Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
W jaki system zainwestować?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

NX1 był jedną z najfajniejszych premier w swoim czasie. Do tego pokazano fajne szkła. W dziwnym momencie zakończono żywot tego systemu, tym bardziej, że mieli obiektywy, których konkurencja naprawdę mogła pozazdrościć.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lis, 2017   

Samsung z matrycami Sony to raczej kombinacja niemożliwa (Koreańczycy vs Japończycy, kwestie narodowe itd.). Też jestem ciekaw, czemu Samsung się wycofał, ale najwyraźniej tak duża korporacja, zajmująca się tak wieloma dziedzinami, nie chciała być czymś innym niż czołowym graczem na danym rynku, a na zajęcie takiej pozycji na rynku foto się nie zanosiło, pomimo sukcesów na polu technologicznym.
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

komor napisał/a:
Maćkowi chodziło pewnie o to, że Canon nie wypuszcza zbyt wiele szkieł EF-S, ale to nie do końca prawda, bo jest tego trochę, oczywiście większość to mniej-lub-bardziej plastiki, czemu trudno się dziwić, skoro dla bardziej wymagających jest np. pełnoklatkowy ale tani 6D.
Dokładnie o to mi chodziło. Poza dwoma UWA i 15-85 to nie ma pod EF-S nic ciekawego, sytuację trochę ratują tanie 50/1.8, ale brak jasnej taniej 35-ki. Przy tej wielkości sensora podstawowe zoomy zaczynające się od 17-18mm to porażka, teraz większy kąt widzenia oferuje większość kompaktów. Wystarczy porównać ile fajnych szkieł pod APS-C jest w Nikonie i Sony A.

komor napisał/a:
Samsung z matrycami Sony to raczej kombinacja niemożliwa (Koreańczycy vs Japończycy, kwestie narodowe itd.).
A lustrzanki Samsunga jaki miały bagnet? :razz:
 
 
Pasjonat 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Cytat:
MaciekNorth
A lustrzanki Samsunga jaki miały bagnet?


Bagnet to niby Samsung NX. Do czego zmierzasz?

Wydaje mi się, że Samsung założył sobie zyski na określonym poziomie. Możliwe, że tego poziomu nie osiągnął i zadecydował o zamknięciu działu foto... Szkoda, ponieważ czytałem bardzo dobre opinie na temat tego systemu.

Zobaczcie proszę jakość zdjęcia, które zostało zrobione przez telefon z funkcją aparatu Samsung Galaxy K Zoom. Rozdzielczość 20,7 Mpx. Matryca 1/2.3". Co sądzicie o jakości?
https://farm3.staticflickr.com/2917/14059416724_fa72bbfe97_o.jpg
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 11 Lis, 2017   

Pasjonat napisał/a:
Bagnet to niby Samsung NX.

To bezlusterkowy, a kiedyś lustrzanki Samsunga były klonami Pentaksa, fakt. :)

Pasjonat napisał/a:
Wydaje mi się, że Samsung założył sobie zyski na określonym poziomie. Możliwe, że tego poziomu nie osiągnął i zadecydował o zamknięciu działu foto...

Też tak sądzę, z tym że uzyskanie pozycji lidera mogło być równie ważnym celem.

Pasjonat napisał/a:
Zobaczcie proszę jakość zdjęcia, które zostało zrobione przez telefon z funkcją aparatu Samsung Galaxy K Zoom. Rozdzielczość 20,7 Mpx. Matryca 1/2.3". Co sądzicie o jakości?

Typowe zdjęcie z dobrego smartfona. :) Mocno odszumione, przez co zanikły drobne faktury, ale nie ucierpiały ostre detale. Braki w dynamice wynikające zarówno z ograniczeń telefonu jak i ciężkich warunków. Trzeba też pamiętać, że zdjęcia ze smartfona podlegają obecnie naprawdę sporej analizie i obróbce, nadrabiając braki wynikające z miniaturowych matryc i optyki. Stąd czasem na JPG-ach wydaje się, że różnica do lustrzanek/bezlusterkowców jest mniejsza, niż byłaby w rzeczywistości, gdyby nie zaawansowana obróbka w smartfonie.
 
 
Pasjonat 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Faktycznie komor, uzyskać status lidera też mógł być bardzo istotny dla Samsunga. Przykładowym zdjęciem chciałem pokazać, ile Samsung potrafił wyciągnąć z maleńkiej matrycy mimo dużej rozdzielczości, czyli relatywnie małych elementów światłoczułych.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Wiesz, matryce i optyka smartfonowa to praktycznie zupełnie inna bajka niż aparaty fotograficzne, choć jedno i drugie to niby to samo. Oczywiście związek jest taki, że świadczy o potencjale technologicznym i finansowym producenta, ale problemy są inne, liderzy są inni (jak się Samsung przekonał) itd.
 
