Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do nagrywania do 1900zł
Autor Wiadomość
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   Aparat do nagrywania do 1900zł

Witajcie wpadł mi w oko ten aparat: Panasonic FZ300
Wszystko spoko tylko przy słabym świetle jakość nagrywania drastycznie spada...
Znacie jakiś inny aparat lub lustrzanke która dobrze nagrywa nawet przy złym oświetleniu i ma wejście na mikrofon?
Było by jeszcze fajniej gdyby takowy aparat miałby funkcję "sterowania" telefonem jak FZ300.

Pozdrawiam wszystkich ;P
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

A czego ty oczekiwałeś od aparatu z matrycą 1/2.3" ? Czym większa matryca tym lepsze efekty. Inna sprawa, że trzeba wiedzieć co się nagrywa i mieć na to jakiś plan. 1900zł to nie jest jakiś kosmos cenowy, więc może lepiej zainwestować to w światło? W miarę dobra lustrzanka filmująca w słabym świetle to wydatek rzędu 5000zł, do tego trzeba doliczyć jasne obiektywy, więc na komplecik raczej przydałoby się z 19000zł :)
Napisz co przeważnie filmujesz i w jakich warunkach.
 
 
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
A czego ty oczekiwałeś od aparatu z matrycą 1/2.3" ? Czym większa matryca tym lepsze efekty. Inna sprawa, że trzeba wiedzieć co się nagrywa i mieć na to jakiś plan. 1900zł to nie jest jakiś kosmos cenowy, więc może lepiej zainwestować to w światło? W miarę dobra lustrzanka filmująca w słabym świetle to wydatek rzędu 5000zł, do tego trzeba doliczyć jasne obiektywy, więc na komplecik raczej przydałoby się z 19000zł :)
Napisz co przeważnie filmujesz i w jakich warunkach.


Mam zamiar filmować wypady na rybki i wrzucać je na YT. Czasami bd kręcił o 4 rano czasami w południe a czasami o 22 także jestem uzależniony od słoneczka :razz:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

O widzisz, to wiele tłumaczy. Nie mniej zainwestowałbym w niewielki panel LED Ra<90 z wymiennymi bateriami i tu model albo na ogniwa 18650 albo standardy kamerowe + ewentualnie kabelek do zapalniczki, bo też się przydaje.
To są filmy, gdzie stawiasz aparat na statywie i opowiadasz?
Problem w tym, że jak nie ma światła, to i podbicie nawet o 100db nic ci nie da, bo z pustego i Salomon nie naleje :P Pomyśl o wzmocnieniu czy to db czy ISO jak o zgadywance.
Wyobraź sobie, że matryca to puste szklanki, które stoją na wielkiej tacy ułożone obok siebie. Wystawiasz taką tacę na deszcz, ale wieszasz nad nią dziurawy parasol ogrodowy, który będzie nam symbolizował w tym przypadku obraz. ISO 100 to dla przykładu to wystawienie szklanek na deszcz na 1h. Każda większa wartość to poddawanie szklanek deszczowi przez krótszy czas i wyliczanie z deszczu jaki nakapał do nich, ile by było w jedną godzinę. W przypadku jeśli ISO 100 to 1h, ISO 200 będzie symbolizowało 30', ISO 400 już tylko 15', ISO 800 7.5' a ISO6400 poniżej 1 minuty. Tak to działa, ale owymi szklankami są piksle i nie łapią deszczu tylko ilość energii przeniesioną przez fotony światła. Jak masz matrycę wielkości małego paznokcia to zbierze inną ilość energii niż jak masz coś wielkości dużego znaczka pocztowego, dlatego powinieneś szukać czegoś ze znacznie większą matrycą. Szukaj czegoś powyżej 1", może uda ci się kupić jakiegoś używanego Lumixa G6 no i dalej to kwestia inwestycji w odpowiednio jasny obiektyw. Może jakiś Canon np 650D i stałka 50mm f/1.8 IS STM.
 
