Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
levenhuk sherman pro, plus, BASE
Autor Wiadomość
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 25 Kwi, 2018   levenhuk sherman pro, plus, BASE

Jakie są wasze doświadczenia z tymi seriami lornetek producenta z samiuśkiego Jackowa? :smile:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018   

No cóż, w myśl zasady lepszy rydz niż nic postaram się coś naszkrobac. Z góry mówię że pisze tylko o pojedynczych lornetkach które mialem min. kilka dni. Wiadomo że w tych cenach rozrzut jest tak duży że niby ten sam model a jedna drugiej nierówna.
Karma plus,(szara) 8x42. Jakość wykonania, mechanika , optyka adekwatna do ceny, czyli niska. Znacznie lepiej za te pieniążki kupić porro. Np.D.O. Discovery lub Aculon są znacznie lepsze.
Karma PRO 8x25. Dobra jakość wykonania. Mala, lekka, porecznna, łamana na raz jak lubię. Muszle w miarę wygodne, choć mogly by być ciut większe. Dobra mechanika, może pokrętło CF troszkę za lekko chodzi. Optycznie na poziomie małych, najtańszych lornetek nikona. Wyraźnie gorsza jasność, ostrość, kontrast, oddanie kolorów od odwróconych porro Olympus PCI 8x25 czy Nikon travelite EX 8x25.
Karma PRO 10x50. Zwarta z dość dobrą ergonomią. Guma strasznie śmierdzi, na co jestem wyczulony po obejrzeniu jednego z odcinków Galileo :smile: Muszle nie za duże, dla mnie wygodne. Luz na pokrętle CF, mlaskanie. Luz przy wykrecaniu muszli, ale maksymalnie wykręcone są stabilne. Pierścień korekcji dioptrii chodzi za lekko. Za to zawias łączący tubusy trzyma mocno. Pole na granicy małego. Braki w ostrości nawet w centrum. Obraz daleki od płaskiego. Za te pieniążki porro 10x50 będzie lepszym rozwiązaniem. Również DO Forest II bardziej mi się podobała.
Sherman plus 6,5x32. Dobra jakość wykończenia. Krótka, szeroka, duże muszle oczne, dla mnie dość wygodne. Dobra mechanika za wyjątkiem muszli ocznych. Te pod wpływem mocniejszego nacisku same się skręcają. Oczywiście duża głębia i pole. W centrum obraz ostry, kontrastowy, jasny,żywe kolory. Niestety szybko się degraduję. Brzegi mydlane, znacznie mocniej niż np.w Nikonie EX 7x35 czy też Olympusie DPS 7x35. Jednak od EX jest poręczniejsza, a od Olka, mimo brzegów lepsza mechanicznie i optycznie przewyższając go jakością obrazu w centrum.
Sherman plus 12x50. Duża ale dość zgrabna i lekka jak na 50. Dobrze wykonana. Mechanika jak za ta cenę prawie wzorowa. Cf szybki, agresywny,precyzyjny. Pierscien korekcji dioptrii jednak troche za luzny. Dziwna ale dość mila niespodzianka. Komfortowo mogłem sobie patrzeć ze skreconymi muszlam, ogarniają cale niemałe 5,5* pole. Po wykreceniu muszli redukcja obrazu i fasolkowanie. Ciekawe co by bylo gdyby ktos patrzył przez nią w brylach. Obraz w centrum ostry i jasny. W bezpośrednim porównaniu z DO Discovery znacznie bardziej mi się podobał. Jak dla mnie dobra propozycja do 500zl. Jesli chodzi o nowe lornetki porro to mój faworyt w tej cenie.
Sherman pro 10x50 nr 1, czarna. Śmierdząca okropnie guma. Walnięta mechanika. Przy mocniejszym nacisku okulary sie chowają, CF się kręci. Do tego problemy z wyostrzeniem.
Sherman pro 10x50 nr2, zielona. W zasadzie obudowa niemal bliźniacza z plus, pozbawiona karbowań i wykonczona trochę delikatniejsza gumą. Mechanika bardzo dobra. Mostek sztywny, CF agresywny, precyzyjny, plynny. Zawias mocny. Muszle, duże, dość wygodne, wykręcają się płynnie i trzymają sztywno. Najslabszy punkt to pierścień dioptrii. Jest dobrze, ale mógłby chodzić z większym oporem. Obraz sprawił mi niekłamaną przyjemność.Ostro, kontrastowo, przyzwoite pole. Oddanie kolorów bardzo ładne. warunkach zapadającego zmroku lepiej trzymala kontrast od pentaxa PCF 10x50 i aculona 10x50. Szkoda że nie miałem okazji porównać jej z EX, jednak bezpośrednie porównanie z kilkunastoma niskobudżetowymi lornetkami w pogodny dzień bylo dla niej bardzo korzystne.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Miałem ostatnio okazję uciąć sobie kilkugodzinny spacer w towarzystwie shermana pro 10x50 i nikona se 10x42. Obie dają wiele frajdy. Obraz w centrum w zasadzie identyczny zarówno w dzień jak i warunkach zapadającego zmierzchu. No może minimalnie ostrzej w SE ale nie wiem czy to aby nie autosugestia że w nikonie przecierz musi być lepiej... :smile: Szczególnie uderzyło mnie bardzo zbliżone w obu oddanie kolorów. Pod światło też w obu podobnie odblaski, kontrast. Nikon lepiej trzyma ostrość w całym polu, może dla tego tej różnicy 0,5* na korzyść levenhuka w zasadzie nie czuć. Pewnie też z tego powodu w lev. mamy też efekt rozmycia obrazu przy energicznym skanowaniu terenu. Mechanika w obu dobra. Pokrętło ostrości w nikonie bardziej leniwe i mostek jak skała z większych różnic. Nie pisze tego żeby udowadniać że eureka :shock: , SE to to samo co lev. sherman pro, bo tak nie jest. Mając pieniążki wybieram Nikona, jednak gdy ich nie mam kupuje poro za ok. 500, lub dachówkę za 1000 i też potrafi byc fajnie :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15