Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Najlepszy aparat do 1300zł.
Autor Wiadomość
Quba88 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   Najlepszy aparat do 1300zł.

Witam, chciałbym prosić o pomoc w wyborze aparatu. Generalnie na chwilę obecną używam smartfona, ponieważ zawsze mam go ze sobą. Huawei P9 Lite 2017. Poszukuję aparatu do max. 1300zł.
Moje typy:
- Canon Powershot SX540 HS
- Nikon Coolpix B500
- Panasonic Lumix DMC-TZ 80.

Ewentualnie czy warto dopłacić do lustrzanki Canon EOS 1300D? czy duża różnica będzie pomiędzy ta lustrzanka a powyższymi? Czy warto poczekać i dorzucić?
Nie ukrywam że zawsze lubiłem fotografować czy to na wyjazdach czy imprezach rodzinnych w lesie w domu wszędzie, oczywiście i tak uważam się za amatora, aczkolwiek "coś" mnie ruszyło i chciałbym wejść w to głębiej.
Nie chciałbym fotografowac tylko na automacie, chciałbym spróbowac na manualu, aczkolwiek nie wiem na ile pozwola mi na to powyższe aparaty. W związku z powyższym proszę o porady , opinie o tych aparatach i oczywiście jestem otwarty na inne propozycje. Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   Re: Najlepszy aparat do 1300zł.

Quba88 napisał/a:

Ewentualnie czy warto dopłacić do lustrzanki Canon EOS 1300D? czy duża różnica będzie pomiędzy ta lustrzanka a powyższymi? Czy warto poczekać i dorzucić?

Różnica będzie duża, bardzo duża, ale nie będzie miał zoomu typu x30 ;)
Z wymienionych przez ciebie zapomnij o tym Nikonie, mało ustawień, nie poszalejesz...
 
 
Quba88 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

Dzisiaj natknąłem się jesacze na bardzo ciekawy model tym razem Panasonica - Lumix DC-FZ82. Czekam na wasze opinie i pomoc Generalnie bedsie to mój pierwszy amatorski "poważniejszy" aparat i ciężko się na coś zdecydować. Wybór jest naprawdę spory ale próbuję zawęzić do tych kilku wymienionych wcześniej.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 05 Cze, 2018   

https://www.optyczne.pl/3...x_DMC-FZ82.html
:smile:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 06 Cze, 2018   

Quba88 napisał/a:
Dzisiaj natknąłem się jesacze na bardzo ciekawy model tym razem Panasonica - Lumix DC-FZ82. Czekam na wasze opinie i pomoc...

Opinia jest taka, że każdy początkujący rzuca się na megazoomy, choć nie zawsze wiadomo czy mu to potrzebne...
 
 
Quba88 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 07 Cze, 2018   

O to właśnie chodzi, że każdy początkujący na samym początku tak naprawdę nigdy nie wie co mu potrzeba .. ;) Każdy chciałby za jak najmniej jak najlepszy sprzęt, ale wiadomo, że cudów nie ma i zawsze jest jakiś kompromis.
Generalnie odrzuciłem już Canona SX540 oraz Nikona B500.
Póki co zostały Panasonici TZ80 oraz FZ82, z większym przekonaniem na FZ82, bardziej przypomina lustrzankę, według mnie bardziej ergonomiczny, porządny uchwyt, nie zależy mi na tym ,żebym musiał go schować w kieszeni.
I cały czas zastanawiam się na Canon EOS 1300D.

Czyli na chwilę obecną zostały dwa typy:
Canon EOS 1300D i Panasonic Lumix FZ82.
Sporo czytałem o podstawowych lustrzankach i dużo jest opinii o Canonie bardzo dobrych, zwłaszcza jako aparat dla początkujących, ale znowu na dłuższą metę brakuje mu większej ilości opcji ... sam nie wiem, jednak sporo też jest opinii za Lumixem FZ82.

Im więcej czytam tym bardziej nie mogę się zdecydować.

