Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co mi polecacie lustrzanka czy bezlusterkowiec
Autor Wiadomość
Pokmju 
Nowy
Pokmju


Posty: 4
Skąd: Czestochowa
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   Co mi polecacie lustrzanka czy bezlusterkowiec

Witam
Mam pytanie
Chcę kupić dobry aparat i ktoś mi namieszał w głowie
Chcę robić zdjęcia w namiocie bezcieniowym przedmiotom wielkości małego tableta będzie to wystawiane na mojej stronie internetowej zależy mi na ostrości
Mam możliwość kupić nikon d3300 z kitem 18-55
Niewiele drożej będzie Panasonic Lumix DMC-GX80 14-42
Co mi polecicie
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Obydwa się nadadzą do takiej roboty, natomiast do lustrzanki Nikon taniej będzie Ci kiedyś w przyszłości dokupić (ewentualnie) jakiś obiektyw makro, który da możliwość robienia dobrej jakości zbliżeń przedmiotom mniejszym niż tablet, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 
 
Pokmju 
Nowy
Pokmju


Posty: 4
Skąd: Czestochowa
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Powiedz mi jeszcze czy do Panasonica jeżeli dokupię adapter to mogę używać innych ( tańszych ) obiektywów bo sprzedawca takie informacje mi podaje i naprawdę lustrzanka ( wiem że jest to podstawowy model) jest porównywalna do zwykłego aparatu ( pytam się bo przez moją aktualną pracę jestem zmuszony do robienia ostrych zdjęć ale również amatorsko chciałbym zgłębić temat)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Możesz: https://www.spidersweb.pl...h-poradnik.html
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

Dla mnie kupowanie adaptera po to by kupować tańsze obiektywy innych systemów jest bzdurą bo to zawsze się wiąże z ograniczeniem możliwości tych obiektywów. Chyba, że ktoś chce się bawić z manualnymi starymi obiektywami to owszem.
Pokmju napisał/a:
... lustrzanka ( wiem że jest to podstawowy model) jest porównywalna do zwykłego aparatu ...
Bezlusterkowiec to nie jest zwykły aparat. Bardziej trafnie można go określić, że to miniaturowa lustrzanka pozbawiona lustra.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   Re: Co mi polecacie lustrzanka czy bezlusterkowiec

Pokmju napisał/a:
Chcę kupić dobry aparat i ktoś mi namieszał w głowie ...w namiocie bezcieniowym ...wystawiane na mojej stronie internetowej...na ostrości...nikon d3300 ...Lumix DMC-GX80 14-42
No ktoś ci faktycznie namieszał w głowie. Jakiej wielkości te zdjęcia będziesz chciał na tej stronie trzymać? Wiesz że 4K, to zaledwie 3840x2160, czyli 7,3Mpx? Takie zdjęcia praktycznie nie nadaje się na strony internetowe, chyba że w powiększeniach produktów, gdzie oglądasz detale pokroju czy jest dobrze dokręcona śrubka w okularach, albo co w tym zegarku robi kurz :mrgreen: Co nie kupisz, będzie przeinwestowaniem, zwłaszcza przy namiocie bezcieniowym. W produktówce faktycznie ważna jest ostrość, ale mając aparat na statywie, nawet byle lepszy kompakt z tej dekady, czyli taki z ustawieniami manualnymi, zrobi ci genialne fotki produktowe. Dajesz ISO na 100/80/50 zależy jakie będziesz mieć najniższe, podnosisz przysłonę o 1EV np z f/4 na f/5.6, dobierasz odpowiednio długi czas naświetlania wedle histogramu lub innego pomiaru jaki jest w danym aparacie, wyłączasz stabilizację i używasz samowyzwalacza, żeby się nic nie zatrzęsło. Będzie git, a jak jeszcze owy aparat miałby zapis w .raw a nie .jpg, to już powinna być całkiem bajka.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   Re: Co mi polecacie lustrzanka czy bezlusterkowiec

Wojmistrz napisał/a:
...Wiesz że 4K, to zaledwie 3840x2160, czyli 7,3Mpx? Takie zdjęcia praktycznie nie nadaje się na strony internetowe, chyba że w powiększeniach produktów, gdzie oglądasz detale pokroju czy jest dobrze dokręcona śrubka w okularach, albo co w tym zegarku robi kurz :mrgreen: ...
By nie było niedomówień dla wyjaśnienia dodam, że nie nadają się ze względu na zbyt dużą rozdzielczość.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2018   

By nie było niedomówień dla wyjaśnienia dodam, że nie: „nie nadają się”, tylko „nie ma aż takiej potrzeby”, bo nadają się znakomicie. Na przykład do odpowiedniej jakości zmniejszenia lub wspomnianych już przez Wojmistrza powiększeń.

