Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
używana lustrzanka do 3000zł 5d mark II czy coś innego ?
Autor Wiadomość
Nonaq 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   używana lustrzanka do 3000zł 5d mark II czy coś innego ?

Witam
Proszę o pomoc w dobrze zakupu lustrzanki. Obecnie posiadam canona 40D. Aparatu używam prywatnie oraz do fotografii produktowej w naszej firmie. Chciałbym przejść na pełną klatkę. Zastanawiam się nad zakupem 5d mkII. Czy to dobry wybór za te pieniądze ? Aparat zamierzam kupić na ebayu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Nonaq napisał/a:
Chciałbym przejść na pełną klatkę. Zastanawiam się nad zakupem 5d mkII. Czy to dobry wybór za te pieniądze ?


Za zbliżoną sumę lepiej kupić 6D.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Ja mam inne pytanie. W czym ten Canon 40D nie daje sobie rady? Jakie twoja firma ma wymagania co do zdjęć, że chcesz zmienić aparat? Używam czasem do zdjęć produktowych Canona 1000D, czyli konstrukcyjnie modelu najniższej klasy, ale pod kilkoma względami podobnego do 40D, np ten sam procesor i matryca. Ja nim spokojnie robię np timelapsy w 4K i jeszcze mi parę pikseli na zmniejszenie lub przycięcie zostaje. Może tę kasę lepiej wsadzić w lepszy obiektyw?
Jeśli już koniecznie musisz wymienić aparat, to też polecam 6D. Mam go praktycznie od premiery, świetna puszka. Ciekawi mnie za to, jakie masz obiektywy, bo EF-S nie zamontujesz na FF.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Nonaq napisał/a:
posiadam canona 40D

Do fotografii produktowej aż nadto.
Nonaq napisał/a:
do fotografii produktowej w naszej firmie. Chciałbym przejść na pełną klatkę.

Do tego rodzaju fotografii absolutnie bez sensu - im większa klatka tym mniejsza GO - która przy produktówce potrzebna jest możliwie największa. Kup lepsze szkło. Do czego jeszcze potrzebujesz aparatu? Jakie zdjęcia robisz?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Też bym się dołączył do grona pytających „Po co? Lepiej kupić lepszy obiektyw.”, ale jak patrzę:
Nonaq napisał/a:
Aparatu używam prywatnie oraz do fotografii produktowej w naszej firmie

to sądzę, że chodzi bardziej o ten aspekt prywatny. :) Ale kupowania staruszka 5DII nie polecam, do zdjęć prywatnych może byłby i lepszy, choć wszystko zależałoby od optyki, a do zdjęć produktowych rzeczywiście nie ma sensu. Nonaq, jakie masz obiektywy?
 
 
Nonaq 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Witam
Obiektywy mam takie
50mm 1.8 stały canona
oraz tamron 17-50 2.8 tym głównie robię zdjęcia w cukierni. Mam obecnie problem ze zbyt małą rozdzielczością zdjęć - chcielibyśmy okleić cały bok samochodu i wydaję mi się, że rozdzielczość 40D jest zbyt mała dla tego aparatu. Druga kwestia która mnie drażni to kiepskie iso. Aparat zabierając na wakację mogę bazować tylko na jasnych szkłach. Przy iso 800 już strasznie smuży. Wiem, że kiedyś 5d mkII był na prawdę dobrą lustrzanką, oczywiście z odpowiednim szkłem. Obecnie nie jestem w temacie od kilku lat i nie wiem jak się to zmieniło. Kiedyś dawno temu czytałem, że 6D ma gorsze odwzorowanie kolorów od 5d mkII nie wiem ile w tym jest prawdy. Cenowo stoją podobnie. Chciałbym kupić w końcu jakąś L-kę canona, ale do 40D nie ma to większego sensu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Ja tam 40D używałem z ISO 1600 jak musiałem, choć oczywiście współczesne aparaty radzą sobie znacznie lepiej.

Nonaq napisał/a:
Kiedyś dawno temu czytałem, że 6D ma gorsze odwzorowanie kolorów od 5d mkII

Kompletna bzdura. 5D II to jest staruszek, niebo a ziemia w stosunku do 6D. Jeśli cenowo stoją podobnie (naprawdę?), to nie zastanawiałbym się tylko brał 6D. Pytanie tylko, czy masz kasę na obiektywy do niego, bo Tamron jest do małej matrycy, zostaniesz więc tylko z pięćdziesiątką.

Nonaq napisał/a:
Chciałbym kupić w końcu jakąś L-kę canona, ale do 40D nie ma to większego sensu.

