Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D3400. Czy znajde coś lepszego za 2000zł?
Autor Wiadomość
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Panowie, bez prywatnych wojenek proszę. Pentax ma głośne obiektywy i trzeba sprawdzać czy akceptujemy poziom hałasu przed zakupem. Dla mnie to cenna informacja, jednak absolutnie nie przekreśla systemu z tego powodu.

Jeśli chodzi o ogniskową to rozumiem, że obiektyw ma taką samą bez względu gdzie go podepniemy. Chodziło mi o kąt widzenia, bo na kompakcie ekwiwalent 25mm we wnętrzach pozwalał mi dużo lepiej kadrować niż znajomym co mieli 30mm. Choć zdarzało się, że potrzebowałem jeszcze większego kąta.
Więc wychodzi że Nikon D5600 będzie widział trochę szerzej (27mm) niż Canon D200 (29mm) z kitowym obiektywem.

To co jest irytujące to porównywaniu w wielu recenzjach (na optyczne.pl, dpreview.com i innych) Canona 200D do Nikona D3400 i stwierdzanie, że w tej klasie Canon jest lepszy. Przecież już na pierwszy rzut oka widać, że konkurentem 200D jest D5600, obecnie ceny też mają zbliżone. Porównując różnego rodzaju punktację D5600 minimalnie jest lepszy, jednak by porównać wyniki szczegółowe to już w recenzjach tajemnica.

Obecnie z powodu większej matrycy (więc też szerszego kąta widzenia) szala przechyla się w stronę Nikona. Choć z drugiej strony ekwiwalent 27mm to nadal za wąsko do niektórych wnętrz.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

200D to nie jest półka D3400, bo produkt Nikona jest najniższą półką przeznaczoną dla amatorów tak jak w Canonie modele 4-cyfrowe.
Zobacz, że obecnie wybór sprzętu jest na poziomie takim, że co nowego nie wybierzesz, będzie robić świetne zdjęcia.
Pod względem cichości chyba nie ma nic cichszego od Canonów STM.
Nadal zapraszam na prv jeśli chodzi o zakupy w UK, przy okazji napisz jak daleko ode mnie mieszkasz.
 
 
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
200D to nie jest półka D3400, bo produkt Nikona jest najniższą półką przeznaczoną dla amatorów tak jak w Canonie modele 4-cyfrowe.

No ja wiem, że to nie ta sama półka, ale mimo wszystko w recenzjach porównują właśnie te dwa aparaty ze sobą, przez co trudniej jest porównać Canona do jego rzeczywistego konkurenta czyli Nikona D5600.

Znalazłem naprawdę świetną ofertę i dzisiaj albo jutro zakupię Nikon D5600 + AF-P 18-55 VR za 465 funtów, czyli za niecałe 2300zł. To ponad 200zł taniej niż Canon 200d z kitem IS. Cena + szerszy kąt widzenia zadecydowały ostatecznie. Choć przyznaję, że ten Canon także mi się bardzo podoba i gdyby cena była odwrotna to możliwe, że brałbym 200d.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

komor napisał/a:
gwiazdki mają cichszy silnik (ale psujący się)

Czyżbyś twierdził że silniki w szkłach canona i nikona się nie psują? :lol:
komor napisał/a:
wszystkie sławne obiektywy, dla których warto (ponoć) wejść w system Pentaksa

