż czekam na fajnego Swarka. Trafiłem na mało zorganizowanego sprzedającego. Najpierw przez tydzień nie wysyłał, jak wysłał to pomylił adres i paczka do niego wróciła. Podobno wysłał jeszcze raz. Jak dojdzie to się pochwalę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 2,88 sekund. Zapytań do SQL: 31