Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 13 Maj, 2017
Bezlusterkowiec za około 2500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

kaczmar123 napisał/a:
czemu właśnie Panasonic padł jako najlepszy wybór?


Bo spełnia podane przez Ciebie wymagania. W odróżnieniu od Sony A6000 filmuje w 4K.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






bladyobserwator 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 07 Maj, 2018   

Witam, jestem nowy na forum ale mam już doświadczenie w ambitnej fotografii amatorskiej. Szukam bezlusterkowca w kwocie około 2500zł już z obiektywem.
W tym momencie posiadam D90 i Sigmę 17-50 2.8 i lampę Metza.

Chcę zmienić bo:
- odczuwam wiek matrycy w D90 (11 letnia konstrukcja)
- potrzebuję bardzo dobrej jakości wideo, nie musi być 4K i bardzo dobrej jakości zdjęć w jednym.
- chciałbym coś mniejszego i poręczniejszego ale z dobrą matrycą, najlepiej APS-C, ciężar D90 i Sigmy jest znaczący
- męczy mnie obróbka w LR

Aparat jak dla większości amatorów - głównie wyjazdy, i zdjęcia okolicznościowe i jakieś tam spacerowe.
Wymagania:
- matryca raczej APS-C (mniejsze szumy)
- ładne JPG-i
- ważne jest dobre płynne wideo z dobrą stabilizacją, bez przycinania, "chrupania" itp.

Chciałbym się zmieścić w podanej kwocie, sprzedać cały sprzęt i kupić coś małego.
Czy jest coś porównywalnego do A6000 w tej cenie?
 
 
rareavis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Maj, 2018   

Cześć.

Poszukuję aparatu, który będzie współpracował- rzecz jasna za pomocą przejściówki z obiektywami manualnymi m42 typu heliosy do portretów, i jakieś szerokie kąty do reszty, nie wykluczam również w przyszłości zakupu jakiś nowszych szkieł.
Trochę nie za bardzo wiem z czego mam wybierać i ile na to dać, na początku chciałem wyłożyć na taki aparat 1500, ale może się pokuszę na coś droższego.

Nie za bardzo wiem co mam wybrać i czego w ogóle mogę oczekiwać, chcę bezproblemowego zmieniania czasu naświetlania, i skoro to cyfrówki, to również i iso. Nie za bardzo się orientuję, ale wtych bezlustrach nie ma zarówno wizjera, jak i pomiaru światła TTL, czy tak?
Jakie znaczenie w kontekście robienia zdjęć takim podpiętym heliosem ma rozmiar matrycy takiego aparatu? Musi to być matryca jakieś aps c?

Proszę o jakieś propozycje, wskazówki.

Pozdrawiam.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 15 Maj, 2018   

M42 to się da podłączyć praktycznie do wszystkiego :D
 
 
rareavis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Maj, 2018   

Aby na pewno? Nie pojawia się problem ostrzenia na nieskończoność? Przemawia w tej wypowiedzi zbyt duża pewność :p
Zależy mi jedynie na plastyce Heliosa i użycia go i nauczenia się na cyfrze, a i tak miałem kupić cyfrę i zostawić analoga.
Ale nie pomagasz :3

Czyli co, sony nex ik?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 15 Maj, 2018   

Chyba tylko w Nikonie jak masz nieodpowiedni adapter to są problemy z nieskończonością.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 15 Maj, 2018   

rareavis napisał/a:
Aby na pewno? Nie pojawia się problem ostrzenia na nieskończoność?

Tylko na lustrzankach Nikona.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 16 Maj, 2018   

W Pentaksie jak masz nieodpowiedni adapter. W Nikonie nie ma odpowiedniego adaptera bo ten z soczewką degraduje obraz.
Rareavis, Może Sony A6000? Pomiar światła ma ok. Do tego obiektyw 16-50mm bo do szerokich kątów obiektywu M42 raczej do niego nie znajdziesz.
https://www.e-fotojoker.p...medium=referral
 
 
rareavis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

No ja właśnie teraz siedzę na bagnecie K na analogu, ale wcześniej, na początku się bawiłem mirem 1b bodajże o ogniskowej 37 mm na jakiejś tam praktice i na tym szkle moja wiedza o obiektywach na m42 się kończy.
Fajny ten sony nawet.
Ale skoro kolega wyżej napisał, że w zasadzie to te szkiełka pod m42 będą pracować ze wszystkim, to mogę nosić adapter z x na m42 i z x na bagnet k z obiektywami, to nie analoig, że nie będę mógł wykręcić obiektywu na ławce w parku :roll:
No i zastanawiam się czy w ogóle zasadne jest w takim razie kupowanie bezlustra.

