Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co po Nikkor 70-300G do Nikona D3200
Autor Wiadomość
Obrazek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 14 Kwi, 2018   Co po Nikkor 70-300G do Nikona D3200

edit: gdzieś już chyba ten post się znalazł ale mnie wylogowało i nie mogłem znaleźć. Za dubel przepraszam.

Witam Forumowiczów.

Jakiś czas temu kupiłem używany obiektyw Nikkor 70-300 4-5.6G.
Wiedziałem, że brak w nim stabilizacji i AF w połączeniu z D3200.
Obiektyw raczej słabo sobie radzi w słabym świetle i zaczęło mi brakować AF (VR też by się przydało).
Wczoraj tak jakoś się rozjaśniło i postanowiłem wyjąc jegomościa z torby.
Jestem pozytywnie zaskoczony efektami jakie otrzymałem i odnalazłem w końcu siebie i swoje potrzeby co do obiektywu ( raczej ogniskowych ); takie 150mm i dalej. Najlepiej 200mm i dalej.
Zastanawiam się, czy kupując np: AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR będę miał lepsze wyniki? Z pewnością komfort i możliwości wzrosną ale chodzi mi też o jakość optyczną zdjęć (mam nadzieję, że dobrze się wyraziłem).

Posiadam też A6000 z kitem 16-50 ale nie jestem zachwycony dostępnymi obiektywami, a raczej cenami. Chyba zostawię go jako aparat "do wszystkiego" z kitem a zainwestuję w Nikona.

Chciałbym też spróbować fotografii Makro i pewnie za jakiś czas kupię 60mm f2.8G ED bo 40mm jest raczej problematyczne (chociaż dużo bardziej przystępne).
W planach jest też 35mm f1.8.

Myślałem nad jakimś "spacer zoomem" 18-300 ale z tego co wiem jakość nie jest zadowalająca na żadnej ogniskowej. Chyba że jakość obrazka z obiektywów tele w cenie 1000-2000pln nie odbiega daleko od takich super zoomów to wtedy bym takowego 18-300 nabył ;-)

Czy może powinienem zainwestować w powiedzmy d7200 (może nawet D610) i używać szkieł, które mam a z czasem dokupować powoli inne obiektywy.

Posiadam Nikona D3200 z kitem 15-55 i tele 70-300G (z tego co wiem to współpracuje z też z FF.

Na koniec biadolenia zostało z góry podziękować i się lekko przedstawić.
Z optycznymi jestem od lat, ale z uwagi na moją "amatorskość" raczej głosu nie zabierałem.
Miałem konto ale zapomniałem nawet loginu... stąd nowa rejestracja.

edit:
Dodam jeszcze, że zdjęcia będę drukował maksymalnie do formatu A5 i oglądał na monitorze i telewizorze 4K 49".
Zastanawiałem się też nad Panasonikiem FZ1000. Czy będzie to lepszy wybór?

Pozdrawiam
Piotr
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Obrazek napisał/a:
powinienem zainwestować w powiedzmy d7200 i używać szkieł, które mam a z czasem dokupować powoli inne obiektywy


Ta koncepcja wydaje mi się najsłuszniejsza.
 
 
Obrazek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Sunders: Dziękuję za poświęcony czas. Wprawdzie przeczytałem Twoją odpowiedź wcześnie rano, to dopiero teraz zdecydowałem się odpowiedzieć.

Szukam i szukam i zdecydować się nie mogę.
Jeżeli miałbym kupować D7200 to pewnie na raty i tutaj pokazują się nowe możliwości :-)
Chciałbym mieć też nowy obiektyw i wybieram pomiędzy Sigmą 17-50 f2.8 i Sigmą 105 f2.8 macro.
Obydwa bardzo różne ale, kita mam więc miałbym fajne makro i coś "ciasnego" do portretów. Myślę, że zastąpiłbym tym też 70-300, robiąc jakieś zbliżenia z 105mm nie byłoby chyba tragedii.

Z drugiej strony 17-50 f2.8 daje sporo więcej możliwości niż kit 18-55.

Tak więc z 17-50 f2.8 mam dobrą jakość i obiektyw "do wszystkiego"; pewnie dałby sporo frajdy i funkcjonalności...

Mając 105 f2.8 mam zalążek tele, "ciasny" portret i super makro, czyli całkiem nowy rodzaj fotografii i to czego chciałem spróbować. Jest też to obiektyw droższy, więc lepiej chyba byłoby go wrzucić w raty...

Czy dobrze kombinuję?
Podpowiedzcie proszę bo wydatek będzie spory.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Obrazek napisał/a:
Chciałbym mieć też nowy obiektyw i wybieram pomiędzy Sigmą 17-50 f2.8 i Sigmą 105 f2.8 macro.
Obydwa bardzo różne ale, kita mam więc miałbym fajne makro i coś "ciasnego" do portretów.