 
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Mam zamiar kręcić filmy w formie vloga.
Ogólnie nie wiem czemu ale mega spodobał mi się ten panasonic fz300 i mam wielką chęć go kupić tylko szkoda że ta matryca taka mała :(
Znalazłem jeszcze na olx w mojej okolicy Canon 60D + Tamron 17-50MM F2.8 za 1900zł opłaca się? (jestem zielony w aparatach co pewnie widać :P )

EDIT:
A może Panasonic Lumix G DMC-G6K + 14-42 mm + 45-150 mm?

[ Dodano: Sob 10 Mar, 2018 20:40 ]
Jak już wyżej napisałem, jestem toootalnie zielony jeżeli chodzi o aparaty, nagrywanie etc.
a więc może ktoś mi wytłumaczyć czym różnią się od siebie te 2 obiektywy przy Panasonic Lumix G DMC-G6K

14-42 mm + 45-150 mm

Kolejna sprawa to jak będzie z zoomem? W sensie czy przybliżany obraz będzie ostry, czy ten zoom będzie duży (nw jak to napisać) itp.

dodaje linka jak coś - https://www.euro.com.pl/k...mm-czarny.bhtml

jeśli nie można dodawać linków to piszcie postaram się jak najszybciej usunąć
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Wiesz co, mam tego Lumixa właśnie do filmowania, jako inne ujęcie kręconej sceny. Plusem jest oczywiście wyświetlacz, który mogę sobie dowolnie ustawić i obserwować, czy nie trzeba podejść itd. Czy jest dobry? Do FullHD lepszy niż FZ300, ale szału nie ma jeśli porównam go do mojego głównego Canona 6D. Tragedii też nie ma więc w twoim budżecie, czemu nie. Zastanów się, czy potrzeba ci zooma. Jeśli kupowałbym dziś ten aparat do filmowania to wyłącznie z 14-42 i oszczędzałbym na jasną stałkę. Ta niestety będzie kosztować podobnie jak aparat lub nawet drożej.
Osobiście przy filmowaniu jestem zwolennikiem jasnych obiektywów stałoogniskowych i mogą byś pozbawione autofocusa bo lubię mieć kontrolę nad ostrością, z tym, że to ja zazwyczaj stoję za aparatem a nie przed. W takim przypadku AF się przydaje.
Co do Canona 60D miałem dwa :) ale już chyba bym nie kupił. Pod tym względem wolałbym wydać kasę na niższy model, ale nowszy czyli 650D. Z kolejnej strony teraz są nowe świetne aparaty od Canona jak 200D no i oczywiście bezlusterkowce zwłaszcza Sony np seria a6000.
Czasem warto pokusić się i zerknąć na rynek wtórny.
 
 
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Sob 10 Mar, 2018   

Ale ten mój będzie miał autofocus? :P
Zoom przydałby się do kręcenia spławika na dosyć sporej odległości chociaż w sumie nie jest tak konieczny, ale, że akurat promocja na body z 2 obiektywami w cenie body z 1 obiektywem :)
Wiem na pewno że bardziej od dobrego zoom'a potrzebuje kamerki sportowej na głowę lub na klatę :P
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

O który pytasz? 60D nie ma automatycznego ustawiania ostrości podczas filmowania, trzeba wciskać przycisk i aparat ustawia go normalnie jak do zdjęcia, czyli przód-tył, aż znajdzie. 650D ma AF całkiem OK, za to 70D ma jeszcze świetny auto-tracking, czyli wybrany obiekt jest śledzony dopóki nie wyjdzie z kadru.
 