Dzięki za odpowiedź.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Aparat cyfrowy pełnoklatkowy jest za drogi. Lustrzanki i bezlusterkowce z mniejszą matrycą mają szeroki kąt dla ogniskowych poniżej 30mm. Tak więc musisz kupić z obiektywem bo w M42 będzie trudno o takie ogniskowe i pewnie też są "w cenie". Z Pentaxów polecę K-70. Tani nie jest, z obiektywem ok. 2900zł.
https://www.oleole.pl/lus...medium=referral
Tańsze Pentaxy są przestarzałe i w porównaniu z dawnymi ich cenami za drogie.
 
 
rareavis
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

W praktyce im większą aparat ma matrycę tym mniej węższe będą obiektywy?

Czyli na matrycy aps h będzie szerzej niż na matrycy aps c, dobrze rozumuję?

A gdybym chciał kupić nowoczesne szkło, to żeby na pełnej klatce miało ono ogniskową 24 mm musiał bym kupić to szkło o ogniskowej...? No właśnie- i czy to przeliczę patrząc na rozmiar matrycy danego aparatu, tak?

2900 to zdecydowanie ponad mój budżet. :cry:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

np. http://allegro.pl/sony-a7...7346799055.html

https://www.ebay.pl/itm/S...D0AAOSw4Q5a-td1
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Ogniskowa jest cechą obiektywu i od samego podpięcia do tego czy innego korpusu się nie zmienia. Zmienia się kąt widzenia układu korpus+obiektyw. Ale kątami widzenia nikt się nie posługuje, więc wymyślono tzw. ekwiwalent ogniskowej, który się uzyskuje po przeliczeniu przez crop.
Pełna klatka ma crop ×1, ekwiwalent ma równy swojej ogniskowej
APS-C crop ×1,5
APS-C Canon crop ×1,6
4/3 crop ×2
Innymi formatami nie zawracaj sobie głowy.
Gdybyś chciał na pełnej klatce mieć ogniskową 24 mm musiał byś kupić szkło o ogniskowej 24mm. Gdybyś chciał mieć taki sam kąt widzenia w przypadku tego Sony lub Pentaxa to ogniskowa będzie: 24/1,5=16. Czyli 16mm, bo ekwiwalentem ogniskowej 16mm dla tych korpusów jest 16×1,5=24 [mm] (crop ×1,5).
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

rareavis, przelicznik między matrycą pełnoklatkową (dawniej: filmem małoobrazkowym) a matrycą APS-C to jest 1.5, a do mikro-4/3 to jest 2.0. Czyli ogniskowa 24 mm na matrycy APS-C da kąty widzenia ekwiwalentne dla 24 * 1.5 = 36 mm, czyli żeby na takiej matrycy mieć odpowiednik tych 24 mm, musisz szukać obiektywu o ogniskowej 24 / 1.5 = 16 mm, a takich na M42 raczej nie znajdziesz, a w dobrej cenie na pewno nie. Dla Mikro-4/3 przelicz sam. To tak pokrótce, piszę tylko o tym, co jest istotne, gdy chce się starych szkieł M42 użyć na nowych korpusach.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Żeby obiektyw miał ogniskową 24 mm trzeba kupić obiektyw o ogniskowej 24 mm.
Tylko jeśli stanie obok siebie dwóch fotografów, jeden z tą zarozumiałą "pełną klatką" (kiedyś, gdy się narodziła, zwaną - i słusznie - małym obrazkiem), a drugi z aparatem posiadającym matrycę 4/3" cala - tak, że ten z pełną klatką obejmie na zdjęciu na przykład całe drzewo, to ten z 4/3" obejmie pół drzewa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16