Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
fotografia noworodkowa/dziecięca
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018   

Bo ten Cactus pewnie udaje systemową komunikację TTL danego systemu (C/N/P/…), dzięki czemu m.in. udostępnia właśnie HSS. A manualne lampy Yongnuo serii 560/660 nie udają systemowych automatów, tylko są w pełni manualne, w zamian za to mają własne radio wbudowane i mogą być sterowane własnym, wygodnym sterownikiem 560-TX albo transceiverami serii 605/603/602. W zamian za to są bardzo tanie przy dobrej jakości i niezawodności.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Cactus pewnie udaje systemową komunikację TTL danego systemu (C/N/P/…), dzięki czemu m.in. udostępnia właśnie HSS

Nie udaje tylko ma, a oprócz tego właśnie ma Power HSS - czyli wyzwolenie pełnej mocy - przydatne przy bardzo krótkich czasach i słabszych lampach którymi byś normalnym HSS nie zauważył efektu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Nie udaje tylko ma

Och przepraszam za obrazę majestatu Cactusa. :) Oczywiście powinienem był napisać: emuluje. Bo jak każdy taki produkt, musi udawać (emulować) produkt oryginalny producenta, żeby współdziałać z korpusem w kwestii automatyki. Tak czy owak z lampami manualnymi, które nie współpracują z automatyką TTL danego systemu, nic ten Cactus nie da. Miałby sens tylko wtedy, gdybym zamiast manualnych lamp kupował te z TTL, co zwiększa budżet gdzieś trzykrotnie, plus cena Cactusa też jest spora, szczególnie biorąc pod uwagę konieczność kupna odbiorników do każdej z lamp, czego przy manualnych YN-560 i YN-660 nie muszę robić, bo mają wbudowany własny, a kosztują trzy stówki za sztukę.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018   

komor, nie męcz się, już to przerabialiśmy. Pentax jest najlepszy we wszystkim na papierze
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018   

No jasne, że jest najlepszy :) ale Cactus z tego co widzę, jest też dostępny w wersji dla Canona, więc dla kogoś, kto potrzebuje automatyki TTL lub koniecznie musi korzystać z HSS – to może być dobre rozwiązanie. Ja z TTL-a nie korzystam, a brak HSS w zestawie czterech lamp strobistowych przez ostatnie parę lat przebolałem. Więc mnie niespecjalnie on pasuje, tym bardziej, że właśnie wszedłem w stopień pośredni między speedlightami a lampami studyjnymi, czyli kupiłem Reportera 200. Mam więc teraz TTL, HSS i 200 Ws światła w paczce wielkości zwykłej lampy reporterskiej (choć zaskakująco sporo cięższej). Reportera wysterują Navigatorem X, którego też od razu wziąłem. Jak do posiadanych już lamp studyjnych Quantuum dokupię odbiorniki Navigator X, to będę miał sterowanie z jednego nadajnika, bo zdaje się klasyczne odbiorniki Navigator, które używam teraz z Quantuumami, nie działają z X.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018   

Myślałem, że temat: HSS, P-TTL, TTL, KPZPL, BNJKPL, TRKPLCPL itd. został wyczerpany. Ale widzę, znowu te same teksty na temat tego, czego i tak nikt nie używa.
PDamian napisał/a:
Jakbym miał robić noworodki to wybrałbym do aparatu aps-c obiektyw 85mm f/1.8 i niczym innym (w tym kręceniem zoomem) bym sobie głowy nie zajmował -skupiłbym się na kadrach i "decydującym momencie" -pstryku.

Za to każdy używa stabilizacji a z tym obiektywem 85mm f/1,8 jej nie będzie ani w Nikonie ani w Canonie. Również w 50mm f/1,8 nie uświadczysz stabilizacji jak i w wielu innych popularnych obiektywach.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Cactus z tego co widzę, jest też dostępny w wersji dla Canona,

Cactus "z definicji" jest do wszystkich systemów, a także międzysystemowy, więc dzięki niemu można używać lamp canona/nikona z Pentaxem i odwrotnie jak własnych systemowych - nawet Canona z Nikonem a zapinając sterownik YN na pojedynczego cactusa - otrzymujesz HSS na wszystkich lampach którymi steruje.
Negatyw napisał/a:
czego i tak nikt nie używa.
Od momentu gdy sprzedają go w Polsce (czyli nie trzeba ściągać z Chin) używa go znacznie więcej osób bo po prostu poszerza możliwości.
Wojmistrz napisał/a:
Pentax jest najlepszy we wszystkim

Filip z konopi? :lol:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Wojmistrz napisał/a:
Pentax jest najlepszy we wszystkim

Filip z konopi? :lol:
na papierze
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

komor napisał/a:
...Ja z TTL-a nie korzystam, a brak HSS w zestawie czterech lamp strobistowych przez ostatnie parę lat przebolałem...

