Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pełna klatka - co polecacie?
Autor Wiadomość
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 18 Mar, 2018   

https://www.dpreview.com/...m-post-60851511
To Pentaksiarze nie powinni mieć problemu ze znalezieniem tego pentaksowego patentu i jego zalinkowaniem.
-No chyba że ten asahi man to taki sam bajkopisarz jak jaad.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1055
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Nie powinni mieć problemu. Tylko komu i do czego taki link jest potrzebny?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

komor napisał/a:
że niby Tokina jest tym najlepszym?

Nie wiem , może jednak Tamron? Albo Sigma? Nie umiem ocenić. Poza tym nie napisałem "najlepszym" tylko " kto najlepiej wywiąże się z tego zadania". A Ty przekręciłeś. To jednak nie to samo. Nie jestem inżynierem Pentaxa na dodatek znającym specyfikę produkcji w poszczególnych firmach więc na pewno się nie wypowiem - ale skoro Ty masz taką wiedzę - to co Ty jeszcze robisz w kraju? :lol:
komor napisał/a:
Linkowałem już Ci chyba wywiad z prezesem Sigmy?

Taaa.... :lol: Niedługo po nim kupiłem Sigmę 18-35/1,8 Art z mocowaniem Pentax... jakoś się jednak opłacało... :roll:
komor napisał/a:
Canonowska 50/1.2 to zabytek z ery analoga, chyba najbardziej miękkie szkło L obecnie, więc jak jakiś inny obiektyw f/1.4 od niej „nie odbiega”, to nie jest raczej przyczynek do dumy…
Analog Canona z 2008 roku? Myślałem że już mają cyfrę... :lol: No niech będzie , to pokaż lepsze szkło 50mm canona... :roll: :zalamany:

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2018 12:14 ]
komor napisał/a:
Jego entuzjaści napiszą Ci o bajecznym rozmyciu i plastyce.

Pewnie tak. Co nie zmienia faktu że otwarty jest deczko nieostry/mało ostry i mydlany. Mam nadzieję że Pentax będzie jednak sporo lepszy. Nie będę takiego klocka darmo targał... :lol: :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Taaa.... :lol: Niedługo po nim kupiłem Sigmę 18-35/1,8 Art z mocowaniem Pentax... jakoś się jednak opłacało...

Jak widać następnych modeli już nie ma. Więc jakie „taaa”?

Andrzej.M. napisał/a:
Analog Canona z 2008 roku?

To znacznie starsza konstrukcja. W Pentaksie też macie odgrzewane kotlety, którym dopisano do nazwy „HD” i ponoć zmieniono powłoki, a reszta została taka sama, nie? :)

Andrzej.M. napisał/a:
No niech będzie , to pokaż lepsze szkło 50mm canona...

Lepsze pod jakim względem? Ostrości? Sigma 50/1.4 DG ze starszych, Sigma Art 50/1.4 z nowszych. Niedługo pewnie Tokina 50/1.4 Opera… :lol:

Andrzej.M. napisał/a:
Pewnie tak. Co nie zmienia faktu że otwarty jest deczko nieostry/mało ostry i mydlany.

Nie deczko i nie tylko otwarty. :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Aleście się chłopaki rozpisali... i znowu wojna systemowa, a wystarczyło potwierdzić człowiekowi "kup pan cegłę... yyy znaczy Nikona D750" :P
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Mar, 2018   

Wojmistrz, dawno nie było na forum wojenki, trzeba rozruszać trochę kości na wiosnę. :wink:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Mar, 2018   

komor napisał/a:
widać następnych modeli już nie ma. Więc jakie „taaa”?

Trzeba ci pisać wielkimi literami czy jak? Pewnie jak zwykle - się dogadali i coś razem opracowują dla Pentaxa. Tak było z Tokiną , Tamronem i jak sądzę jest z Pentaxem. A zapowiedzi sprzed 18-35 Art jak widzisz były mocno nietrafione jak na prezesa firmy która pół roku później wypuszcza szkło z mocowaniem K. Ostatnie - ale jednak się opłacało? Element przetargu?
komor napisał/a:
to pokaż lepsze szkło 50mm canona...

Lepsze pod jakim względem? Ostrości? Sigma 50/1.4 DG ze starszych, Sigma Art 50/1.4 z nowszych.
Zaiste - wymieniłeś cały worek szkieł canona... :lol:
komor napisał/a:
rozruszać trochę kości na wiosnę.

