Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
"Selfie stick" do bezlusterkowca?
Autor Wiadomość
twofish
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018   "Selfie stick" do bezlusterkowca?

Koledzy, szukam czegoś w stylu selfie sticka lub statywu trzymanego z ręki do bezlusterkowca, który waży z obiektywem ok 600-700g. Niestety nic nie udaje mi się znaleźć albo są do telefonów, albo są jakieś gimbale, które są do filmowania...

Mógłby ktoś podpowiedzieć, czy są takie akcesoria dla ciężkich aparatów? I po jakiej nazwie mogę je znaleźć? Czasami nie ma kogo poprosić o zrobienie zdjęcia i selfie stick świetnie sobie radzi w takich sytuacjach
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Konkretnego nie doradzę, ale widzę 2 rozwiązania:
1) jakiś mały i lekki monopod -tylko to mało składalne będzie, do kieszeni nie upchniesz (chyba)
2) najsolidniejszy (ze znalezionych) selfie-stick i jakiś lekki obiektyw stałoogniskowy, tak aby sprzęt na końcu wysięgnika nie ważył 600+g; to z reszta zależy, czym focisz i jakie szkła masz lub wchodzą w grę docelowo niezależnie od kwestii z wątku
Pozdrawiam
-J.
P.S. Czasem kwestię rozwiązuje ministatyw, ale to w korzystnych okolicznościach przyrody
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Takie coś:


plus sterowanie bezlusterkowcem za pomocą smartfona przez wifi
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Tylko warto mieć świadomość, że takie coś z postu bergercs j.w. raczej nie utrzyma stabilnie bezlustra 600+g, a już na pewno nie wieszałbym tego na słupie bez zabezpieczenia małą pętlą z linki (samozaciskowo, kwestia obwiązania w odpowiedni sposób, a la tzw. prusik). Sam używam mutacji gorillapoda, ale znacznie solidniejszej klasy niż to co na zdjęciu. To tutaj jest tylko pod małe kompakty moim zdaniem.
Pomysł ze sterowaniem z telefonu przez wi-fi jest sensowny, choć przy tego rodzaju fotkach wystarczy samowyzwalacz. Byle dłuższy niż 10s, bo ciężko się wyrobić. Przy 12s da się nawet ustawić do zdjęcia "na tle" odbiegając od statywu na nartach, choć wymagało to 2 prób :lol:
Pozdrawiam
-J.
Ostatnio zmieniony przez Jar Sro 25 Kwi, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

twofish, a jaki masz aparat? Jak wyobrażasz sobie wyzwalanie migawki? Sorry, ale dla mnie stick do aparatu to trochę nieporozumienie. Powstały dla smartfonów i chyba powinno tak pozostać.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
twofish, a jaki masz aparat? Jak wyobrażasz sobie wyzwalanie migawki? Sorry, ale dla mnie stick do aparatu to trochę nieporozumienie. Powstały dla smartfonów i chyba powinno tak pozostać.


Ba, większym problemem wydaje mi się poprawne ustawienie ostrości (zabawa z MF i przymykaniem przysłony dla zwiększenia GO), z migawką jeszcze łatwo można sobie poradzić. Ludzie bawią się tymi stick-ami nie tylko ze smartfonami, ale też kamerkami sportowymi czy malymi kompaktami. W tych przypadkach chyba od konkretnego modelu zależy, czy sprawdzi się w takiej konfiguracji. Z bezlustrem sprawa chyba będzie trudniejsza, ale może mi się tylko tak wydaje.
Co do sensowności jako takiej, to też mam mieszane uczucia. Ja zwykle z wyjazdów przywożę od kilkuset do > 1k zdjęć i zwykle jestem zaledwie na paru, chyba, że to wyjazd grupowy i usłużny kolega/koleżanka jest pod ręką. Ale nawet wtedy nie widzę sensu uwieczniania się co chwilę. Przyjmuję jednak do wiadomości, że ktoś (podróżujący samotnie)ma inne potrzeby. Poza tym są chyba zastosowania, gdzie ma to większy sens, np. przy filmowaniu z komentarzem, gdy autor w jakimś momencie świadomie chce być w kadrze i oprócz gadania liczy się mimika. Nie wiem, jak Wojmistrz podejdzie do tego twierdzenia jako fachowiec (ja nie mam pojęcia o filmowaniu), widziałem po prostu takie przykłady i wydawało mi się to O.K. Dotyczyło to na ogół filmowych relacji z jakiejś dziczy, gdzie trudno o asystenta, zaś autor i jego działania na łonie natury chwilami same bywają tematem. Np. kawałki tej pani:
https://vimeo.com/31158028
Kręciła trochę scen ze sticka (np. ta po spotkaniu z lisem polarnym), choć gdyby używała bezlustra, to pewnie by jej ręka o(d)padała ze zmęczenia.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

"iKijek" sluzy nie tylko do selfie. Sprawdza sie chociaz w gorach, gdzie nie zawsze bezpiecznie sie wychylic. Jednak jak pisal Wojmistrz mocowanie na nim telefonu, malego kompakta, czy go-pro ma sens. Manewrowanie ponad metrowym kijkiem z 700g obciazeniem na koncu, nie wydaje sie wygodne.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018   

Raczej może inaczej, ja też mam kijek to selfie, nawet dla lustrzanki :mrgreen: No taki żart, po prostu mam karbonowy monopod z małym trójnogiem i głowicą ślizgową video w standardzie 701HDV, który się świetnie sprawuje zarówno jak chcę coś filmować z 3m nad ziemią, zza krawędzi itd, o ile tylko utrzymam taki zestaw. Również spokojnie utrzyma się do selfie, jak nie wieje i dobrze się ustawi to stoi sam, ale ma również pasek którym można manewrować i kadrować jeśli ma się odrobinę wprawy. Można też zrobić sobie ujęcie z góry opierając stopkę na kolanie czy udzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14