Coś ci się pokręciło? Przeoczyłem ten idiotycznie a zarazem cwanie wykombinowany tekst jakby żywcem wyjęty z marketingu canona... Sugestia że to w pentaxie wchodzi się tylko dla szkieł - podczas gdy wiadome jest że to domena canona i jego eLek - jest z gruntu nie tyle nieprawdziwa co śmierdzi kombinatorstwem. I to pisana prze osobę ponoć bezstronną - moderatora forum. :zalamany:
Owszem - jest spore grono osób które cenią sobie wygodę i małe rozmiary sprzętu - sczególnie w podróży, choć jest ich zapewne w Pentaxie coraz mniej - choćby z racji rosnącej popularności bezlusterkowców które są mniejsze i często oferują nie mniej szybki i celny AFC niż wypasione lustrzanki (przykład Fuji XH-1 z dodatkowo wbudowaną stabilizacją matrycy).
Niemniej nadal poro osób ceni sobie te lekkie Limitedy Pentaxa mimo że nie posiadają SDM. Natomiast gwiazdki zawsze posiadały ciche silniki SDM.
Co do innych szkieł - nie odpowiedziałeś ile widziałeś szkieł "wiertarkowych" w sklepie w zestawie z aparatem (nawet podrzuciłem ci stronę) ... :idea:
Żadnego? Ciekawe więc czemu się tak bardzo rozpisujesz na temat który już praktycznie umarł...
Wracając do tematu Pentaxa - dlaczego go wybieramy? Przede wszystkim dla puszek które są i lepsze i tańsze niż w N i C - przynajmniej w tych zastosowaniach które nas Pentaxiarzy interesują. Drugie - to naprawdę fajne szkła o nie spotykanych gdzie indziej walorach.
Często powodem są też stare szkła analogowe i manualne z którymi nowoczesne puszki Pentax genialnie współpracują.
komor napisał/a:
koro tak się wykręcasz od odpowiedzi, to zakładam, że Limitedy nie mają. Co mogłeś napisać wprost dwa posty wcześniej.
:roll:
To napisałem już wczoraj o 20:30
Cytat:
Chce mieć malutkie szkło mieszczące się w kieszeni spodni - świadomie rezygnuje z cichego napędu.
Czegoś nie zrozumiałeś? :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

quanhi napisał/a:
Pentax ma głośne obiektywy

Tak samo głośne jak te "wiertarkowe" które są w Nikonie. Które głośniejsze? :wink:
Z tą drobną różnicą że poniżej modelu 7X00 nie użyjesz.
Wojmistrz napisał/a:
200D to nie jest półka D3400,

To raczej taka dziwna półka ( jak 6D) z jednym punktem krzyżowym AF, bez uszczelek, bez wielu ... Całkiem jak D3400... zresztą w teście czytamy: " Sama bryła aparatu bardziej przypomina swojego zaawansowanego brata – EOS-a 800D ..." Czyli jest to faktycznie półka niżej niż 3-cyfrowe. Cała czy pól - niech się doktoryzują użytkownicy. Może przy okazji doprecyzują czy 4-cyfrowe to jeszcze aparaty... :lol:
quanhi napisał/a:
nie ta sama półka
Ta sama.
quanhi napisał/a:
zakupię Nikon D5600 + AF-P 18-55 VR

No i bardzo dobrze! Udanych zdjęć życzę! :smile:
Jeśli jednak nie dokonałeś zakupu - lepiej przeczytaj test: https://www.optyczne.pl/3..._ergonomia.html
 
 
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Jeszcze nie dokonałem zakupu, lubię dwa razy przemyśleć większe wydatki. K-70 z podawanych przeze mnie modeli podobał mi się najbardziej. Niestety jest też dużo droższy. W UK to ponad 1 tyś zł różnicy. Oprócz budżetu na aparat muszę jeszcze kupić dodatki jak karta SD, torbę, statyw, filtry, jasny obiektyw 50mm, może lampę błyskową.... W sumie niezła sumka jak na aparat dla fotoamatora. Żona i dzieci pewnie znalazłyby lepszy sposób na wydanie tych pieniędzy :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Wojmistrz jest obeznany w rynku używanego sprzętu w UK.
Pewnie pomógłby ci znaleźć coś z gwarancją za niższą cenę.

Możesz pomyśleć też o bezlusterkowcu Sony A6000 (jest on sprzedawany w komplecie z szerszym obiektywem 16-50mm) który posiada focus peaking https://youtu.be/GH_3f5xmJ_k?t=151 bardzo ułatwiający ręczne nastawianie ostrości.
W Polsce używany z obiektywem 16-50mm od ok. 1600zł.
Do tego mógłby być każdy obiektyw manualny 50mm -za grosze.
 