 
Pasjonat 
Początkujący


Posty: 35
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017   

Cytat:
komor
Wiesz, matryce i optyka smartfonowa to praktycznie zupełnie inna bajka niż aparaty fotograficzne...


Masz rację, trudno to porównywać... Jakiś czas temu widziałem zdjęcia z iPhone'a 7 i efekt widoczny na ekranie telefonu komórkowego może znacznie odbiegać od tego widocznego na ekranie monitora :) Mam wrażenie, że niektórzy ludzie nie są tego świadomi.
 
 
Belezo 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017   

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie!!!

Szukam nie odpowiedzi, a podpowiedzi. Waszych rad opartych na doświadczeniach. Jestem posiadaczem Olka Epl5 +2 kitowe obiektywy 14-42 i 40-150 i ostatnio odziedziczyłem Nikona D5100 z Kitem 18-55. Mój dylemat polega na tym, iż nie potrafię się zdecydować, w których z nich doinwestować w miarę jasny obiektyw. Do m4/3 wypatrzyłem Sigme 60 2.8 art a do Nikona Sigme 17-50 2.8. Moje spostrzeżenia są następujące - Nikon ma lepsze odwzorowanie barw mi się wydaje i jakoś tak lepiej się pstryka przez wizjer (doświadczenie ok tygodnia jak na razie) Zaś Olek jest mniejszy, zgrabniejszy i ma większe możliwości konfiguracji ustawień i nie radzi sobie zbyt dobrze z odwzorowaniem kolorów, szczególnie w pomieszczeniach. Od momentu posiadania Nikona bardzo się wziąłem za próby opanowania ustawień manualnych.

Mam bardzo mieszane odczucia, w który aparat zainwestować. Bardzo serdecznie proszę o Wasze spostrzeżenia, doświadczenie i poradę co byście zrobili będąc na moim miejscu :)
PS. Zdjęcia jakie próbuję robić to portrety ( żony i rocznej córeczki), codzienność w Naszym życiu - często w mieszkaniu, które przez względu na kolor ścian jest dosyć ciemne i krajobrazy.

Doradźcie proszę :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Gru, 2017   

Belezo napisał/a:
i nie radzi sobie zbyt dobrze z odwzorowaniem kolorów, szczególnie w pomieszczeniach

Czyli ma gorszą matrycę jeśli chodzi o wysokie czułości. Wszystko się zgadza i niespodzianki nie ma. System Mikro 4/3 ma zalety w postaci mniejszych rozmiarów i wagi, lustrzanki Nikona niewątpliwie będą dawały lepszą jakość obrazowania w gorszych warunkach oświetleniowych. Skoro to sam zauważyłeś, to pewnie jest to dla Ciebie istotne. Fajne portrety w pomieszczeniach zrobisz lepsze Nikonem, szczególnie jeśli dokupisz do niego jasne stałoogniskowe szkło, np. Nikkora 50/1.8.

Obydwa systemy są godne uwagi i tak naprawdę to musi być Twoja decyzja, który zostawić. Jeśli małe rozmiary i waga Olka nie są dla Ciebie ważne, to sprzedaj go. Jeśli jednak jest dla Ciebie jakaś zaleta, to może trzecie wyjście: sprzedaj Nikona oraz E-PL5 i kup nowszy korpus Olympusa?
 
 
efff 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 13 Mar, 2018   

Witam,
Serdecznie proszę o pomoc w wyborze zestawu do fotografowania obrazów (sztuki) w niewielkim studio. Potrzebuję sprzętu, który przy dobrym oświetleniu będzie wiernie oddawał kolory. Zależy mi na tym również by zestaw był poręczny, nie za ciężki i oczywiście w rozsądnej cenie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018   

Tak się zastanawiam, gdzie przenieść ten temat i nie wiem. :) Obecnie, gdy lustrzanki i bezlusterkowce są w dużym stopniu zamienne i w podobnym stopniu rozpowszechnione, pytanie typu „wybór systemu” nie kwalifikuje się ani do działu lustrzankowego, ani bezlusterkowego…

efff, a budżet jakiś zakładasz? Bo pojęcie rozsądnej ceny jest względne. Najtańszy zestaw z oświetleniem (?) to np. dwie lampy reporterskie typu Yongnuo YN-560, dwa statywy z adapterami, dwie parasolki (a najlepiej softlightery), statyw do aparatu, a sam aparat to dowolna współczesna lustrzanka klasy podstawowej (Nikon D3xxx, D5xxx, Canon 7xxD) albo tani bezlusterkowiec i obiektyw kitowy będący w zestawie, do tego statyw za minimum 100 zł, najlepiej taki za 200-300. To takie minimum, które można rozbudowywać lub podmienić składniki na lepsze. Jak podasz budżet to spróbujemy coś doprecyzować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14