Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Czw 22 Lut, 2018
Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2018)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Gratuluję i życzę dobrego światła.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

daws12 napisał/a:
Zakupiony Nikon d5300 18-105 .

I tak trzymać!
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 45 razy
Posty: 921
Skąd: Józefów
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Zobaczyłem dość nowy wątek długi na 3 strony i wszedłem z ciekawości.

Po przeczytaniu muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Przyszedł człowiek na forum z pytaniem, dostał odpowiedź, dopytał o szczegóły i skorzystał z pomocy innych zamiast ją odrzucić. Do tego wszystko załatwione szybko, sprawnie i elegancko.

Ostatnio coraz rzadziej się to widuje, także zarówno pomagającym jak i pytającemu (nawet przede wszystkim) należą się gratulacje za sensowne podejście do tematu. Brawo Panowie, jest nadzieja w narodzie :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

Od nas zależy czy tak będzie dalej :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 24 Lut, 2018   

Przyklejam jako nowy wątek standardowy na 2018 rok.

ryszardo napisał/a:
Po przeczytaniu muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Przyszedł człowiek na forum z pytaniem, dostał odpowiedź, dopytał o szczegóły i skorzystał z pomocy innych zamiast ją odrzucić.

Często jest tak, że ludzie pytają o coś, co o jeden temat wyżej jest już omówione, nikomu się już wtedy nie chce pisać ponownie tego samego. :)
 
 
przemek5511 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Na wstepie chcialem sie przywitać, jestem nowy na forum. Co myślicie o Canonie EOS 200D ? Czy lepiej wybrać Nikona D5300 z 18-55 lub 18-105 ?
Pomożecie ? :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Canon 200D ma nieporównywalnie lepsze nastawianie ostrości podczas kręcenia filmów.
Nikon D5300 lepiej się sprawdzi w fotografii.
przemek5511 napisał/a:
Czy lepiej wybrać Nikona D5300 z 18-55 lub 18-105 ?
Pomożecie ? :)

https://www.youtube.com/watch?v=tD651uQqV2k :wink:
Lepiej z 18-105mm.
 
 
przemek5511 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

hehe Gierek :)
Gdzieś ktoś pisał ze brakuje stabilizacji przy kitowym 18-55 w 200D przy kreceniu filmów.
Chiałem sie skusić już na tego Canona ale ta opinia postawiła znak zapytania. I przy zakupie 200D nie ma takich zestawów z obiektywem 18-105 w naszych popularnych sklepach.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

Bo Canon nie robi 18-105 tylko 18-135mm i z jego wersją STM należałoby wybrać https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/80021436
-tyle że to będzie kosztować 1000 zł drożej od Nikon D5300 z 18-105mm.

[ Dodano: Wto 06 Mar, 2018 21:44 ]
https://www.ceneo.pl/54274781
https://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/5467415
 
 
przemek5511 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 06 Mar, 2018   

a z tą stabilizacją jest tak tragicznie w tym D200 ? I czy 18-55 wystarczy na codzień ?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 07 Mar, 2018   

przemek5511, to zależy od zdolności operatora i rodzaju zdjęć, jakie wykonuje. Przy filmowaniu na pewno się przyda, choć moduł stabilizacji z kitowego 18-55 czy 18-135 niekoniecznie zastąpi dobrego gimbala, czy inne formy stabilizacji.
 
 
przemek5511 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 09 Mar, 2018   

zakupiony D5300 18-105 :)
 
 
pienio92 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

Cześćm jako nowa osoba na forum, ale czytająca Was od pewnego czasu chciałbym poprosić o radę.
Tak jak w temacie poszukuję lustrzanki do 2500zł i jest to dla mnie kwota nie do przeskoczenia. Co byście polecili? Jestem zdecydowanie amatorem, który chciałby się rozwijać i przesiąść się na lustrzankę. Jeśli mogę tak stwierdzić, bardzo lubię fotografować wszystko i z każdego sprzętu staram się wycisnąć jak najwięcej, więc nie boję się nauki robienia zdjęć lustrzanką :)
Z góry dziękuję za każdą pomoc.
Myślałem o Nikonie D3400/D3300 + 18-105mm ale nie wiem czy to dobry wybór.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

Jak musi być nowy to dobry.
D3300 trochę lepszy.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Sro 14 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

pienio92 napisał/a:
Myślałem o Nikonie D3400/D3300 + 18-105mm ale nie wiem czy to dobry wybór.


Dobry.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15