Ja zawsze uważałem odwrotnie i inwestowałem najpierw w optykę, dopiero potem w korpus. Żeby mieć fajne obiektywy (i fajne zdjęcia) nie trzeba zaraz kupować eLek ani pełnoklatkowego korpusu. Jeśli kupisz starego 5DII i do tego przykładowo biedę typu 17-40/4L – „bo eLka”, to możesz się zawieść efektami w stosunku do wydanej kasy. A nowsze, rzeczywiście przyzwoite szkła (na dzisiejsze standardy) kosztują znacznie więcej.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Nonaq napisał/a:
czytałem, że 6D ma gorsze odwzorowanie kolorów od 5d mkII nie wiem ile w tym jest prawdy


Niewiele, pewne różnice są, ale można je zniwelować w ustawieniach aparatu.

komor napisał/a:
5D II to jest staruszek, niebo a ziemia w stosunku do 6D.


To prawda, że 5D2 jest starszy od 6D, ale aż tak dużej różnicy między nimi nie ma. Jednak jak napisałem, przy zbliżonej cenie wolałbym 6D.
Piszę to jako właściciel 5D2 i były już 6D.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Sunders napisał/a:
To prawda, że 5D2 jest starszy od 6D, ale aż tak dużej różnicy między nimi nie ma

No może nieco przesadziłem, że niebo a ziemia, ale jak sumarycznie zebrać, to wszystko jest lepsze. Jest przydatne Wifi i (dla niektórych przydatny) GPS, jest lepszy ekran, nie wspominając o matrycy. AF nie wiem czy lepszy, ale w ciemności chyba tak, co Sunders? W sumie wszystko przemawia na korzyść 6D, no chyba że komuś bardziej zależy na etykietce, niż kryjących się za nią możliwościach. ;)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Sunders napisał/a:
To prawda, że 5D2 jest starszy od 6D, ale aż tak dużej różnicy między nimi nie ma. Jednak jak napisałem, przy zbliżonej cenie wolałbym 6D.
Piszę to jako właściciel 5D2 i były już 6D.
No to mam całkiem odmienne zdanie jako były posiadacz 5DII, a obecny posiadacz 6D. Oba modele miałem w tym samym czasie przez około rok.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

Jako obecni posiadacze 6D obaj przesadzacie zgodnie z przysłowiem, ze każdy swój towar chwali :smile:

komor napisał/a:
W sumie wszystko przemawia na korzyść 6D


No prawie wszystko, ale takiej przepaści "
komor napisał/a:
niebo a ziemia
" na pewno nie ma :lol:

A tego:
komor napisał/a:
no chyba że komuś bardziej zależy na etykietce, niż kryjących się za nią możliwościach
nie zrozumiałem :???:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

Sunders napisał/a:
A tego:
komor napisał/a:
no chyba że komuś bardziej zależy na etykietce, niż kryjących się za nią możliwościach
nie zrozumiałem :???:
5D uchodzi za puszkę PRO a 6D za amatorską.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

Sunders napisał/a:
Jako obecni posiadacze 6D obaj przesadzacie zgodnie z przysłowiem, ze każdy swój towar chwali

Eeee tam, mogłem kupić nowe 6D, albo za te same pieniądze pewnie ze dwie sztuki używanego 5D II, albo jedno używane 5DIII. Zdecydowałem się na nowe 6D, bo wyszło mi, że to najrozsądniejsze. Nowe 5DIII było już absurdalnie drogie biorąc pod uwagę fakt, że w każdej chwili można było się spodziewać następcy (jeszcze nie było wtedy 5DIV).
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Nonaq napisał/a:
Druga kwestia która mnie drażni to kiepskie iso

Nonaq napisał/a:
6D ma gorsze odwzorowanie kolorów od 5d mkII nie wiem ile w tym jest prawdy

prosz... https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
https://www.dxomark.com/C...D___836_483_180
Jak sobie podstawisz zamiast 40D > 80D - zobaczysz że przewyższa pod każdym względem "legendę" 5DmkII... i niewiele ustępuje 6D. A dodatkowa zaleta - nie musisz wymieniać szkieł.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Nonaq napisał/a:
chcielibyśmy okleić cały bok samochodu i wydaję mi się, że rozdzielczość 40D jest zbyt mała dla tego aparatu.

To całkiem możliwe - przy umiejętnym doborze parametrów i lepszej matrycy nawet słabiutki 50/1,8II dostaje skrzydeł...
https://www.dxomark.com/L...87_1011_187_180

cvc.JPG
Plik ściągnięto 5736 raz(y) 21,38 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18