Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co wybrać? 2500-5000 zł, Panasonic, Fuji, Olympus
Autor Wiadomość
lipcu20 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 28 Lut, 2018   Co wybrać? 2500-5000 zł, Panasonic, Fuji, Olympus

Witam

Obecnie uzywałem zestawu Nikon D7000 + 35mm1.8 i 18-105 Tylko że od roku przeleżał w szafie ponieważ zawsze jak gdzieś jechałem to nie miałem na niego miejsca i w góry był za ciężki. Poczytałem sporo o nowych kompaktach i bezlusterkowcach i stwierdziłem że pora kupić coś mniejszego. Zestw głównię będę używał na wycieczkach, górach czasami jakaś rodzinna fotografia i przydało by się żeby dobrze kręcił filmy.

Mój pierwszy typ to był:
-Panasonix LX100: jest mały, kręci dobre filmy, robi dobre zdjęcia, ale jak zącząłem dalej czytać to stwierdziłem że jakiś bezlusterkowiec będzie lepszy bo można zmienić obiektyw i ma większą funkcjonalność.

Drugie typy to:
-Panasonic Lumix DMC-GX8
-Panasonic Lumix DMX-GX80
-Fuji XT-20
-Olympus OM-D EM10 Mark II

Przydałby się jakis jasny kit ze swiatlem 2.8 i potem kupiłbym jakoś stałkę. W który system najlepiej zainwestować aby potem był jak największy wybór obiektywów i ceny żeby nie zabijały. Kiedyś też korzystałem z M42 i dawało mi to dużo radośći to przejściówka też mogła by być. Między Panasonicem i Olympusem można stosować niektóre obiektywy? Co polecicie z tego?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 28 Lut, 2018   

Zobacz tutaj(klik)
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Czw 01 Mar, 2018   

O ile nie filmujesz, to bym doradzał tego Olka, będzie bardziej ergonomią przypominał małą lustrzankę. Aparat jest naprawdę mały. Co do obiektywów, to radziłbym Ci na razie porzucić myśl o kit-zoomie ze światłem 2.8 (sprawdź cenę 12-40/2.8), za to od razu zainwestować w niedrogą jasną stałkę jako uzupełnienie. Porównywalny pod względem Twojego zestawu szkieł z Nikona (w sensie ogniskowych, po przeliczeniu kąta widzenia wedle cropu) byłby komplet:
-Panasonic 12-60/3.5-5.6 + 25/1.7
Z zastrzeżeniem, że ja np. preferowałbym coś szerszego zamiast 25/1.7, bo raczej fotografuję wnętrza i krajobrazy wieczorem, niż np. pojedynczych ludzi (nie wiem, jakie Ty masz preferencje, zgaduję z tej 35-tki w Nikonie, że raczej "standard" niż szeroki kąt). Istnieje więc zgniły kompromis w postaci 20/1.7 albo zakup nie jednej, a 2 stałek: 14/2.5 + 25/1.7. Pierwsza jest tania używana (i w dodatku tak miniaturowa, że nie wpływa na gabaryty zestawu), druga jako nowa :wink: Osobiście mam 14/2.5, ale teraz prawie nie używam. Podstawową stałką jest u mnie 17/1.8, ale ten obiektyw już nie jest najtańszy, jeśli kupować, to używany.
Pozdrawiam
-J.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Mar, 2018   Re: Co wybrać? 2500-5000 zł, Panasonic, Fuji, Olympus

lipcu20 napisał/a:
Między Panasonicem i Olympusem można stosować niektóre obiektywy?


Można mieszać prawie bezboleśnie. W kombinacjach Olek-Panas działa pomiar światła, autofokus, zapisywany jest exif, korygowana jest ,,w locie'' dostorsja beczkowa. Natomiast korekcja AC działa tylko ze szkłami tego samego producenta co korpus, poza tym w mieszanych kombinacjach nie działa podwójna stabilizacja (w korpusie i obiektywie - o ile są dwie) i czasem coś jeszcze wylezie, np. na Olkach nie działa pierścień przysłony z Panasa 15/1.7, na Panasach nie można (o ile dobrze pamiętam) zdalnie sterować elektrycznym zoomem z M. Zuiko 12-50. Ja trzymam się raczej Olympusa, ale standardowy zoom wolałem Panasonikowy.

[ Dodano: Pią 02 Mar, 2018 09:10 ]
Byłbym zapomniał, a to ważne - niektóre szkła i korpusy Panasa oferują funkcję depth from defocus, która przyspiesza ostrzenie. Z kolei focus stacking w korpusie jaki oferują wyższe modele Olympusa działa tylko z wybranymi szkłami Olympusa :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 02 Mar, 2018   

Na olympusclub.pl jest ciekawa oferta http://forum.olympusclub....5-6-Power-O-I-S
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15