Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 23 Kwi, 2018
Kompakt do filmowania na YT, 600 zł (albo nie kompakt?)
Autor Wiadomość
Asthorath 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2018   Kompakt do filmowania na YT, 600 zł (albo nie kompakt?)

Witam, poszukuję aparatu którym mógłbym nagrywać filmy w HD i które później byłyby wrzucane na youtube. Jeśli chodzi o robienie zdjęc to jest do drugorzędna sprawa. Aparat z zakresu cenowego gdzies w okolicach 600 złotych, celuje w kupienie używanego aparatu. Będą to amatorskie filmy, z czasem jeśli mi się to spodoba i wkręce się mocniej w filmy, montaż, na pewno sprzęt zmienie, ale narazie nie chciałbym wydawać większych sum na urządzenie.

Aparaty które znalazłem i mnie zainteresowały to:
Canon 500d,
Nikon Coolpix P100,
Panasonic Lumix DMC-FZ100

Chciałbym abyście doradzili mi czym się kierować przy wyborze, na jakie parametry zwracać uwagę. Jestem zielony w temacie fotografii i filmowania. Jeśli ktoś miałby inną propozycję to chętnie o niej usłyszę.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 23 Kwi, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

W zakresie filmowania tanimi aparatami to wątpię, by tu ktoś, coś, ale omijaj DMC-FZ100 - to był słaby, niedopracowany model.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Z takimi wymaganiami i za taka kwotę możesz kupić używany Sony DSC-HX300:
https://www.optyczne.pl/2..._DSC-HX300.html
https://allegro.pl/kategoria/aparaty-cyfrowe-kompaktowe-257932?string=sony%20DSC-HX300&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-2-0328
 
 
Asthorath 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Sunders napisał/a:
Z takimi wymaganiami i za taka kwotę możesz kupić używany Sony DSC-HX300:
https://www.optyczne.pl/2..._DSC-HX300.html
https://allegro.pl/kategoria/aparaty-cyfrowe-kompaktowe-257932?string=sony%20DSC-HX300&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-2-0328



Osobiście korzystałeś/łaś z tego aparatu? Jakaś opinia mile widziana

A czy ktoś się orientuje czy jest i jaka jest różnica w nagrywaniu 1080 60p a 1080 50p, róźnica widoczna dla oka, na filmie?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018   

Asthorath napisał/a:
Osobiście korzystałeś/łaś z tego aparatu?


Nie.

Asthorath napisał/a:
Jakaś opinia mile widziana


Dlatego własnie przytoczyłem opinię Marcina.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   

Asthorath napisał/a:

A czy ktoś się orientuje czy jest i jaka jest różnica w nagrywaniu 1080 60p a 1080 50p, róźnica widoczna dla oka, na filmie?

Nie zauważysz. Generalnie te różnicowanie jest pod urządzenia obsługujące jakość 1080 60p/i (NTSC) i urządzenia obsługujące jakość 1080 50p/i (PAL).
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Jeszcze bym to rozwinął o regiony świata. W Europie mamy 50Hz w gniazdku, dlatego używamy systemu PAL gdzie standardem jest 25fps, stąd wzięły się jej krotności 50, 100, 200fps. W stanach mają prąd o częstotliwości 59,94 Hz, dlatego mają inny system - NTSC i ten zgodny jest z 29,97fps i krotnością. Jeśli nawet nagrasz coś w 60fps, to i tak wyświetlasz go w częstotliwością monitora, więc praktycznie nie ma to znaczenia. Jeśli nie masz bardzo dynamicznej sceny do nagrania, zawodów sportowych, nie potrzebujesz efektu slow motion, to nagrywanie w innym klatkażu niż 25fps jest bezcelowe i obniża jedynie jakość materiału.
 
 
Asthorath 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Super dziękuję za odpowiedzi, wiele można się dowiedzieć.

To mam jeszcze pytanie bo już jestem przy zakupowaniu SONY DSC-HX300.
Jakie akcesoria na start warto albo które są wymagane i trzeba je kupić. Aparat który znalazlem nie posiada osłony obiektywu więc to uważam za must have, do tego jakaś osłona przeciwsłoneczna? Filitr UV takie tani za 12 zł to chyba mało co pomoże?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Po co ci ten UV?
Dobrze przemyślałeś zakup? Mam nadzieję, że będziesz mieć dobre warunki oświetleniowe :)
 
 
Asthorath 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

A no właśnie ja nie wiem czy mi to potrzebne dlatego pytam :D
Ogolnie w mieszkaniu oświetlenie będzie zrobione profeska, pytam bardziej tez przy nagrywaniu badz ewentualnie robieniu zdjec na zewnatrz bo tez na pewno będę go wykorzystywać na dworze amatorsko. Czasami się zoomuje jakaś sąsiadke z bloku dalej itd. Pozdrawiam
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Jeśli do tego aparatu da się kupić osłonę p-słoneczną, to polecam, zamiast filtrów psujących obraz. Nie zapomniej o co najmniej jednej (a najlepiej dwóch) kartach SD o w miarę dużej pojemności (i odpowiedniej szybkości), plus ewentualnie jakiś pokrowiec czy niewielka torebka foto.
 
 
Asthorath 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

hmm a którą osłone wybrać w kształcie tulipana czy inna?
http://allegro.pl/sony-cy...6731883038.html
http://allegro.pl/oslona-...6835849017.html
Od czego to zalezy ktora lepsza szkło, ogniskowa jak to ogarnąć :D
 
 
Asthorath 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Ah i jeszcze jedno bo mam milion pytań, a już nie mogę edytować treści powyżej.
Aparat Sony Cyber-shot HX300 posiada złącza:
Hi-Speed USB (USB 2.0), Micro HDMI®, Wielozłącze Multi USB ale nie posiada szyny do wmontowania jakiegoś mikrofonu kierunkowego, da się to jakoś obejść by polepszyć część audio przy nagrywaniu w gorszych warunkach?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Jak nie ma, to tylko zewnętrzny mic.
A nie myślałeś o Canona SX60, albo Panasonic Lumix FZ200?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Asthorath napisał/a:
Aparat Sony Cyber-shot HX300 posiada złącza:
Hi-Speed USB (USB 2.0), Micro HDMI®, Wielozłącze Multi USB ale nie posiada szyny do wmontowania jakiegoś mikrofonu kierunkowego, da się to jakoś obejść by polepszyć część audio przy nagrywaniu w gorszych warunkach?


https://www.youtube.com/watch?v=-hzq1IuWqQc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 17