Może źle zacząłem, wiem na pewno, że chciałbym nauczyć się obsługi tych wszystkich manulanych ustawień, zawsze mnie to ciekawiło u znajomych.
Jeśli chodzi o krajobrazy i rodzinne imprezy co uważacie za lepsze rozwiązanie ??
Dzięki z góry za pomoc.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Oj trudno będzie koledze pomóc, widać że "początkujący napalony" (bez urazy :) ), choćby po "z większym przekonaniem na FZ82, bardziej przypomina lustrzankę", więc pewne racjonalne argumenty nie zdadzą egzaminu.
Może zapytam odnośnie tego "Sporo czytałem o podstawowych lustrzankach i dużo jest opinii o Canonie bardzo dobrych, zwłaszcza jako aparat dla początkujących, ale znowu na dłuższą metę brakuje mu większej ilości opcji" - jakich opcji brakuje Canonowi?
I jeszcze jedno ostrzeżenie. Samo kupno odpowiedniego aparatu nie nauczy cię "obsługi tych wszystkich manulanych ustawień". Musisz o tym poczytać albo zapisać się na jakiś kurs ;)

ps. w "Sprzedam" fajny i tani zestawik do nauki: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=545537#545537
 
 
Quba88 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Jasne że po za zakupie sama zabawa funkcjami mi nie wystarczy i to wiem że będę musiał się doksztalcic :razz:
Aczkolwiek ciężko mi wybrać z tych już 2 opcji.
Wczorajsza pełna recenzja canona zaczęła pchać mnie w jego właśnie stronę.
A co według was dla początkującego ale ambitnego :mrgreen: będzie lepszym wyborem?

Dzięki za ofertę, na używki też patrzyłem na np. CANON 40D ale co nowe to nowe niestety mam takie podejście dziwne do sprzętu używanego że wolę nowy :razz:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018   

Quba88 napisał/a:
A co według was dla początkującego ale ambitnego będzie lepszym wyborem?


Dla ambitnego to zdecydowanie Canon EOS 1300D :smile:
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Hmm no własnie. Gdyby nie kasa to nie było by problemu. Więc tak z ciekawości, pomijając wielkość aparatów. Czy warto pchać się w używki lustrzanek typu 450d które można dostać już poniżej 500 zł. I jak one mają się np do nowego modelu 1300d - chodzi mi o jakość zdjęć a nie wifi i inne bajerki.

Czy lepiej jakiś kompakt używany np Olympus XZ-1? Za 500 zł też można wyrwać? Cały czas chodzi mi o jakość fotek.

A no i oczywiście czy jest sens majac aparat w telefonie Huawei Mate 8.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Jeśli ci nie przeszkadza rozmiar/ciężar, to pchaj się w 450D, myślę że warto nawet mając Mate 8. Tylko nie zapomnij żeby dokupić jeszcze jakiś obiektyw ;)
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

No właśnie bo kitowski to chyba średnio EF-S 85mm 18-55mm 3.5-5.6 IS
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Nie, myślałem, że w tej cenie to sprzedają samo body...
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018   

Body to za 350 można już :D
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Quba88 napisał/a:
Czyli na chwilę obecną zostały dwa typy:
Canon EOS 1300D i Panasonic Lumix FZ82.

W tej klasie kompaktów ten FZ to całkiem niezły wybór https://www.optyczne.pl/3...dsumowanie.html
Za lustrzanką przemawia również wiele - ale takiej wydmuszki wykastrowanej w wielu rzeczy bym nie brał, raczej używkę - tym bardziej że do najtańszych lustrzanek canon daje stare matryce 18mpix które można spotkać w używkach sprzed kilku lat za to lepiej oprogramowanych i w lepszych korpusach. Oczywiście o 60x zoomie możesz zapomnieć bo szkło "kitowe" jest 3-krotne (18-55). Pod względem matryc lepiej spisują się lustra Nikona i Pentaxa. Więc warto i na nie zwrócić uwagę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14