 
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Panasonic Lumix G DMC-G6K.
Przy okazji nasunęły mi się 3 kolejne pytania. Jaką kartę pamięci będę musiał zakupić do tego aparatu, czy da się jakoś policzyć ile pamięci pochłonie 1h filmu oraz ile h wytrzyma taki aparat na 1 baterii ponieważ chcę wiedzieć czy 1 bateria wystarczy na 1 wypad.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Zacznijmy od tego, że aparaty filmują do 29'59"
 
 
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Zacznijmy od tego, że aparaty filmują do 29'59"


29 minut i 59 s. czy o co chodzi? :razz: :?: :?:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 12 Mar, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Zacznijmy od tego, że aparaty filmują do 29'59"

To jest nieprecyzyjne stwierdzenie. :) Jedno ujęcie nie może być dłuższe niż 30 minut bez sekundy. Ale na karcie zmieścić da się więcej.

arhinonskill napisał/a:
czy da się jakoś policzyć ile pamięci pochłonie 1h filmu

W instrukcji do wybranego aparatu powinno dać się znaleźć takie informacje, ale takie dane zależne są też od wybranej jakości i rodzaju kompresji, współczesne aparaty mają w tym zakresie zwykle kilka możliwości. W przypadku G6 masz to wymienione w specyfikacji: https://www.optyczne.pl/2...C-G6-Wstęp.html (tabelka na dole) a w rozdziale 2 testu masz trochę informacji o filmowaniu oraz próbki filmów. I tak, dla najlepszej jakości (Full HD 25p) masz 24 Mbps, czyli 24 megabity na sekundę filmu, czyli 3 MB/s, 180 MB/min, 10,5 GB/h. Niech ktoś sprawdzi, czy się nie walnąłem.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

komor napisał/a:
Niech ktoś sprawdzi, czy się nie walnąłem.
Dobrze policzyłeś. Oficjalnie przy 24Mbps masz 10800MBph. Inna sprawa, że tam też jest różna kompresja, ale to się mieści w granicy błędu. Na kartę 16GB da się nagrać około 1.5h materiału z Lumixa G6, przy jego najwyższej jakości. Czy to dużo? Dla mnie za dużo. Wolę materiał w jakości powyżej 40Mbps.
I jeszcze jedna sprawa. O ile do materiału FullHD nada się wszystko w Class 10 (oficjalnie od Class 6), tak nie ma co się właśnie rozpędzać z szybkością kart, a można inwestować w pojemność. Ja mam "portfelik", taki zamykany na zameczek, gdzie wchodzą 22 karty i większość mam zajęte kartami od 16GB do 128GB. Średnio dochodziła jedna miesięcznie jak akurat była promocja czy trafił się jakiś bonus. Na pewno zauważyłem tendencję do niszczenia się kart szybkich - czym szybsza karta tym mocniej się grzeje, przez co najczęściej zaczyna kruszyć jej obudowa i potem jest nie do użycia w aparacie lub kamerze.
Jeśli mam doradzić, to najczęściej, lepiej jest kupić 4x16GB i używać naprzemiennie niż 1x64GB. Z drugiej strony ja jestem w tej komfortowej sytuacji, ponieważ 16GB kupowałem po £3 :) , aktualnie £5 i przez to przesiadłem się na 64GB, które kupuję po £10 (tyle samo co za 32GB :P ). Kart ze zdjęciami nie kasuję, tylko odkładam, przez co mam dodatkowo kopię na wszelki "W". Nieco inaczej jest z filmami, te zajmują wiele miejsca, więc są kasowane.
 
 
arhinonskill 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Wojmistrz mój mistrzu a jaką mi polecasz kartę pamięci i baterie do G6?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

Cokolwiek. Pewnie już U1 a nie C10, byle z w miarę sprawdzonego i pewnego źródła. Karty pamięci to jeden z najczęściej podrabianych przedmiotów na świecie, więc nie upieraj się przy znanych markach pokroju Sandisk czy Kingston, spokojnie wystarczy karta pokroju PQI, T-data, transcend, Samsung itp.
Moim rodzicom niegdyś kupiłem aparaty kompaktowe, a karty dokupiłem z sieciówki na L. Do dziś działają i śmigają.

Co do baterii, stosuję metodę "dużo tanich chińczyków", aczkolwiek do G6 mam tylko jeden akumulator i to nie oryginalny. Wystarcza na około 70minut nagrywania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14