Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografowania przedmiotów i nagrywania filmów
Autor Wiadomość
bod22 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018   Aparat do fotografowania przedmiotów i nagrywania filmów

Chciałbym się poradzić Was w temacie zakupu nowego aparatu. Mam mętlik w głowie, a im więcej czytam, tym mniej wiem. Postaram się dokładnie opisać czego potrzebuję i liczę na pomoc, za którą z góry dziękuję.

Zastosowanie:

Szukam aparatu, który będzie głównie wykorzystywany do fotografowania przedmiotów, w domowych warunkach, często na białym tle. Mam hobbistyczną stronkę, na której prezentuję różne rzeczy z kolekcji i do tego potrzebuje aparat, tak więc dobrze, żeby miał jasny obiektyw i radził sobie ze zdjęciami nawet przy słabszym świetle.

Drugie zastosowanie to nagrywanie filmów na YouTube, również głównie we wnętrzu. 4K to nie priorytet, ale fajnie by aparat ogarniał również wygodne nagrywanie w dobrej jakości. Niemniej to zdjęcia są priorytetem.

Budżet:

Jestem zielony w temacie, więc nie szukam profesjonalnego sprzętu. Mogę wydać ok. 1500-1800zł i nie mam oporów przed zakupem używanego aparatu, jak ma mi dać wyraźnie większe możliwości to chyba warto czasem zaryzykować taki zakup.

Typy:

Zrobiłem już mały research i tak mi się przewinęły takie typy:

Lumix LX100, Sony RX100 lub Canon g7x Mark II, przy czym chyba Canon z tego co czytałem najlepszy?

A może olać kompakty i pójść w coś z bezlusterkowców, tutaj ktoś mi polecił używany Lumix G7, ale może coś jest jeszcze tańszego lub w podobnej cenie z takich aparatów? G6? Coś godnego uwagi i najlepiej z jakimś dobrym, domyślnym obiektywem.

Wątpliwości:

W przypadku bezlusterkowców, nie wiem czy ogarnę temat obiektywów, dlatego najlepiej jakby mi ktoś powiedział który z tych aparatów jak G7 ma najlepszy domyślny obiektyw do moich zastosowań. A może kompakt wystarczy, jak i tak nie ogarnę zaawansowanych funkcji aparatu? Na pewno większość zdjęć będzie we wnętrzu, więc nie wiem co w takim przypadku w sumie lepsze, kompakt czy bezlusterkowiec?


Rozpisałem się, ale mam nadzieję ułatwi to pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Mar, 2018   

A jaki masz budżet na statyw, oświetlenie, tło? Bo przy produktach to ważne. Jaka jakość zdjęć Cię zadowoli? Jakie to przedmioty (wielkosc)? Jasny obiektyw nie jest potrzebny, bo i tak często trzeba będzie domykać dla zachowania odpowiednio dużej głębi ostrości.
 
 
bod22 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018   

To nie ma być nic super profesjonalnego. Do tej pory robiłem zdjęcia zwykłym Canonem SX260HS, więc jaki aparat nie kupię powinna być poprawa jakości. Mam softbox, mam tło, mam statyw. Teraz sprzęt bym chciał poprawić, no i to nagrywanie też ważne.

Więc nie wiem czy iść w lepszy kompakt, z tych co podałem, czy aparat bez lustra.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Mar, 2018   

Tak, każdy powinien dać Ci lepszą jakość (szczegółowość) zdjęć od tego Canona. Ale dokładnie nie doradzę, bo ich nie znam, a specyfikacje nic nie mówią o powiększeniu obiektywów w zależności od ogniskowej (chodzi o to, czy wypełnisz kadr tym swoim przedmiotem tak jak chcesz i z jakiej odległości). Może jednak powiedz o jakie przedmioty chodzi, a ktoś będzie znał te aparaty z praktyki :) Na przykład do takich piór wiecznych, czy większych czapek kitowe szkła m4/3 (czyli G6, G7) są zupełnie ok, ale do mniejszych (np. monety) już nie bardzo...
 
 
bod22 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018   

O szczegółowość mi właśnie m.in. chodzi. A co do zdjęć to mam na myśli konsole, akcesoria, gry itp. Więc nic bardzo małego jak monety ;)

Chodzi mi o coś najlepszego do takiego zastosowania i w tym przedziale cenowym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14