Sigma AF 17-50mm f/2.8 EX DC HSM OS mogłaby zastąpić obiektyw z kita jako dobry upgrade.
Kupując Sigmę AF 105mm f/2.8 EX DG HSM OS macro miałbyś bardzo dobry obiektyw makro i niespecjalnie dobry do portretów. Niestety nie można mieć szkła dobrego do wszystkiego. Nie wiem jaką fotografie makro zamierzasz robić, jednak gdybyś koniecznie chciał kupić obiektyw do obu zastosowań, to rozważ krótszą ogniskową: Nikkora AF Micro 60 mm f/2.8D lub Tamrona AF 60mm f/2.0 SP Di II.
 
 
Obrazek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Portrety jak na razie za bardzo mnie nie interesują a patrząc na przykładowe zdjęcia to coraz bardziej podoba mi się 105 f2.8.

Czy zmiana aparatu z D3200 na D7200 da mi aż tak dużo?
Może lepiej kupić sigmę 17-50 f2.8 i sigmę 105 f2.8 makro a jak zabraknie możliwości puszki to wtedy ją wymienić?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Obrazek napisał/a:
patrząc na przykładowe zdjęcia to coraz bardziej podoba mi się 105 f2.8.

Czy zmiana aparatu z D3200 na D7200 da mi aż tak dużo?


Jeśli chodzi o makrofotografię to IMO istotną różnicę zrobią lepszy wizjer, lepszy wyświetlacz LCD i większa rozdzielczość.

Obrazek napisał/a:
Może lepiej kupić sigmę 17-50 f2.8 i sigmę 105 f2.8 makro a jak zabraknie możliwości puszki to wtedy ją wymienić?


Tak też można. Jeśli obiektyw z kita zostaje, to możesz zamiast sigmy 17-50 f2.8 dokupić oprócz Sigmy 105 f2.8 makro Nikkora AF-S DX 35mm f/1.8 G - będzie jaśniej, trochę taniej i znacznie lżej.
 
 
Obrazek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

A czy ze zdjęcia z 35mm f1.8 zrobię sobie cropa tak do tych 55mm to będzie nadal wystarczająco dobra jakość?
Wydruki maksymalnie do A5.
Bo takie szkło i tak miałem w planach kupić i rozwiązałoby to problem dublowania obiektywów.

Nie wiem sam z D7200 ale chyba poczekam i na razie kupię same szkła; może za rok Nikon coś pokarze i korpusy stanieją...

Dziękuję za rady, okazują się bardzo "rozjaśniające" przyszłość ;-)

Pozdrawiam
Piotr
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Obrazek napisał/a:
A czy ze zdjęcia z 35mm f1.8 zrobię sobie cropa tak do tych 55mm to będzie nadal wystarczająco dobra jakość?
Wydruki maksymalnie do A5.


Tak.
 
 
Obrazek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Sunders dziękuję bardzo za Twoją pomoc.
Jestem teraz w rozterce, czy przeznaczyć 900 funtów na D7200 czy 800 na 35mm f1.5 + Sigma 17-50 2.8 + Sigma 105 f2.8 i korzystać ze dwa lata z D3200.
Pierwszy post (lekko zmodyfikowany) wrzuciłem też na forum Nikoniarze.


edit: 35mm f1.8 nie mają więc jakby co będzie 50mm f1.8

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam
Piotr
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Ja bym wydał na obiektywy. :)
 
 
Obrazek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Tak chyba zrobię.
Kupię Sigme 17-50 I 105.
Jak mi puszki "zabraknie" to zmienię. Im szybciej tym lepiej :-)

[ Dodano: Wto 17 Kwi, 2018 00:54 ]
Ha! Mam pomysl!

Kupię te dwie Signy I adapter Nikon - Sony E.
I w ten oto sposób zrobię z A6000 małego Nikona D7200.
Wprawdzie koszt adaptera to 200 funtów ale nie musiałbym na razie kupować nowej puszki.

Jakie są wady takiego rozwiązania - poza ergonomią oczywiście?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Obrazek, nie kupuj wszystkiego na raz. Zacznij od Sigmy 105 na której najbardziej Ci zależy. Daj sobie spokój z tym adapterem.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Adapter za 200 funtów??? Bez sensu. Ciekaw jestem jakości jego działania.
 
 
Obrazek 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Wybór padł na Sigmę 17-50 2.8 oraz Sigmę 105 2.8 makro. Może dokupię 35 1.8.
W przyszłości zakup D7200 lub D7500; odchylany ekran i lepsze ISO bardzo mi pomogą (chyba).

Dziękuję i pozdrawiam.
Piotr
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
Adapter za 200 funtów???

Może chodzi o jakiś speed booster.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15