Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Obiektyw na śluby Canon 24-70mm f/2.8 L czy stałoogniskowa?
Autor Wiadomość
ramaangelama 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   Obiektyw na śluby Canon 24-70mm f/2.8 L czy stałoogniskowa?

Witam serdecznie.
Jestem początkującym fotografem. Mój aparat to Canon 60d, kupiłam do niego obiektyw Canon 24-70 2.8 L , jednak na śluby przydałoby się coś jaśniejszego, po za tym z dodatkową lampą całość jest dla mnie za ciężka.
Zastanawiam się nad wymianą obecnego obiektywu na 3 stałki(Canon 50mm f/1.4 USM, Canon 20mm f/2.8 USM, Canon 85mm f/1.8 USM
Proszę o porady :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Wymień puszkę na Canona 6D i dokup Canona EF 35 mm f/2 IS USM oraz EF 85 mm f/1.8 USM.
 
 
ramaangelama 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Dziękuję za odpowiedź.
Z czasem, kiedy budżet wzrośnie będę myśleć nad zmianą body i dodatkowymi obiektywami.
Przepraszam, że o tym nie wspomniałam, chcę sprzedać zmiennoogniskowy i kupić stałki, więc obecny budżet to około 3000zł. Pytanie czy to dobry wybór.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Dasz sobie radę ze stałkami i jednym body?
IMO najpierw zmień body na 6D i wypróbuj go z posiadanym Canonem 24-70 2.8 L.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Canon 20mm f/2.8 USM? A po co Ci taki zimny trup? Jeśli nie masz doświadczenia, to ja bym ze stałkami nie ryzykował. Jeśli zestaw 60D+24-70/2.8+lampa jest zbyt ciężki, to zrezygnuj z robienia ślubów, bo lżej nie będzie, może być tylko ciężej, jak aparat zamienisz na pełnoklatkowy i dojdą dodatkowe obiektywy do torby.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

A ja też popieram wymianę puszki na 6D. Teraz nie są to drogie aparaty, zwłaszcza na rynku wtórnym. Jestem "zoomowy" i powiem Ci, że jakieś 90% ujęć robię Tamronem 24-70/2.8 VC jeszcze przymkniętym na f/4. W plecaku mam jeszcze 70-200/2.8L i Sigmę 12-24, rzadziej zabieram YongNuo 100/2 czy Canona 50/1.8, bo i tak potem leżą w plecaku. Jak robisz w .raw to szumy z 6D są do opanowania nawet przy ISO25600. Jak już wiem, że jest absolutnie za ciemno, to zakładam lampę błyskową. Tu masz wycinek 1:1 z takiego kompletu 6D z Tamronem 24-70/2.8. Na zdjęciach 5x7" to co widzisz ma około 2cm szerokości, a ze zdjęciami cyfrowymi też nie przesadzam, zmniejszone na 2160p wystarczają praktycznie do wszystkiego. Ja przerobiłem 2 sztuki 60D i przejście na 6D było świetnym wyborem.

_MG_3819 rozmiar-dla-klienta.jpg
Mniej więcej :)
Plik ściągnięto 6246 raz(y) 22,88 KB

_MG_3819.jpg
ISO25600 f/4 1/125s
Plik ściągnięto 6254 raz(y) 243,88 KB

 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1053
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018   

Wojmistrz rozmiar zdjęcia podał w calach, może należy wyjaśnić, że 5x7'' to dawniej popularny format 13x18 cm. Dzisiaj przeważnie robimy 10x15 cm i 15x21 cm, choć 13x18 też się spotyka.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

15x21 czyli 148x210mm to nic innego jak A5. Ja akurat ten format omijam i po 5x7" mam A4, A3 i A2.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1053
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

Jeżeli stosujesz A2, A3, A4 to dlaczego nie A5 i A6? Brak konsekwencji. Kiedyś jak robiłem zdjęcia cz-b pod powiększalnikiem to dostępne formaty papierów miały wymiary: 9x13 cm, 13x18 cm, 18x25 cm (lub 18x24 cm nie pamiętam) itd. Teraz też się używa tych formatów ale częściej używa się formatów zbliżonych do A2, A3, A4, A5, A6.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

Stosuję się do tego, do czego potem klient łatwo może kupić ramki, albumy, a ja papier. Papieru A5 jak na lekarstwo, poza tym w UK mizerne zainteresowanie. Miałem w ofercie przez 2 lata, poszły raz 2 sztuki, które po prostu wydrukowałem na A4 i przeciąłem gilotyną na pół. Znacznie większe zainteresowanie jest obecnie formatami 8x10" (203x254mm) i 8x12" (203x305mm) jakie są dość typowe z drukarek termosublimacyjnych.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1053
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

Ostatnio kupowałem ramki 15x21 cm tu: https://www.sklepzramami.pl/icar-prod-1
tego producenta:
https://www.icar.pl/szukaj.html
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

Rozumiem, że moim klientom mam polecać polskie sklepy. :zalamany:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1053
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 04 Kwi, 2018   

I format ram 15x21 cm. :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 19