Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Joey Magnitudo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   

Ostatnie pytanie :) Czy obiektyw 14-42mm jest względnie uniwersalny? Nie chciałbym dokupywać czegoś więcej, dlatego liczyłbym na to że ów obiektyw będzie lepszy w każdym rodzaju zdjęć od kompaktów w tej samej cenie. Czy tak właśnie jest?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

To zależy od tego co potrzebujesz. W porównaniu do kompaktów, to zoom x3, ale ważna jest ich ogniskowa, ponieważ 70-210mm to też zoom x3. Ekwiwalent tego obiektywu względem kliszy małoobrazkowej do której najczęściej się porównuje to 28-84mm. Jakość obrazu z tego zestawu będzie z pewnością wyższa niż kompaktów z mniejsza matrycą.
Zobacz sobie w necie zdjęcia z tego aparatu. https://www.flickr.com/search/?text=14-42mm
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Joey Magnitudo napisał/a:
Czy obiektyw 14-42mm jest względnie uniwersalny?

Moim zdaniem po wydaniu takiej kasy – nie. Wkrótce zabraknie Ci tzw. zooma.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Bo ja wiem - 28-84mm to przecież dokładnie to samo co w dobrych niemegazoomowych kompaktach, czyli 3x. Ten wytypowany DSC-RX100 (wersja I) ma niewiele więcej.
 
 
Joey Magnitudo 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Mam mały problem z tym Panasonicem… Jestem zdecydowany prawie na 100%, ale aparat jest niedostępny w dużych sklepach, a w małych różnie bywa z gwarancją czy zwrotem (wolałbym mieć duży sklep w zasięgu ręki). Czy może niepotrzebnie się boję? A jeśli nie nie, to czy ostatecznie (żeby Was dłużej nie męczyć) jest jakiś inny aparat z nowszej serii, który będzie ogólnie dostępny w kwocie do max 2000zł?
 
 
boozman 
Nowy
Boozman


Posty: 4
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

Witam

Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników mógłby rzucić okiem na poniższe dwa aparaty i udzielić informacji czy opłaca się inwestować w Panasonica fz200 z uwagi na jego jasny obiektyw 2.8 czy lepiej bardziej opłaca się zainwestować Canona. Zastanawiam się czy różnica w jakości zdjęć w słabszych warunkach będzie między tymi aparatami bardzo widoczna. Canon ma większy zoom ale aż na tak dużym nie zależy mi specjalnie. Więc pod tym kątem w zupełności wystarczającym byłby Panasonic.

https://www.optyczne.pl/p...=1602&add1=1985
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

Przy polowaniu np. na ptaszki ten jaśniejszy obiektyw na pewno jest dużą zaletą, bo można wtedy stosować (w każdych warunkach) krótsze czasy migawki i masz większą szansę na zdjęcia nieporuszone :cool:
 
 
boozman 
Nowy
Boozman


Posty: 4
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

TomPL2 napisał/a:
Przy polowaniu np. na ptaszki ten jaśniejszy obiektyw na pewno jest dużą zaletą, bo można wtedy stosować (w każdych warunkach) krótsze czasy migawki i masz większą szansę na zdjęcia nieporuszone :cool:


A jak się te oba obiektywy będą się sprawdzać na przysłowiowych "imieninach cioci"? Reasumując który z tych aparatów będzie bardziej bardziej uniwersalny? Generalnie interesuje mnie w aparacie opcja zoom - ale również zdjęcia w pomieszczeniach - czasem przy słabym świetle. Czasem sporadycznie efekt portretów - oczywiście- przy max wyciągniętym zoom. W tym ostatnim przypadku nie wiem jak zachowałby się jeden i drugi aparat . Panasonic ma zoom 24x natomiast Canon 65x. Czy różnica powoduje np. to że odległość od motywu zwiększy się 3x w przypadku 65x zoom. Zoom x65 jest mi zupełnie zbyteczny. Generalnie bardziej skłaniam się ku Panasonicowi z uwagi na jasny obiektyw ale zastanawiam się czy nowszy rocznikowo model Canona - nie jest bardziej uniwersalny.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

boozman napisał/a:
... Generalnie interesuje mnie w aparacie opcja zoom - ale również zdjęcia w pomieszczeniach - czasem przy słabym świetle. Czasem sporadycznie efekt portretów - oczywiście- przy max wyciągniętym zoom. W tym ostatnim przypadku nie wiem jak zachowałby się jeden i drugi aparat . Panasonic ma zoom 24x natomiast Canon 65x. Czy różnica powoduje np. to że odległość od motywu zwiększy się 3x w przypadku 65x zoom.

