Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki system i zestaw z jasną stałką 35mm (odpowiednik FF)
Autor Wiadomość
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   Jaki system i zestaw z jasną stałką 35mm (odpowiednik FF)

Marzy mi się Sony RX1R II, jednak cena powala. Chciałbym zatem zmontować coś o podobnych właściwościach, tzn.

- obiektyw z AF około 35 (FF) mm o dużej jasności (umożliwiający zrobienie portretu z fajnym bokeh)
- jak najmniejsza masa i rozmiar zestawu
- musi mieć wizjer

Im więcej szukam, tym większy mętlik w głowie mam. m4/3 wstępnie odrzuciłem, gdyż nie ma wystarczająco jasnego obiektywu ~17mm z AF (by uzyskać dobry bokeh)


Myślałem o Fujifilm X-T20 + Fujinon 23 1.4 jednak obiektyw ten jest duży i ciężki (choć cudny optycznie...).

Pozostaje Sony. Jednak ani do A6000-6500, ani do A7 nie widzę odpowiednich obiektywów, tzn. mniejszych i ważących mniej niż TIR, a zarazem odpowiedniej jasności i z AF.
Gdyby do A7 była jakaś fajna 35/2.0 o masie 150g, albo jakiś 24/1.4 dla a6000 to bym się nie zastanawiał.

Preferencje co do samej puszki to:

- uszczelnienia
- odchylany (i dotykowy....) ekran
- łączność wifi ze smartfonem
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   

Sony FE 28 mm f/2
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Wbiłeś mi ćwiek. Teraz serio myślę o tym obiektywie. W samplach widzę, że ma świetnej jakości bokeh. W zestawie z A7 zamknie się w 5000zł.

Czy jest sens myśleć o adapterach z innych systemów, np. adapter do obiektywów Canon EF tudzież Nikkor?
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Hmm, do m4/3 można dać Sigmę 16/1.4. Tylko to spory granat ok. 400g wagomiaru :razz: Za to niedrogi. Zwykłe 17/1.8 Olka tła nie rozmyje, fakt.
Pozdrawiam
-J.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Taki czy taki zestaw?

http://camerasize.com/com...22,487.507,ha,t
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

tomek__ napisał/a:
Taki czy taki zestaw?


Taki, taki :smile:

tomek__ napisał/a:
Czy jest sens myśleć o adapterach z innych systemów, np. adapter do obiektywów Canon EF tudzież Nikkor?


Jest.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Naoglądałem się zdjęć z Nikkora 28 1.4 podpiętego do pełnej klatki. Na pełnej dziurze to jest poezja. Ale ciężar razem z puchą godny hantli na siłowni.

W zasadzie szukając lekkiego obiektywu nie ma za bardzo wyboru. A z tych dwóch zestawów bardziej przekonuje mnie Sony.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Sony ma tę zaletę, że podepniesz wiele obiektywów. Wśród nowych i jasnych z autofocusem od renomowanego producenta nie znajdziesz nic małego i jasnego jednocześnie. Ale za to coraz większy wybór niezbyt drogich, niewielkich i prostych optycznie szkieł manualnych, które pozwalają na zabawę nieostrością i rozmyciem, zamiast wyścigów na MTF-y. Co prawda to najtańsze i najstarsze Sony A7 z wyprzedaży ma trochę wad, ale jeśli focus-peaking tam działa, to do portretowania poza studiem i do streeta powinny się nadać.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

komor napisał/a:
to najtańsze i najstarsze Sony A7 z wyprzedaży ma trochę wad


Trochę wad ma, ale jedną z niewątpliwych zalet jest jego cena :smile:

komor napisał/a:
jeśli focus-peaking tam działa, to do portretowania poza studiem i do streeta powinny się nadać


Działa, czemu miałby nie działać w nowym aparacie? :smile:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Sunders, już mi te wszystkie modele się mylą, co który umi, a co ni. :) O ile dobrze pamiętam, to pierwsze A7 nie miało wyłączenia symulacji ekspozycji, przez co nie dało się robić zdjęć z błyskiem, ale może to było tylko w czasach SLT, a seria A7 już tego nie ma. Gdzieś na forum był bardzo pomocny post z praktycznymi informacjami od osoby, która miała pierwsze A7 i opisała co tam działa, a co nie, w stosunku do typowej lustrzanki C/N.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

komor napisał/a:
Co prawda to najtańsze i najstarsze Sony A7 z wyprzedaży ma trochę wad


Co to znaczy z wyprzedaży? Jest ich pełno w sklepach, cena około 3100-3200zł.

Czt masz na myśli jakieś inne wady niże te, które np, wskazano w teście optycznych?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

tomek__ napisał/a:
Co to znaczy z wyprzedaży?

https://www.optyczne.pl/1...i_cashback.html
Chyba niskie ceny zostały mimo zakończenia cashbacku, skoro mówisz, że nadal są dostępne w tak niskiej cenie.

tomek__ napisał/a:
Czt masz na myśli jakieś inne wady niże te, które np, wskazano w teście optycznych?

Nie chce mi się już wracać do testu i analizować, ale pamiętam, że parę niespodzianek było, które zwróciły moją uwagę. Co nie zmienia faktu, że to najtańszy sposób na cyfrowe FF i gdybym tylko miał możliwość finansową, to A7II chciałbym mieć.
 
 
FotoVideo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Sony A7+Sigma MC-11+Sigma 35mm f1.4 za całość 7400 zł czy to dużo ??? Jedno jest pewne piękne zdjęcia można tym zestawem zrobić !
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

FotoVideo napisał/a:
Sony A7+Sigma MC-11+Sigma 35mm f1.4 za całość 7400 zł czy to dużo ???

Nie.

FotoVideo napisał/a:
Jedno jest pewne piękne zdjęcia można tym zestawem zrobić !

Tak! :)
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Ta sigma waży 2/3 kilograma. Niestety za dużo. Gdyby masa nie grała roli, nie miałbym żadnego problemu ;)


Swoją drogą, zastanawia mnie, jak sprawują się te konwertery, tzn. czy AF ma na tyle duży zakres "regulacji", by nawet z konwerterem odpowiednio wyostrzyć obraz padający na matrycę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14