Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Pytanie: na ile drogą? Propozycja Nikona M7 8x30 nie powinna cię zaskoczyć ale jest jeszcze Opticron Discovery 8x32 lżejszy od Nikona https://www.bestbinocular...eryWPPC-159.htm Na mojego nosa - dobra optyka w chińskim opakowaniu. Ciekawy może być Vixen Atrek II.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Jak zawsze forumowicze nie zawodzą 👍 :mrgreen:
Nikon fajny bardzo tylko te wady... W stosunku do opisanych innych to trochi kiepsko...
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Pewnie chodzi ci o odblaski Nikona?. Wszystko zależy od tego jak bardzo wyolbrzymimy problem w naszej głowie. Przytaczając np. kolegę m-daya i jego doświadczenia https://forum.optyczne.pl/printview.php?t=30347&start=0&sid=c2fc11240be2927973e743f7129e3702 - M7 stanowi jego najczęściej używaną lornetkę. Rozumiem, że to może martwić bo cena nie jest mała. Każdy musi sam ocenić a nie da się tego zrobić w sklepie. Jest też bliźniacza i lepsza...z mniejszymi odblaskami - Kite Lynx 8x30. Pytanie czy warto dopłacić?
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

NoVik ja mam taką:

http://www.birders-store....8x32-black.html

Jest wielkości 8x25 tylko trochę grubsza z racji, że to 32 a nie 25mm. Daj maila to ci wyśle fotkę jak leżą obok siebie. Japońska optyka i mechanika dają radę.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

Jest też jej nowa wersja ale droga. Mam nadzieję, że "daje radę" oznacza przyzwoitą rozdzielczość. Napisz parę słów o tej lornetce. Sam poszukuję rozsądnej 8x...
Jest też relatywnie ciekawy Vortex Diamondback 8x32 2016 r. Lekka, mała,,,optyka pewnie jak w starym modelu czyli nie taka zła poza dystorsją. No i jest Prosstaf 7s - może i małe pole na papierze ale zupełnie się tego nie czuje.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

NoVik napisał/a:
Jakąś lornetkę o parametrach min. 8x30, dostatecznie lekką i w miarę możności małą ktoś poleci?
Pewnie :mrgreen: , mam już 1 m-c i mogę spokojnie polecić: Kite Lynx 8x30 HG, waży 461 g, jest zgrabna, wręcz kompaktowa , bardzo dobrze wykonana, i do tego ma bardzo dobrą optykę z szerokim polem widzenia 8,6 st., jak na tę cenę, wg mnie rewelacja :shock: (przed decyzją porównywałem z Nikon 8x30 EII).
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

,,Mam nadzieję, że "daje radę" oznacza przyzwoitą rozdzielczość. Napisz parę słów o tej lornetce.''

Abs Travelera kupilem synowi ze wzgledu na 19mm odstep źrenicy uzyskany kosztem niezbyt imponujacego ale akceptowalnego pola widzenia. Obaj jesteśmy okularnikami i ten parametr jest dla nasz szczególnie istotny. Kiedyś nawet dodałem opinię tej lornetki do naszej bazy. Obraz krystaliczny, niesamowicie ostry i kontrastowy, rzekłbym 4k, ultra HD. Wierne oddanie kolorów i bieli. Na brzegach pola widzenia dostrzegalna aneracja chromatyczna, ale lornetka nie ma szkla ED i przy wysokiej transmisji to chyba normalne. Mechanicznie najwyższa pólka. Made in Japan. Jakby dodawaie fotek nie bylo takie skomplikowane to bym wrzucił porownanie z dwiema lornetkami klasy 8x25. Naprawdę gabaryty oprócz grubości tubusow ma nawet mniejsze od tych maluchów.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Kite Lynx wygląda super. Wierzyć opisowi nie powinna dziwić cena :razz: Trochi wysoko. Ale chcąc posiadać dobry sprzęt trzeba płacić.
A jak ma się ona do wspomnianego Vortex'a?
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

NoVik napisał/a:
Kite Lynx wygląda super. Wierzyć opisowi nie powinna dziwić cena :razz: Trochi wysoko. Ale chcąc posiadać dobry sprzęt trzeba płacić.
A jak ma się ona do wspomnianego Vortex'a?
Vortexa nie miałem, ale od kiedy zaczął być produkowany w Chinach :evil: , entuzjazm, niektórych mocno opadł :mrgreen: .
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Może ktoś wypowie się w kwestii owego Kite Lynx lub da inną propozycję?
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

NoVik napisał/a:
Może ktoś wypowie się w kwestii owego Kite Lynx lub da inną propozycję?

Kite Lynx 8x30 HG jest dla mnie bardzo udaną wersją traveler, oprócz niej mam: Nikon 8x30 EII (sentyment do porro) oraz Swarka EL 10x50, z tych wszystkich w podróż i długie wycieczki najchetniej zabieram Kite ze względu na swoje rozmiary (spokojnie chowa się do kieszeni kurtki).
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Poniżej zdjęcie autorstwa RoboBata - kompaktowe wymiary i 380 gram stawiają dają naprawdę ciekawą alternatywę dla 8x25. RoboBat może jakiś test porównawczy tych sztuk co są na zdjęciu?

PS
RoboBat napisał mi "jak masz cierpliwość to wstaw zdjęcie", powinien napisać "jak masz anielską cierpliwość i końskie zdrowie to podejmij się tej syzyfowej pracy!!!"
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Novik pewnie już wiesz, że nie ma idealnej lornetki. Są kompromisy spasowane na nasz portfel i oczekiwania. Kite to moja ulubiona opcja ale ma jedną wadę - cenę. Niewiele drożej można kupić Swarovskiego 8x25, który zdaniem użytkowników jest lornetką niemalże pełnowymiarową. Moim zdanie warto zainwestować w "made in niechina". Terra 8x25, Ecotone 8x28, Kite, Opticron są made in Japan. Zazwyczaj za ceną idzie jakość a tą skutecznie można zekonomizować co nie jest dobre dla użytkownika.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Abs - zgadza się. Więc... co wybrać?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Czw 15 Mar, 2018   

Najlepszą na jaką możesz sobie pozwolić :cool: Masz sporo propozycji. Najmniej wad przy dobrej cenę ma Kowa Prominar 8x32 ale to pełny wymiar w swojej klasie a nie mała i lekka. Rozważania z górnej półki to Companion https://www.astroshop.pl/...ab_bar_1_select Chyba najładniejsza... Kita kupisz za 40% ceny a podobno optyczne zupełnie bez kompleksów. Nie miałem tego w rękach ale naczytałem się opinii i na tej podstawie piszę. M7 8x30 - każdy kto porównywał bezpośrednio te ostatnie pisał, że niemalże identyczne. Po dłuższych testach w różnych warunkach dostrzega się wspomniane, większe odblaski w Nikonie. Nie ma co demonizować nadmiernie problemu bo to rzadko przeszkadza ale można się "zafiksować" jakimkolwiek problemem. Jeśli ktoś ma taki plan to lepiej odpuścić. Opticrony za dobrą cenę? Na "Japończyka" warto dołożyc ale pole małe tak jak w Ecotone 8x28. Czarne konie to dobre maluchy 8x25. Mam od niedawna Leice 10x25 - zdziwiłbyś się jak taka lornetka może być jasna, ostra i wbrew pozorom stabilna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,63 sekundy. Zapytań do SQL: 14