Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 200D a Kolory i Ostrosc
Autor Wiadomość
arten1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   Canon 200D a Kolory i Ostrosc

witam
Szukam mniejszego aparatu turystyczno rodzinnego jedyna fanaberia to portrety z rozmytym tłem) i mam dylemat bo doradzono mi parę modeli w tym bezlusterkowce i lustrzanki jak Nikon czy Canon 200d.
w związku z tym ostatnim mam pytanie do osób które posiadają ten model – czy jest możliwość regulacji kolorów w trybach automatycznych (głownie panorama, makro czy zwykle zdjęcie) .Widziałam parę fotek z netu i mam wątpliwości co do jakości zdjęć krajobrazów ,o ile portrety mają ladne kolory o tyle krajobrazy mają coś nie tak z WB żółte „jesienne” zabarwienie i jakby sprane kolory) .

W oczy też rzuca się nieostrość tych zdjęc - na różnych obiektywach wąskich i szerokich kadry też różne. Czy ktoś doradzi jakie w tym systemie obiektywy dokupić do 2 zastosowań (tj krajobrazy niwielkim zoomem, portret z rozmytym tłem) żeby ostrośc była dobra?


Z góry dziękuję za pomoc :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

arten1, aparat jest tak dobry, jak twoje umiejętności i zastosowane obiektywy.
Proponuję najpierw przeczytać ten test :)
Poza tym .raw nie gryzie :mrgreen:
 
 
arten1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   Canon Ostrość w całym kadrze

Testy przeczytane żeby tylko parametry robiły zdjęcia :grin: .
Zastanawiam się skoro tyle zdjęc jest nieostrych w sieci z tego Canona (ok 80%) to z czego to wynika i czy tym samym ja sobie poradzę y ustawieniem ostrosci jako amator nie znający się na migawkach, przesłonach etc. Planuję w większości ustawić auto z założeniem wyostrzenia całego kadru (czasem tylko portret z 1 planem)

Jeśli to kwestia słabych obiektywów to pół biedy bo sprzęt jeszcze nie kupiony
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

arten1, w Canonie są ustawienia zwane Picture Style, dzięki którym możesz dostosować wygląd JPG-ów robionych przez aparat. Można też ustawić swój własny styl. Wyprane kolory lub zły balans bieli to wina fotografa, a nie aparatu. Wyprane kolory bywają skutkiej zbyt dużej ekspozycji i późniejszego obniżania jej w postprocesie. Oczywiście warunki oświetleniowe w naturze też wpływają na jakość zdjęć. W pochmurny dzień z niskim słońcem cud-kolorów po prostu nie ma.

Co do nieostrości - możesz podać jakieś przykłady? Ostrość zdjęć zależy głównie od optyki. Jeśli kupisz kitowy zestaw typu 200D + 18-55, to warto zainteresować się tanim zoomem szerokokątnym Canon EF-S 10-18 IS STM (tysiak), a do portretów można zacząć od bardzo korzystnej cenowo pięćdziesiątki Canon EF 50mm f/1.8 STM. Alternatywnie, jeśli chcesz poprzestać na jednym obiektywie na początek, to polecam Sigmę C 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM, która pozwoli popróbować wszystkiego, od krajobrazów, przez makro, po portret.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

W sumie jak z jednym szkłem, to Canon 18-135 IS STM też byłby fajną opcją, tylko przy takich szkłach, zasadniczo małość samego aparatu przestaje mieć znaczenie, bo zestaw nie jest dużo mniejszy od większych korpusów. Jeśli chcesz mieć koniecznie coś małego to może stałka 40mm f/2.8 STM, albo 24mm f/2.8 STM?

... zaraz usłyszymy o Pentaxie i obiektywie DA 40/2.8 XS :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 10 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
W sumie jak z jednym szkłem, to Canon 18-135 IS STM też byłby fajną opcją

Tak, też o nim w sumie myślałem, ale nie zdążyłem napisać, a musiałem już uciec od komputera. :)
 
 
arten1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   co do obiektywów

Bardzo dziękuję za pomoc

Do komór wojmistrz

Jeśli uda się w aparacie ustawić docelowo nasycenie/kontrast to nie musze się martwić. Ogólnie kolory są fajne jak na moje wymagania :o

a propo ostrości i obiektywów- zapoznałam się z ofertą obiektywów od canona ale jak dla mnie to zbyt dużo modeli i oznaczeń II stm etc nie wiadomo co będzie się sprawdzało, więc prosze o nakierowanie na 2 modele (tyle planuję max)


-do krajobrazów + portrety - obiektyw raczej mały uniwersalny z dobrym AF + niewielkim zoomem( nie ultrazoom zdjęc gwiazd nie planuję :lol: ) Większośc zdjęć robię z pełną ostrością dla całego kadru i obu planów

- do samych portretów ale z rozmytym tłem

Chodzi o obiektywy raczej nie duże w dobrym stos cena/jakośc

Bardzo dziękuję za wskazówki :)

[ Dodano: Sro 11 Kwi, 2018 13:59 ]
Co myślicie o gotowych zestawach z obiektywem czy wart???

mam na myśli oferty z dzisiejszego dnia

-Canon EOS 200D Zestaw z EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM Obiektyw 2000zl

-Aparat CANON EOS 200D Czarny + Obiektyw 18-55mm DC III + Torba CANON 100EG + Karta 16GB jasność obiektywu: f/3.5 - 5.6 na ile zdjęc wystarczy bateria ??

-Canon EOS 200D + EF-S 18-55mm IS STM + EF 50mm STM - 3500 zl

Czy coś z w/w się nadaje czy szukać dalej i kupić odzielnie body + obiektywy??
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

arten1, powyżej już masz nakierowanie na parę dobrych opcji. Sama musisz wybrać, czy wolisz jeden w miarę dobry uni-zoom (Canon 18-135 IS STM lub Sigma 17-70), czy raczej osobny do krajobrazów (Canon 10-18) i osobny ogólny (kit 18-55). Do portretów tak czy owak najtaniej i bardzo przyzwoicie to Canon 50/1.8 STM.
 
 
arten1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

Dzięki za podpowiedzi. Któryś z tych obiektywów dokupię ,50mm tez ale jak przetestuję szerszy zakres.
W tej chwili jestem zdecydowana albo na jasniejszy 18 55 ewentualnie 15 85 tyle że cięzki .

Pozdr
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2018   

15-85 to typowy wycieczkowiec, niestety dość ciemny, ale za to o dużym zakresie ogniskowych, w tym ma 15 mm, czym nie mogą pochwalić się inne podobne konstrukcje. Kiedyś dobrze oceniany, z tego co widzę, dziś jest dość drogi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14