Rozruszaj komórki - bo coś szwankują... :roll: :lol:

[ Dodano: Sob 24 Mar, 2018 21:55 ]
Wojmistrz napisał/a:
znaczy Nikona D750"

No tak ... cegłę lepiej... :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Trzeba ci pisać wielkimi literami czy jak? Pewnie jak zwykle - się dogadali i coś razem opracowują dla Pentaxa. Tak było z Tokiną , Tamronem i jak sądzę jest z Pentaxem.

Drogi Andrzeju, jakie klapki na oczach trzeba mieć, żeby pisać takie farmazony? Od czasu wypuszczenia 18-35/1.8 w 2013 roku (!), na który się tak kurczowo powołujesz, upłynęło 5 lat, a Sigma w tym czasie wypuściła z dziesięć nowych szkieł do lustrzanek (autopoprawka: dwadzieścia). Ile z nich jest dostępnych dla Pentaxa?

Andrzej.M. napisał/a:
Zaiste - wymieniłeś cały worek szkieł canona... :lol:

Ja nie jestem fanboyem systemu, nie muszę mieć napisu Canon i czerwonego L na każdym szkle. Wystarczy mi dobra Sigma, Tamron, czy cokolwiek, co spełni pokładane oczekiwania i będzie miało cenę możliwą dla mnie do zaakceptowania. Akurat w tym systemie, w którym jestem, mam pełen wybór. :lol:

O, fajną stronę na DPReview znalazłem, można sobie prześledzić premiery poszczególnych firm/kategorii/produktów na linii czasu. Obiektywy Sigmy do lustrzanek:

2018:
- Sigma 105mm F1.4 DG HSM Art
- Sigma 70mm F2.8 DG Macro Art
- Sigma 14-24mm F2.8 DG HSM Art

2017:
- Sigma 14mm F1.8 DG HSM Art
- Sigma 24-70mm F2.8 DG OS HSM Art
- Sigma 100-400mm F5-6.3 DG OS HSM
- Sigma 135mm F1.8 DG HSM Art

2016:
- Sigma 85mm F1.4 DG HSM Art
- Sigma 12-24mm F4 DG HSM Art
- Sigma 500mm F4 DG OS HSM Sport
- Sigma 50-100mm F1.8 DC HSM Art (to jest APS-C)

2015:
- Sigma 20mm F1.4 DG HSM Art
- Sigma 24-35mm F2 DG HSM Art
- Sigma 24mm F1.4 DG HSM Art

2014:
- Sigma 18-300 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM | C
- Sigma 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | S
- Sigma 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | C
- Sigma 50mm F1.4 DG HSM Art
- Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM | C (to jest APS-C)

2013:
- Sigma 24-105mm F4 DG OS HSM
- Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM Art (jest dla Pentaksa! :mrgreen: )
- Sigma 30mm F1.4 DC HSM Art (to jest do APS-C)

Ile z tych szkieł poza 18-35/1.8 jest dostępne z mocowaniem Pentax? Komuś zechce się sprawdzić?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

komor napisał/a:
Ile z tych szkieł poza 18-35/1.8 jest dostępne z mocowaniem Pentax? Komuś zechce się sprawdzić?

No to mi dowaliłeś! :zalamany:
Jak ja biedny teraz będę zdjęcia robił? Nie mam ani jednej Sigmy ani Tamrona! Same jakieś Pentax... :roll: Dobrze mi tak! Sam jestem sobie winien! Wykrakałem że będzie FF i mam to nieszczęsne K-1 , na dodatek jeszcze wypuszczają K-1II i Pentax GR (FF) które za karę będę musiał sobie kupić. O ja nieszczęsny... :lol:

P.S. Zapomniałeś napisać cen tej sigmowej "taniochy"... :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
P.S. Zapomniałeś napisać cen tej sigmowej "taniochy"...