Z normalnymi lampami studyjnymi będzie działał HSS w przypadku każdego aparatu cyfrowego, nawet najtańszego (jeżeli ma możliwość ustawienia krótkich czasów migawki).
W przypadku amatorskiej fotografii noworodków i dzieci ważniejsza jest stabilizacja niż HSS, zresztą w przypadku zawodowej pewnie też.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Andrzej.M., muszę poczytać o nim coś więcej, bo brzmi to wszystko bardzo interesująco. Choć co do tego ostatniego to mam wątpliwości:
Andrzej.M. napisał/a:
zapinając sterownik YN na pojedynczego cactusa - otrzymujesz HSS na wszystkich lampach którymi steruje

bo to wymagałoby co najmniej dopieszczenia parametrów opóźnień, jeśli piszesz o tym Power HSS, czyli odpowiednim walnięciem całą mocą. Klasycznego HSS na manualne Yongnuo moim zdaniem nie da się przenieść, jeśli elektronika lampy tego nie wspiera.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Rozwinięcie CACTUS:
Cuda
A
Cuda
Tu
Użytkownikom
Serwujemy

I faktycznie to normalnie Cuda panowie, CUDA!!!

O ile mnie pamięć nie myli, to jednak takich cudów nie ma i jeśli lampa nie ma HSS to nie da się nią sterować tak, by dała krótki błysk synchroniczny. Lampy studyjne też mają z tym problem i miały, często nawet te z niby 1/250s potrafiły działać niepoprawnie nawet przy 1/180s o czym było nawet na tym forum.
Jak gdzieś czytałem podczas szukania lamp do Pentaxa, HSS w Cactusie i jego kompatybilność ze wszystkim co podłączysz, to też jedynie emulacja polegają na komendzie zaświecenia minimalną lub nieco większą mocą ileś tam set razy na sekundę, przez co któryś błysk zazwyczaj trafia w "okienko" wiec z tym podłączaniem wszelkiej maści lamp bym się nie rozpędzał, bo elektronika lampy może mieć gdzieś takie strobo.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

komor napisał/a:
wymagałoby co najmniej dopieszczenia parametrów opóźnień
Jest taka regulacja - w instrukcji ładnie opisane... Choć ja próbowałem i niczego nie trzeba było regulować.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 14 Cze, 2018   

Poczytałem sobie, https://www.cactus-image.com/v6ii.html plus parę postów na forach, ciekawy produkt, jeśli ktoś ma cały miks lamp TTL różnych producentów. Jeśli chodzi o lampy Canona, to rzeczywiście zadziała HSS, natomiast dla manualnych lamp nie jest to możliwe, bo one po prostu tego nie wspierają. Nie wiem czy są w tym cudzie w ogóle profile dla wynalazków Yongnuo, w tym dla manualnych. Jest za to całe mnóstwo innych lamp, Nissin, Sigma, Panas, Fuji, Olek…

Choć są i ograniczenia, na Canonie i Pentaksie funkcja Remote TTL działa tylko ze swoimi systemowymi lampami, nie ma miksowania z Nikonem czy innymi.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
...O ile mnie pamięć nie myli, to jednak takich cudów nie ma i jeśli lampa nie ma HSS to nie da się nią sterować tak, by dała krótki błysk synchroniczny. Lampy studyjne też mają z tym problem i miały, często nawet te z niby 1/250s potrafiły działać niepoprawnie nawet przy 1/180s o czym było nawet na tym forum...
Tu nie ma mowy o krótkim błysku synchronicznym. Lampy, które mają długi czas błysku np. studyjne będą działać z krótkimi czasami migawki. Po prostu migawka szczelinowa (lub centralna, hybrydowa) zakończy swoje działanie zanim skończy się błysk. Oczywiście ilość światła, która dotrze do matrycy będzie mniejsza, ale zdjęcie będzie naświetlone prawidłowo bo równomiernie. I ustawiony czas migawki nawet 1/10000s nie jest tu żadną przeszkodą.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

Negatyw, ten trick dla powolnych lamp studyjnych jest znany, ale dla reporterskich speedlightów nie zawsze działa sprawnie i daje praktyczny efekt, bo one są małe, niewielka energia błysku i palnik szybciej wygaszający.

Natomiast Wojmistrz i ja odnosiliśmy się do potencjalnej możliwości zmuszenia manualnych lamp reporterskich do błysku typu HSS. Moim zdaniem też jest to niemożliwe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14