Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc w wyborze dużej lornetki z dużym pow.
Autor Wiadomość
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   Prośba o pomoc w wyborze dużej lornetki z dużym pow.

Witajcie,

Mam prośbę o pomoc w wyborze dużej turystycznej lornetki z dużym powiększeniem, czyli w granicach 12-18x50-56, jako uzupełnienia podręcznej lornetki 10x32 (Opticron Traveller). Szukam sprzętu do maks. około 3,5 tys. złotych, dlatego niestety najbardziej uznani producenci nie wchodzą w grę. Dodam również od razu, że jestem fanem dużych powiększeń, oglądałem już kilka lornetek o powiększeniach 15-16 (np. Nikon Monarch), które moim zdaniem spokojnie mogą być używane "z ręki" i/lub z wykorzystaniem "zaimprowizowanych statywów" (np. drzewo, itp.).

Do tej pory brałem pod uwagę:
-- Kowa BD 12x56 XD PROMINAR
-- Vortex Viper HD 12x50
-- Vortex Razor HD 12x50
-- Vortex Vulture HD 15x56
-- Vortex Kaibab HD 18x56

Będę wdzięczny za opinie o powyższych modelach oraz jakieś ewentualne porównania. Chętnie poznam również wasze sugestie odnośnie innych modeli, które być może przegapiłem w swoich poszukiwaniach.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Za okolice tej kwoty daje się dorwać Nikona SE 12x50. Będzie lepszy od każdej z w.w. lornetek.

Polecam też rozważyć to:

https://www.ebay.pl/itm/L...sQAAOSwugha75hp

https://www.ebay.pl/itm/L...hsAAOSwYl9a-~17

Zaproponowałbym cenę o kilka stówek niższą, tak żeby trójka była z przodu. Może się zgodzą.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Jeżeli ma to być lornetka turystyczna , to waga ma duże znaczenie . Mogę ci polecić coś , co sam mam od 8 lat . Zeiss Conquest 15x45 , waży tylko 620 g . Jeżeli potrafisz utrzymać stabilnie lornetkę o takim powiększeniu , to warto rozważyć taką opcję . Ale ... Nikon SE 12x50 da Ci więcej radości i efekt 3D .
Ostatnio zmieniony przez Wiking69 Sro 16 Maj, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Nikon SE 12x50 już chyba nie jest dostępny. Podobnie Zeiss Conquest 15x45 -- jest tylko 15x56 w cenie około 6 tys. Co do wagi, to liczę się z tym, że duża lornetka musi swoje ważyć. Na całodniowe piesze wyprawy i tak zabieram tylko 10x32. Wolałbym również coś fabrycznie nowego, by uniknąć potencjalnych pułapek i problemów związanych z używkami.

Czy w takim razie w tej kwocie i w tych parametrach polecacie cokolwiek, co jest obecnie na rynku? Z mojej wytypowanej piątki nic nie jest godne polecenia?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

bewithed napisał/a:
Nikon SE 12x50 już chyba nie jest dostępny. Podobnie Zeiss Conquest 15x45 -- jest tylko 15x56 w cenie około 6 tys. Co do wagi, to liczę się z tym, że duża lornetka musi swoje ważyć. Na całodniowe piesze wyprawy i tak zabieram tylko 10x32. Wolałbym również coś fabrycznie nowego, by uniknąć potencjalnych pułapek i problemów związanych z używkami.

Czy w takim razie w tej kwocie i w tych parametrach polecacie cokolwiek, co jest obecnie na rynku? Z mojej wytypowanej piątki nic nie jest godne polecenia?

Przynajmniej 2 sztuki Nikona 12x50 SE są aktulanie w Polsce do kupienia uzywane, jeśli chcesz namiar na sprzedającego, napisz mi P.W.
Rozważ też Monarcha 16x56 albo używanego Zeissa 15x60 T* - jeśli mały odstęp źrenicy Ci nie przeszkadza, to bedzie to świetny wybór, równie dobry jak 12x50 SE
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Zeissa 15x45 mogę Ci sprzedać za 2300 zł . Ale poszukaj na ... optykamysliwska.pl tam jest duży wybór w dziale lornetek . A co do Nikona SE 12x50 , nie poddawaj się tak łatwo , na pewno gdzieś go można kupić .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Na poprzednim festiwalu optycznym ogromne wrażenie zrobiła na mnie Meopta 12x50 i 15x56 . Ta najnowsza seria jest znakomita .
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Najnowsze Meopty również mi się podobają -- jechałem specjalnie do Czech, by przez nie popatrzeć w salonie firmowym :) . Niestety duże modele, to wydatek grubo ponad 4 tys...

Do potencjalnej listy dorzucę jeszcze tylko MINOX BL 15x56 BR, który akurat mieści się cenowo i jest stosunkowo lekki. Może ktoś tutaj miał jakieś doświadczenia z dużymi Minoksami BL?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Tarnowskie Góry ? . Ooo to blisko miałeś , ale mimo wszystko muszę przyznać że poważnie podchodzisz do tematu . Meopty nie skreślaj tak szybko ze względu na wagę . Moim zdaniem lornetka o powiększeniu 15x powinna ważyć ponad kilogram . Gabaryty i waga mają ogromne znaczenie dla stabilności obrazu .
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Z takim powerem rozważ stabilizowane Canony IS 18x50 lub 18x50. Niestety z tym budżetem musisz szukać okazji z drugiej ręki.
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Dla mnie lornetka z definicji ma być urządzeniem czysto mechanicznym, dlatego odrzucam w tym wypadku jakikolwiek udział elektroniki.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Szukaj Nikona SE 12x50 . Metal , szkło i 3D . Szkoda że Zeiss , Swarowski i Leica nie mają w swoich ofertach takich lornetek porro .
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

bewithed napisał/a:
Do potencjalnej listy dorzucę jeszcze tylko MINOX BL 15x56 BR, który akurat mieści się cenowo i jest stosunkowo lekki. Może ktoś tutaj miał jakieś doświadczenia z dużymi Minoksami BL?


Tutaj kilka opinii:

https://www.amazon.de/MIN...customerReviews
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Moim skromnym zdaniem różnica w powiększeniu między 10x32 a 12x50 jest marna. Jasność w warunkach dziennych, na pierwszy rzut oka - bez różnicy. W astronomii jest jakaś przewaga, dla miłośników, szczególarzy - istotna. Sens moim zdaniem ma tutaj 15x...i wystarczy. Np. Viper HD 15x50 - rozsądny pieniądz, dobra jakość a przede wszystkim widoczna różnica w powiększeniu.
Rozważ te powiększenia. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania. Se 12x50 to wyjątkowa lornetka ale pytanie czy Tobie aby potrzebna?
 
 
bewithed 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 303
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

Abs, to jest rzeczywiście ważny aspekt moich rozterek, czy w stosunku do mojej podstawowej lornetki 10x, zakup 12x pozwoli mi na zauważenie jakiejś istotnej różnicy w powiększeniu?

Co do Vipera 15x50, to oficjalnie nie ma już tego modelu. Co prawda udało mi się go obejrzeć niedawno w salonie teleskopy.pl, ponieważ mają go jeszcze w chorzowskim sklepie, ale nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Dlatego nie umieściłem go w moim zestawieniu i być może nie bez powodu zniknął z oferty firmy Vortex? Z tego powodu pytałem właśnie o Vulture'a i Kaibab'a, które nieco trudniej znaleźć przed ewentualnym zakupem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15