Czyli zmieniasz temat, czy przyznajesz, że prawdopodobieństwo
Andrzej.M. napisał/a:
Pewnie jak zwykle - się dogadali i coś razem opracowują dla Pentaxa

jest znikome?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

komor napisał/a:
Czyli zmieniasz temat
Ja? :shock: :lol: :lol: :lol:
To ja zmieniłem temat ze szkieł Cwanona na szkła Bigmy??? :zalamany:
Postawiłem tezę ze skoro nie robią po 18-35Art szkieł z mocowaniem K - to pewnie jest to wynikiem współpracy przy konstrukcji czegoś dla Pentax - tak jak to ma miejsce z Tokiną i Tamronem.
Prosta analogia. Co do użyteczności pełnoklatkowych sigm - trzeba sobie zadać pytanie - kto kupuje pełnoklatkowe aparaty? Najczęściej osoby zawodowo fotografujące - a te nie pozwolą sobie na kaprysy AF sigm - chcą mieć celny AF i dlatego wolą markowe szkła. Celowo nie piszę o użytkownikach najtańszych korpusów NiC - ci niech używają cokolwiek... :cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Postawiłem tezę ze skoro nie robią po 18-35Art szkieł z mocowaniem K - to pewnie jest to wynikiem współpracy przy konstrukcji czegoś dla Pentax - tak jak to ma miejsce z Tokiną i Tamronem.

No właśnie, postawiłeś. Powyżej masz wymienione 20 szkieł powstałych po 18-35Art. I co? Ile z nich jest dostępne z mocowaniem K?

Andrzej.M. napisał/a:
Co do użyteczności pełnoklatkowych sigm - trzeba sobie zadać pytanie - kto kupuje pełnoklatkowe aparaty? Najczęściej osoby zawodowo fotografujące

Nie wiem czy najczęściej, bo zawodowych fotografów w skali świata nie ma znowu aż tak wielu, a pełnoklatkowych aparatów sprzedaje się sporo. Nie masz wokół siebie zamożnych znajomych, którzy mają FF na wycieczki do egzotycznych krajów, choć nie są zawodowymi fotografami? Naprawdę sądzisz, że na sukces pierwszego 5D złożyli się tylko profesjonaliści? I pewnie dlatego sprzedawany był często z wycieczkowym kitowcem 24-105L?

Andrzej.M. napisał/a:
- a te nie pozwolą sobie na kaprysy AF sigm - chcą mieć celny AF i dlatego wolą markowe szkła

Skoro tak, to pewnie Pentaksa też nie da się zastosować do zawodowej pracy, bo liczy się tylko Canon i Nikon, prawda? :lol: Kaprysy AF Sigm to już w sporym stopniu mit. Moje A35 czy A85 pracuje tak samo celnie jak np. 135L, wręcz nawet więcej zdjęć nie będących spot-on mam ze 135L niż z A35 ze względu na łatwiejszą ucieczkę ze strefy ostrości. A przykładowo pięćdziesiątka Sigmy (zarówno starsza wersja DG jak i nowsza Art) są droższe od Canona EF 50mm f/1.4 USM, bo są gorsze i przeznaczone dla amatorów, tak? :)

Andrzej.M. napisał/a:
Celowo nie piszę o użytkownikach najtańszych korpusów NiC - ci niech używają cokolwiek...

A ta Sigma 18-35Art, na którą się powołujesz i którą używasz/używałeś, jest przeznaczona dla najtańszych korpusów, tak? Pewnie dlatego jest od nich tak ze dwa razy droższa. Profesjonaliści nie powinni jej dotykać, prawda? Szkoda, że moi znajomi zajmujący się zawodowo wideo o tym nie wiedzą i kupili zarówno 18-35/1.8 jak i 50-100/1.8 do swoich kamer.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Mar, 2018   

komor napisał/a:
Sigma 18-35Art, na którą się powołujesz i którą używasz/używałeś, jest przeznaczona dla najtańszych korpusów, tak? Pewnie dlatego jest od nich tak ze dwa razy droższa.
Widzę że czytanie ze zrozumieniem czasem szwankuje? :lol: Jesteśmy w temacie FF a ten obiektyw nie jest pełnoklatkowy , choć od bidy pełny kadr na 28-35mm kryje... Najtańsza FF to chyba 2 takie sigmy? Popraw mnie jeśli się mylę... :cool:
komor napisał/a:
to pewnie Pentaksa też nie da się zastosować do zawodowej pracy

Skąd wyciągnąłeś taki ciekawy wniosek? Przypadkiem jest sporo osób pracujących średnim formatem a ostatnio K-1 . I pewnie będzie przybywać bo korpusy Pentaxa robią dość duży postęp techniczny i przybywa też nowych szkieł.
komor napisał/a:
na sukces pierwszego 5D złożyli się tylko profesjonaliści?

