Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 5D mIV i problem z ostrością
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

ISO 200, czas 1/200 i f/2.8 to nie są złe warunku. A jaki to jest rodzaj oświetlenia? Świetlówka energooszczędna? Sprawdź proszę, czy na pewno to były takie parametry ekspozycji, na wszelki wypadek.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






unana 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

Komor, to było zdjęcie robione za dnia, światło padało z boku od okna i z balkonu od przodu.

Właśnie sprawdzam zdjęcia z wczoraj i dokładne dane są takie: ISO 160, f/2.8 i czas 1/200s Nie mogę pokazać na porównanie zdjęć nieostrych, bo je skasowałam i zostawiłem jedynie te, które się udały. Najwyżej jak się córka obudzi z drzemki to dam ją znowu na koc i postrzelam do niej.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

unana napisał/a:
sprawdzam zdjęcia z wczoraj i dokładne dane są takie: ISO 160, f/2.8 i czas 1/200s Nie mogę pokazać na porównanie zdjęć nieostrych, bo je skasowałam i zostawiłem jedynie te, które się udały. Najwyżej jak się córka obudzi z drzemki to dam ją znowu na koc i postrzelam do niej

00
Spróbuj dać priorytet przysłony i podbij ISO np. do 400
 
 
unana 
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

Sunders, ja tylko w bardzo nielicznych przypadkach nie działam na priorytecie przysłony ;)

Teraz zbiera się na deszcz, więc jest dosyć ciemno w mieszkaniu i nie ma sensu testować czegokolwiek. Ale po tych testach na balkonie jestem spokojniejsza. Muszę się "dotrzeć" z nowym sprzętem i myślę, że za jakiś czas będzie tylko lepiej ;)
Ale i tak jestem zadowolona z przesiadki, bo jest masa rzeczy których mi cholernie brakowało w 700D i tutaj z ulgą je powitałam.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

U mnie w Pentaxie jest taka mała lampka wspomagająca AF jak jest ciemno. Nawet jak założę obiektyw, który połowę światła zasłania to aparat sobie radzi, oczywiście na małe domowe odległości. Nie fotografowałem Canonami, ale nie sądzę by było inaczej.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

Negatyw, w Canonach nie ma lampki wspomagającej, świecącej w plan. W aparatach wyposażonych we wbudowaną lampę błyskową jest tzw. spawarka, czyli szybkie błyski lampy (jeszcze bardziej wkurzające niż lampki w Nikonach/Pentaksach). W aparatach bez lampy wbudowanej, czyli profesjonalnych ;) jest rozwiązanie profesjonalne, czyli trzeba założyć zewn. lampę reporterską, która oświetla plan delikatnym, niuansowo widocznym wzorkiem czerwono-podczerwonym. Najmniej inwazyjne rozwiązanie, choć nadal widoczne dla osoby fotografowanej. Zdaje się, że nowe wyzwalacze radiowe miewają ten wzorek w podczerwieni, ale nie mam pewności.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2018   

To nie pozostaje nic innego jak dokupić Pentaxa. Canon by był do zdjęć na zewnątrz jak są dobre warunki oświetleniowe, Pentax do zdjęć wewnątrz i na zewnątrz. :grin:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Kwi, 2018   

Nie, nie, te śmieszne lampeczki AF to mi się z kompaktami kojarzą. Wstydziłbym się trzymać w ręku aparat z takim czymś. :razz:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

A ja to nawet bez obrzydzenia kompakt do ręki wezmę. Nie mam za grosz wstydu. :oops:

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2018 10:35 ]
Jest nawet takie staropolskie powiedzenie:
"Za grosz wstydu i Pentax w ręku"

[ Dodano: Pon 16 Kwi, 2018 18:06 ]
A może to powiedzenie do rymu było?
"Za grosz wstydu i wstrętu bo Pentax w ręku"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15