Ale po co męczyć się z jakimś kompaktem (jakim?), jeśli można kupić tanie lustro lub bezlusterkowiec?

Pokmju napisał/a:
Powiedz mi jeszcze czy do Panasonica jeżeli dokupię adapter to mogę używać innych ( tańszych ) obiektywów bo sprzedawca takie informacje mi podaje

Innych czyli jakich? Jeśli wspomnianych starych manualnych obiektywów od Zenita czy innych podobnych, to dla Twoich zastosowań nie ma to znaczenia, bo takie obiektywy nie sprawdzą się w fotografii produktowej.

Pokmju napisał/a:
i naprawdę lustrzanka ( wiem że jest to podstawowy model) jest porównywalna do zwykłego aparatu

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli? Zwykły aparat - masz na myśli kompakt? Podobny – masz na myśli, że nie jest trudny w obsłudze?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
... dodam, że nie: „nie nadają się”, tylko „nie ma aż takiej potrzeby”, bo nadają się znakomicie. Na przykład do odpowiedniej jakości zmniejszenia...
Przykładowe zdjęcie 3840x2160 pikseli po zmniejszeniu nie będzie już miało 3840x2160 pikseli co sugeruje komor. Więc się nadaje ale zdjęcie o innej, mniejszej rozdzielczości, więc mówimy o innym przetworzonym zdjęciu a nie o tym co ma się nadawać. Oczywiście, że gdy Pokmju kupi aparat, z matrycą np. 24Mpx i takie zdjęcie zrobi to nic nie stoi na przeszkodzie by zdjęcie zmniejszyć. Tak jak napisał Wojmistrz, tego typu fotografia produktowa nie ma dużych wymagań sprzętowych, przy czym lepszy sprzęt nie zaszkodzi, tylko więcej kosztuje.
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

JA tak sobie czytam testy na optyczne i się mocno zdziwiłem. Wychodzi na to, że EOS 750D ma gorszą jakość zdjęć jpeg niż bezlusterkowiec Fuji X-A10, albo Lumix GX80. Miałem Lumixa i eosa 550d no i wydawało mi się że EOS robił dużo bardziej szczegółowe zdjecia, i że po przybliżeniu zdjęcia było lepiej widać np nr rej aut na parkingu, niż na tym GX80. Dziwne. A nawet EOS m10 za 1200 zł
 
 
Pokmju 
Nowy
Pokmju


Posty: 4
Skąd: Czestochowa
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Tak sobie czytam i nadal nie wiem co polecacie ( zależy mi na waszych subiektywnych opiniach który i z jakiego powodu) oczywiście priorytetem dla mnie jest fotografia produktowa jak wcześniej pisałem ale jak będzie potrzeba to prywatnie też fajnie by było się pobawić w dobrą fotografię
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Ten Lumix ma trochę lepszą jakość obrazu jpeg, a trochę gorszą RAW. Do tego Lumix ma lepsze:
- obudowa
- przyciski
- menu
- wyświetlacz
- wizjer
- szybkosc działania
- autofocus
- funkcje specjalne itp

Dlatego ja bym brał Lumixa
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2018   

Pokmju, jeśli chcesz kupić apart pod fotografię produktową, to najtańsza lustrzanka czy bezlusterkowiec ci wystarczy, nawet stary "złom" za kilkaset złotych z alledrogo czy podobnych. Zastanów się raczej, do czego poza tym będziesz używał aparatu, bo akurat do fotografii produktowej na strony internetowe, nadaje się prawie każdy aparat cyfrowy. Oczywiście będzie różnica jeśli będziesz fotografował kompaktem a lustrzanką, ponieważ w tej drugiej uzyskasz prawdopodobnie lepszą jakość detali, ale za to głębia ostrości może powodować, że wcale efekt końcowy nie będzie atrakcyjniejszy. To kwestia dopracowania twojego warsztatu fotograficznego. Wiesz, fajnie jest zrobić fotkę np pierścionka, tylko szkoda, że lustrzanką będzie to wymagało wykonania np 20 zdjęć i użycia programu do stakowania, a jeśli tak zmienisz przysłonę, że obejmiesz całość na jednym zdjęciu, to strata jakości będzie podobna jak z taniego kompaktu, czy telefonu komórkowego.
 
 
Pokmju 
Nowy
Pokmju


Posty: 4
Skąd: Czestochowa
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2018   

Dziękuję wszystkim za dobre rady teraz szlifuje wiedzę i umiejętności na razie decyzję zawieszam ale bliżej mi do lumixa że względu na ergonomię i ciekawość zawsze lubiłem i lubię nowości
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14