Przede wszystkim. Dostali tani (jak na FF) korpus za 1/3 ceny reporterskiego 1DsmkII. Ale tak naprawdę markę wypromowało to że jako pierwsi wystartowali z pełną klatką i to od razu dla zawodowców modelem 1Ds - a to właśnie widoczność marki w tym segmencie robi popularność - nic nie przyciąga tak "publiki" i amatorów do marki jak widok reportera na stadionie/torze z aparatem "PRO". Nic nie szkodzi że najtańsze badziewie jest najsłabsze na rynku - ale myślenie - skoro zawodowiec używa to musi być "naj" - jest bardzo skutecznym magnesem marketingowym. W dziale marketingu cwanona dobrze o tym wiedzą i dlatego sponsorują olimpiady oferując sprzęt do obsługi fotoreporterskiej -jak w Soczi. Dobrze pamiętam z lat 70-tych westchnienia kolegów do canonów jakimi posługiwali się etatowi reporterzy CAF lub KAW.

[ Dodano: Sro 28 Mar, 2018 10:38 ]
komor napisał/a:
zawodowych fotografów w skali świata nie ma znowu aż tak wielu,

Poważnie? :lol: :lol: :lol:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 28 Mar, 2018   

Szczególnie pełnoklatkowe 1Ds u reporterów na stadionach/torach...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 28 Mar, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Widzę że czytanie ze zrozumieniem czasem szwankuje? Jesteśmy w temacie FF a ten obiektyw nie jest pełnoklatkowy

Jesteśmy w temacie tego, czy Sigma właśnie tuż-tuż wspólnie z Pentaksem coś szykuje, jak twierdzisz, czy olała go w 2013 roku, jak wskazują suche fakty.

Andrzej.M. napisał/a:
komor napisał/a:
to pewnie Pentaksa też nie da się zastosować do zawodowej pracy
Skąd wyciągnąłeś taki ciekawy wniosek?

To nie jest mój wniosek, tylko sarkazm w odpowiedzi na Twoje stwierdzenie:
Andrzej.M. napisał/a:
Co do użyteczności pełnoklatkowych sigm - trzeba sobie zadać pytanie - kto kupuje pełnoklatkowe aparaty? Najczęściej osoby zawodowo fotografujące - a te nie pozwolą sobie na kaprysy AF sigm - chcą mieć celny AF i dlatego wolą markowe szkła.

Zawodowcy kupują to, co spełnia postawione zadanie w dostępnym dla nich budżecie. Dla jednych może to być 1D, D5, dla innych 700D czy 5000D. Albo nawet Pentax. :) Albo GoPro.

Andrzej.M. napisał/a:
Przypadkiem jest sporo osób pracujących średnim formatem a ostatnio K-1 . I pewnie będzie przybywać bo korpusy Pentaxa robią dość duży postęp techniczny i przybywa też nowych szkieł.

No właśnie sęk w tym, że nie przybywa i o tym są ostatnie dwie strony tego wątku. :lol:

Andrzej.M. napisał/a:
Ale tak naprawdę markę [Canon] wypromowało to że jako pierwsi wystartowali z pełną klatką i to od razu dla zawodowców modelem 1Ds - a to właśnie widoczność marki w tym segmencie robi popularność - nic nie przyciąga tak "publiki" i amatorów do marki jak widok reportera na stadionie/torze z aparatem "PRO". Nic nie szkodzi że najtańsze badziewie jest najsłabsze na rynku

W tym czasie Canon był liderem rynku, miał najlepsze matryce i bardzo fajną, udaną i popularną rodzinę relatywnie tanich aparatów dla entuzjastów, rozpoczętą modelem 300D. A ty coś piszesz o najsłabszym na rynku. :lol:

Andrzej.M. napisał/a:

komor napisał/a:
zawodowych fotografów w skali świata nie ma znowu aż tak wielu,

Poważnie? :lol: :lol: :lol:

W porównaniu do rynku amatorskiego to jest mało znacząca liczba. Z pierwszymi 5D na szyi biegały całe stada japońskich turystów fotograficznych w Europie i połowa europejskich czy amerykańskich entuzjastów fotografii na pozostałych kontynentach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14