Niestety mój umysł nie ogarnia tak postawionego pytania, nie wiem o co ci chodzi?! Duży zoom przy portrecie? Może ktoś inny załapie...
Generalnie żaden z tych aparatów w pomieszczeniu przy słabym świetle (jak słabym?) nie da rady, chyba że z włączoną lampą ;) Do tego potrzeba jaśniejszych obiektywów i najlepiej dodatkowo jeszcze większych matryc.
 
 
boozman 
Nowy
Boozman


Posty: 4
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

TomPL2 napisał/a:
boozman napisał/a:
... Generalnie interesuje mnie w aparacie opcja zoom - ale również zdjęcia w pomieszczeniach - czasem przy słabym świetle. Czasem sporadycznie efekt portretów - oczywiście- przy max wyciągniętym zoom. W tym ostatnim przypadku nie wiem jak zachowałby się jeden i drugi aparat . Panasonic ma zoom 24x natomiast Canon 65x. Czy różnica powoduje np. to że odległość od motywu zwiększy się 3x w przypadku 65x zoom.

Niestety mój umysł nie ogarnia tak postawionego pytania, nie wiem o co ci chodzi?! Duży zoom przy portrecie? Może ktoś inny załapie...
Generalnie żaden z tych aparatów w pomieszczeniu przy słabym świetle (jak słabym?) nie da rady, chyba że z włączoną lampą ;) Do tego potrzeba jaśniejszych obiektywów i najlepiej dodatkowo jeszcze większych matryc.



Uproszczę pytanie. Czy jest coś w czym przewyższa Panasonica podany Canon poza zbytecznym nadmiarem zoom? Dla mnie - laika - Panasonic w tym porównaniu wypada lepiej - dzięki temu, że ma stałe światło 2.8. Matryce są w zasadzie na jednym poziome. Rozdzielczość 12 czy 16 nie ma dla mnie znaczenia. Czy coś przeoczyłem?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

Chyba tylko matryca MOS/CMOS, ale zdania co do istotności tej różnicy są podzielone ;)
 
 
boozman 
Nowy
Boozman


Posty: 4
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

TomPL2 napisał/a:
Chyba tylko matryca MOS/CMOS, ale zdania co do istotności tej różnicy są podzielone ;)


Właśnie dlatego wydaje mi się, że aparaty są bardzo zbliżone a za Panasem przemawia jaśniejszy obiektyw. Więc powinien być lepszym wyborem.
 
 
molly666 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

Witam. Prowadząc biuro nieruchomości potrzebujemy czegoś szerokokątnego co umożliwi fotografowanie wnętrz w całej okazałości. Podejrzewam, że jako laicy nie wyciągniemy nawet 30% funkcji dobrej lustrzanki tak więc zwracam się do Was drodzy fanatycy fotografii :) Czy robienie zdjec GoPro 6 Black 4K ma jakiś sens czy lepiej zdecydować się na coś innego? Bardzo proszę o zrozumienie, bo nie wiem do kogo się zwrócić – myslę, że jest to dobre miejsce.
Pozdrawiam,
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 11 Mar, 2018   

http://lonyks.pl/

https://property360.pl/portfolio/wirtualny-spacer-goclaw-horbaczewskiego-warszawa/
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 16 Mar, 2018   

PDamian, to Twoje produkcje, czy dorabiasz w marketingu? :razz:
molly666, GoPro miałoby tylko jedną zaletę – szeroki kąt widzenia, ale relatywnie słabą jakość i niewygodne kadrowanie. Lepiej zainwestować w przyzwoity kompakt z ogniskową ekw. 24 mm na szerokim końcu i mały, lekki statyw, który pozwoli robić zdjęcia na niskiej czułości i w miarę precyzyjnie ustawić aparat tak, żeby ściany były proste.

Podobny temat: Aparat do fotografii wnętrz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 14