Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 07 Maj, 2018
sony 18-105 czy 18-135
Autor Wiadomość
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   sony 18-105 czy 18-135

zastanawiam sie nad kuponem aparatu Sony a6000 lub a6300 i do tego jakis uniwersalny zoom. Zastanawiam sie czy jest w jakosci generowanych zdjec miedzy nimi duza roznica, ktory bylby lepszym wyborem. 18-105 ma Power Zoom, czy to moze wplywac na wydajnosc baterii i czy mozna regulowac ogniskowa w tym obiektywie manualnie, tak aby nie korzystac z PZ.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Zasadniczo PZ jest dla "filmowców".
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

arek84 napisał/a:
18-105 ma Power Zoom, czy to moze wplywac na wydajnosc baterii

O ile ten obiektyw nie ma własnego zasilania, to oczywiście będzie wpływał. Biorąc pod uwagę niezbyt dużą wydajność baterii w bezlusterkowcach, może to mieć jakiś wpływ na realny czas pracy.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

W bezlusterkowcach i tak trzeba dokupić torbę baterii :mrgreen:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

No to do tego obiektywu jeszcze jeden. :)
 
 
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

To ja juz go nie chce

Ktos mi poleci jakis inny system z dobrym uniwersalnym zoomem, na okazjonalne wycieczki po górach, może Fuji, do wyboru jest 18-55 z dobrym swiatlem albo 18-135 podobno najlepszy zoom w bezlusterkowcach, jest jeszcze olympus ale mam panasonic lx100 wiec nie wiem czy sobie polepsze biorac np. zuiko 14-150 z body OMD em10, wiec chyba fuji a moze jest warty polecenia jakis inny zoom z Sony E?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

No i niby w czym ma być lepszy Fuji XF 18-135mm f/3.5-5.6 od Sony E 18-105 mm f/4.0 albo Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 ?
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pon 07 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

arek84 napisał/a:
Ktos mi poleci jakis inny system z dobrym uniwersalnym zoomem, na okazjonalne wycieczki po górach

Ale Sony A6000 czy tym bardziej A6300 plus obiektyw 18-135 to bardzo fajny zestaw wycieczkowy. Pytanie tylko, czy budżet pozwala na taki zacny zestaw.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Akurat obiektyw Fuji 18-135mm jest najdroższy,
a aparat Sony A6300 jest o 800zł tańszy od Fuj X-T20.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pon 07 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Nie wiem, ale tak mi mowil sprzedawca w sklepie, wymienial mikrokontrast, uszczelnienia i ze bardzo ostry, ale jak dla mnie drogi jak na obiektyw tej klasy, najtańszy jest zestaw olympus omd em10 +145-150, tylko tak jak pisalem nie wiem czy sie oplaca skoro mam LX100, podobaja mi sie natomiast kolory zdjec fuji, mialem okazje korzystac z kitu 16-50, ale zastanawiam sie jeszcze nad sony a6300 z jakims uniwersalnym zoomem

Podsumowujac opcje:
1-fuji xt10 +18-55 lub 18-135
2-sony a6300+18-135
3-Olympus omd em10+14-150(chyba ze jest jakis lepszy zoom w tym systemie w cenie do 2800)
4- zostaje przy LX100 (jezeli nie bedzie duzej roznicy w jakosci zdjec)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

3- https://www.ceneo.pl/48112454
 
 
arek84 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

Zmieniam koncepcje, zamiast spacerzoomu decyduje sie na zakup uzywanego body Sony lub Fuji z nowymi obiektywami:
Fuji -16-50 f3,5-5,6 +xf60 f2,4
Sony 16-70 f 4
Pytanie teraz ktory zestaw bylby lepszy, zamierzam fotografowac krajobrazy a nie portrety, wiec bardzo dobrego swiatla nie potrzebuje, stad taki wybor, ktory jednoczesnie nie obciazyl by zbytnio portfela, reszte brakujacych ogniskowych zamierzam nadrobic croopem

PDamian
Obiektyw ktory zaproponowales bylby wspanialy ale niestety przekracza moje mozliwosci finansowe
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Jeśli masz LX100 to ja bym się wstrzymał z zakupem, bo masz świetny sprzęt na wycieczki, biorąc pod uwagę "mobilność" nic lepszego nie znajdziesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15