Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzęt do profesjonalnego foto za 13 tysięcy na początek
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
że mają tyle intelektu, iż nie jest problemem choćby orientacyjnie przeliczanie z innych głównych stabilnych walut. Mam na myśli te najczęściej używane czyli Euro i Funta, ale także i Dolara chociaż zakupy w tym ostatnim są obarczone cłami i podatkami.

Jednak mam wrażenie że jednak kupujemy na miejscu - czyli w kraju w którym waluta to złotówka (zł/PLN) - więc poręczniej bedzie jak zaczniesz się powoływać na ceny w tej walucie - nie każdy musi wiedzieć czy Ł(nie mam stosownego znaczka) to GBP i ile kosztuje 4 czy 10 zł?
I ile dany sprzęt ma zł na półce w naszym sklepie. W końcu nie zarabiamy jeszcze w Euro i nie mamy takiej waluty na kontach żeby zamawiać towary w całej UE (choć może się to zmienić), nie wspominając już o walucie wyspiarskiej (choć ponoć już wszyscy hydraulicy tam są).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Akurat zamawiać z Unii możemy i nie potrzebujemy mieć do tego konta w Euro, wystarczy karta płatnicza lub kredytowa. Ja sam z wojmistrzowych porad zakupowych nie korzystam, ale zawsze to dobrze, jak ktoś nam przypomni, że gdzie indziej trawa jest bardziej zielona niż u nas…

Andrzej.M. napisał/a:
Ł(nie mam stosownego znaczka)

Nie ma w Windows możliwości używania takich symboli z klawiatury? W porządnych systemach operacyjnych jest, np. u mnie Alt-3=€, Shift+§=£. :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
możliwości używania takich symboli z klawiatury?

Nie wiem - nie potrzebuję - nigdy się skrótów nie uczyłem - jestem z pokolenia dla którego komputer to tylko kolejne niekoniecznie mile widziane narzedzie , a nie jak dla wielu część ciała... :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
trawa jest bardziej zielona niż u nas…
Szczególnie gdy opływa ją Golfstrom... :cool:
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1057
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
...Jakoś widzę, żebyś maił obiekcje, kiedy ktoś wkleja obcojęzyczne, głównie angielskie i niemieckie artykuły, czy zadaje całe pytania w językach obcych.
Mam obiekcje tylko się powstrzymuję od komentarzy. No, ale ile można oglądać ceny w tej heretyckiej walucie? To już wolę pogańskiego donga.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1057
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
...
Andrzej.M. napisał/a:
Ł(nie mam stosownego znaczka)

Nie ma w Windows możliwości używania takich symboli z klawiatury? W porządnych systemach operacyjnych jest, np. u mnie Alt-3=€, Shift+§=£. :razz:
Teoretycznie po lewej stronie pod ikonami emocji są litery greckie i różne symbole. Ale symbol £ nie działa prawidłowo. Nawet w cytacie robi się: £.
Inne symbole:
€ ¥ ¢ ƒ
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
Nie ma w Windows możliwości używania takich symboli z klawiatury? W porządnych systemach operacyjnych jest, np. u mnie Alt-3=€, Shift+§=£. :razz:
Jest, ale nie jak masz zainstalowaną "Polski programisty" gdzie masz standardowe znaki, a z AltGR + znak masz polskie diakrytyczne. Nie ma tego znaku w stronie kodowej czcionki. Ja mam na klawiaturze jako Shift + 3, ale system tego forum ma przecież do kliknięcia znaki pomocnicze: µΩΠφΔΘΛΣΦΨαβχτγδεζηψθλξρσωκΓ♣♥ø§©®•™°«»≤≥³²½¼¾±÷×√∞∫≈≠≡≈←→↑↓↔€£¥¢ƒ
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

A w Windowsie nadal są strony kodowe?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

komor napisał/a:
Akurat zamawiać z Unii możemy i nie potrzebujemy mieć do tego konta w Euro,

No tak , tylko po jakimś bandyckim kursie... :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Z tego co widzę, ostatnio kursy bankowe nie są aż tak bandyckie, choć nie mam rozeznania w wielu różnych bankach. W sumie to poruszam się zwykle w obrębie tak niewielkich kwot, że nie rusza mnie kurs.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Andrzej.M., po kursie uśrednionym, który bardziej się opłaca kupującym, niż kurs bankowy lub kantorowy. Ja jak jadę po Polski, też nie wymieniam kasy w kantorze jak nie muszę i staram się gdzie mogę płacić kartą płatniczą. To się po prostu opłaca. Poza tym jak kupujesz np na eBay z UE, to masz też cenę przeliczoną na PLN. Podobnie robi wiele serwisów i sklepów. Ja kupuję w całej Europie i nie mam z tym problemu. Drukarkę A2 kupiłem w Czechach, bo była prawie 20% taniej, obiektyw z Belgii bo wyszedł coś ponad 25% taniej. Dla przykładu jeszcze, Epsona L800 nie da się kupić poza Polską, Litwą, Słowacją i chyba Estonią, więc gdzieś tam niegdyś "magazynowała" moja sztuka :D Zakupów w UE nie trzeba się bać, często na prawdę się to opłaci.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1057
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Negatyw napisał/a:
...Inne symbole:
€ ¥ ¢ ƒ
Teraz po kolei wszystkie symbole:
µ Ω Π φ Δ Θ Λ Σ Φ Ψ α β χ τ γ δ ε ζ η ψ θ λ ξ ρ σ ω κ Γ ♣ ♥ ø § © ® • ™ ° « » ≤ ≥ ³ ² ½ ¼ ¾ ± ÷ × √ ∞ ∫ ≈ ≠ ≡ ≈ ← → ↑ ↓ ↔ € £ ¥ ¢ ƒ
Dlaczego nie wszystkie widać prawidłowo po komendzie: Wyślij?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Może to wina przeglądarki.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1057
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Przeglądarkę mam Microsoft Edge dla systemu Windows 10.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 19 Kwi, 2018   

Ja na FF 59.0.2 (64 bity)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14