Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zeiss victory pocket 8x25mm
Autor Wiadomość
andrzejek 
Uczestnik


Posty: 98
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   zeiss victory pocket 8x25mm

Czy ktoś ma, miał, oglądał tę lornetkę, porównywał z innymi, także większymi i może coś powiedzieć zarówno od strony optyki, jak tez ergonomii { pokretlo ostrosci,dopasowanie muszli do oczu,uchwyt itp.}
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dizba 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 70
Skąd: Wwa
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   

Ja ją mam. Tu napisałem https://www.optyczne.pl/1...a_lornetki.html
 
 
andrzejek 
Uczestnik


Posty: 98
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   

Czy optycznie "widocznie" ustępuję większym np. 8x30 {monarch 7,nikon eII}?Jak chodzi pokretlo ostrosci, okladzina lornetki gumowana,chropowata czy ta z bardziej gladkich, mostek sztywny, trzyma nastawy?Czy muszle oczne wygodne, da sie oprzeć o oczodoły czy raczej za małe?Czy używając jej zamiast wiekszych braci w pogodny dzień czujesz niedosyt czy "nic" nie brakuje?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   

Dołączę się do pytań, czy miałeś może w rękach Terrę 8x25 a o ile tak to czy prawdą jest, że jakość obrazu i ostrość jest porównywalna a zasadnicza różnica dotyczy większego pola widzenia w Pocket?
 
 
dizba 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 70
Skąd: Wwa
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   

Parę miesięcy wcześniej oglądałem Terrę 8x25 i zrobiła na mnie dobre wrażenie. Mając już Conquesta HD 10x42 kupiłem jednak Victory, dla świętego spokoju. Jednocześnie nie miałem możliwości porównania. Optycznie na pewno nie ustępuje Nikon EII, moim zdaniem jest dużo lepszy. Pokrętło chodzi bardzo precyzyjnie. Okładzina jest z chropowatej gumy, mostek sztywny. Kupiłem większy futerał i nie muszę jej składać. Dla mnie muszle są idealne.Częściej ją używam niż Conquesta.
Zapraszam na oględziny.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 23 Mar, 2018   

Victory 8x25 zbiera dobre opinie. Niewykluczone, że jest to dziś najlepsza lornetka kompaktowa 8x. Wiele wskazuje, że jest optycznie lepsza od Swaro (piszę na podstawie opinii kolegów) ale Cl to nie E (Swar ma jeszcze pole do popisu). Trudno porównywać niemalże doskonałego Ultravida 10x25 do ww gdyż nie ma odpowiednika w 8x25. Terra oszczędza nie tylko na polu ale także na materiałach i mechanice. Gdzieś musi. Mimo to jest bardzo udanym, tańszym ale markowym kompaktem.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Dołączam się :mrgreen:
Myślę i myślę... Czy kupić Victory czy Kite Lynx 8x30...
Zeiss bardziej mobilny, Lynx pewnie bardziej jasny, ale znów i cięższy i większy gabarytowo. Czy Zeiss wiele ustępuje Lynx ze względu na aperturę?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

Przytaczam zmodyfikowaną wypowiedź z wątku Jaka lornetka. Novik obie lornetki fajne. W kategorii 8x25 ja postawiłbym na Zeissa lub Swarka 8x25. Obie to modele topowe. W przypadku Kita i jego świetnego pola proponuję z pełnym przekonaniem wariant 10x30. Przy tym powiększeniu zdecydowanie Lynx. Obraz powinien być stabilny a jasność wyjdzie podobna jak w Zeissie 8x25. Z twoich poprzednich wypowiedzi chyba tak bym sugerował. Pomyśl do czego ci najbliżej.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

NoVik napisał/a:
Lynx pewnie bardziej jasny, ale znów i cięższy i większy gabarytowo. Czy Zeiss wiele ustępuje Lynx ze względu na aperturę?


Kite jest jaśniejszy o 44%.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Pon 26 Mar, 2018   

:shock: Rozumiem, że jest to stwierdzenie matematyczne, a czy rzeczywiste?

Kite wygląda na poręczną, ale waga to prawie pól kilograma... w porównaniu z droższym Zeissem... już nic nie wiem :oops:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

Novik, za kilka tygodni festiwal obserwacyjny. Chcesz się naocznie przekonać to przbywaj :wink:
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 273
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

Chyba mówimy o dwóch różnych typach lornetek.
Kite Lynx 8x30 to zacna lornetka, ale waży 461 g.
Zeiss Victory Pocket 8x25 to maleństwo 290g, czyli 62% wagi Lynxa.
W mobilności to znaczna różnica - Zeiss-a możemy mieć zawsze przy sobie, mieści się w kieszeni i nie obciąża jej za bardzo. Prawie pół kilogramowy Lynx, mimo iż nadal lekki, to już jest odczuwalny i nie zabierzemy go tak często jak Zeissa ze sobą.

Pole widzenia Zeissa oczywiście nie będzie takie jak Lynxa, ale na te kieszonkowe gabaryty i tak jest zadziwiająco duże. Większość kieszonkowych lornetek to zabawki o polu co najmniej o 20% mniejszym, o jakości obrazu nie wspominając.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

RoboBat a z chęcią chciałbym uczestniczyć w tak zacnej imprezie, ale jako nieobeznany jeszcze żółtodziub wyglądałbym tam śmiesznie :razz: Może jeszcze podłapię trochę doświadczenia i wiedzy co by nie dostawać jak czarna owca.
Piotr_0602 to jest te zderzenie kompromisów, o którym zawsze mi pisano na tym forum...
Zeiss wart wymaganej kwoty czy lepiej zakupić Lynx-a?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

@NoVik - też myślę o czymś małym i porządnym. Rozważam pomiędzy Zeisem Terra a Opticronem Traveller BGA Mg 8x32 ważącym - uwaga! 380g. Ma on co prawda małe pole ale jest zdecydowanie jaśniejszy od Terry przy nieco większej masie. Ale cóż, trudno go kupić i tym samym popatrzeć przez niego.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Wto 27 Mar, 2018   

Jest też nowa wersja Opticrona Travellera z polem 8,2 st. ale większą masą ok. 450 g. Nie wiem czy jest wart ceny. Gwarancja 30 lat sugeruje dobrą jakość. W starym modelu japońska, klasyczna jakość rzuca się w oczy. To była mało popularna w Polsce lornetka i nie wiem czy w ogóle jest szansa ją dorwać poza eBayem.
Ostatnio zmieniony przez Abs Wto 27 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14