 
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

PDamian napisał/a:
Możesz pomyśleć też o bezlusterkowcu Sony A6000 (jest on sprzedawany w komplecie z szerszym obiektywem 16-50mm)

Szkoda, że nie wspomniałeś o nim na początku wątku :) Teraz znowu porównywać szumy, zdjęcia i możliwości już mi się nie chce. :)

Wspomnę jeszcze czemu uważam że 200d to ta sama półka jakościowa co d5600, bo w końcu naczytałem się dużo o nich ostatnimi dniami.
Jeśli chodzi o możliwości, dostępne funkcje i cenę to 200d (2500zł) jest dużo bliżej D5600 (2750zł) niż D3400 (1800zł). Ceny na szybko z ceneo. W UK znalazłem D5600 nawet taniej niż Canon 200d. Więcej jest też podobieństw między d5600 i 200d, niż d3400: automatyczne czyszczenie matrycy, odchylany ekran, wifi, HDR lub bracketing, interwałometr, mikrofon stereo... A jakie podobieństwa są między d3400 i 200d, które odróżniają je od d5600?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

Cytat:
A jakie podobieństwa są między d3400 i 200d, które odróżniają je od d5600?

-bardzo prymitywny moduł AF z jednym punktem krzyżowym https://www.optyczne.pl/p...=1935&add4=2114

A ceny Nikon D5500 -czyli poprzednika D5600?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

quanhi napisał/a:
jasny obiektyw 50mm,

W nikonie prawie 2x droższy... jeśli mówimy o 1,8. W Polsce 550-600zł , Nikkor ok.900zł. Więc róznica na puszce ci się zwróci. Na dodatek K-70 da stabilizację każdemu podpiętemu słoikowi , a w nikonie stałki 50 i 35mm jej nie mają.
Co do porównywania cen korpusów i ich klasy - trochę się to mija z celem bo jak sam widzisz lepszy korpus może być tańszy. Jak masz porównywać aparaty to D5x00 z 800d... ale i tak oba nie mają tych wszystkich opcji i udogodnień co K-70 (że o uszczelnieniach korpusu i przyciskach /pokrętłach nie wspomnę).
 
 
quanhi 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 10 Maj, 2018   

PDamian napisał/a:
Cytat:
A jakie podobieństwa są między d3400 i 200d, które odróżniają je od d5600?

-bardzo prymitywny moduł AF z jednym punktem krzyżowym


AF 200d zebrał świetne opinie w recenzji na optyczne.pl i innych serwisach, odwrotnie do D3400 który został za AF zjechany. Dodatkowo Dual Pixel AF w trybie live view też jest super u Canona (najlepszy AF w trybie live view z całej trójki), więc poza suchą liczbą punktów, AF 200d znacznie się różni od tego z D3400 i dużo bliżej mu do jakości D5600 (nawet jak spojrzymy na porównanie punktów za AF w tym serwisie). I jeśli ktoś patrzy tylko na tabelki - mimo, że rzeczywiste testy wskazują inaczej - to uznajmy, że znalazłeś JEDNĄ cechę wspólną, gdy ja znalazłem 6 i jeszcze pewnie kilka innych też bym znalazł gdybym się postarał.

Andrzej.M. napisał/a:
W nikonie prawie 2x droższy... jeśli mówimy o 1,8. W Polsce 550-600zł , Nikkor ok.900zł.


Wcześniej już sprawdzałem ceny obu i w UK jest to 300zł różnicy między obiektywami nikona i pentaxa. Czyli nadal 700zł między oboma zestawami. K-70 bardzo mi się spodobał i brałbym go gdybym miał na to budżet. Bo to body deklasuje wszystkie tutaj wymieniane i to znacznie.
Wstępnie jednak miałem przeznaczone 2,5k wliczając akcesoria. Dlatego w pierwszym poście sugerowałem D3400.
Zresztą najpierw zamawiam stałkę nikona 50mm 1.8 D, bez AF za 500zł w ramach oszczędności. Przez miesiąc się pobawię i sprawdzę jak sobie radzę z manualnymi nastawami. Jeśli nie będę dawał rady to dopiero wtedy wymienię na 50mm G, bo sklep mi to umożliwia bez żadnych dodatkowych kosztów. Budżet już jest przekroczony, bardziej nie naciągne.

Dziękuje wszystkim za aktywność w tym wątku. Aparat właśnie zamówiłem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14