Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pią 22 Cze, 2018
Canon 350D
Autor Wiadomość
Digiboy 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   Canon 350D

Witam
Posiadam aktualnie aparat Canon 350D.
Ile musiałbym przeznaczyć na aparat i dobry obiektów żebym odczuł zmianę?
Fotografuje amatorsko, głównie krajobrazy, czasami jaki portret. Czasami imprezę rodzinną.
W aktualnym aparacie doskwiera mi małe użyteczne ISO i całkowity brak nagrywania filmów.
Rozważam lustrzanki jak i bezlusterkowce.
Z góry dziękuję za opinie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Szczerze? Jeśli chodzi o korpus z Canona, to cokolwiek kupisz wyprodukowanego od 2010r poza modelem 1100D, powinieneś odczuć sporą zmianę w jakości zdjęć. Najnowsze modele z serii trzycyfrowej stanowią swoistą rewolucję i też warto na nie patrzeć jeśli twój budżet na to pozwala. Inna sprawa to ergonomia. Może warto wybrać coś używanego z wyższej półki, ale też z lepszą ergonomią, podobnie jak nie trzeba zamykać się w tym systemie, jeśli nie inwestowałeś w osprzęt przez lata. O ile pod względem filmowania osobiście nie patrzę na Nikona i Pentaxa, to pod względem fotograficznym, ich wybór może okazać się lepszym, podobnie jak np bezlusterkowca Sony, Fuji które mają podobnej wielkości matryce, lub nieco mniejsze - Olympus i Panasonic.
Pod względem filmowania, najlepiej wypadnie Sony, Panasonic i Canon.
Jeśli chodzi o obiektyw, przewiduję że masz 18-55mm II z lub bez USM. Tutaj też się bardzo dużo zmieniło, dziś najlepsze modele amatorskie są ze stabilizacją i silnikiem krokowym z oznaczeniami IS STM oraz mogą się pochwalić znacznie wyższą rozdzielczością.
Chyba łatwiej, jak byś określił jakim budżetem zamierzasz operować lub jakie modele wybrałeś. Można będzie porównać do obecnego aparatu i konkretnie opisać co zyskasz.
 
 
Digiboy 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Obiektywów nie mam dużo:
1) 18-55 mm f/3.5-5.6 IS - że stabilizacja (ostatnio po upadku przestał mi działać autofocus)
2) 50mm f/1.8 II
3) mam też adapter do m42 i Heliosa.

Budżet jaki chciałem przeznaczyć to ok 3-5 tys
Tzn górną granicę to już liczę z 1 lub 2 dodatkowymi obiektywami. Na pewno nie chce już słabego kitowego obiektywu. Albo dobry kitowy albo niech go nie będzie i oddzielnie dokupie sobie obiektyw.

Mogę też kupić jakiś używany na gwarancji jeśli miałby być w tej cenie lepszy od nowego.
Oczywiście wolałbym mniej wydać niż więcej i jeśli znajdę coś co mnie usatysfakcjonuje w mniejszej kwocie to wybiorę to.

Z modeli to sam narazie nie wiem. Prawdę mówiąc podobają mi się te bezlusterkowce, zawsze to trochę mniejsze.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Digiboy napisał/a:
Budżet jaki chciałem przeznaczyć to ok 3-5 tys


Z takim budżetem celuj w używanego Canona 6D - różnicę odczujesz na pewno.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

I co do tego 6D? Dekielek z dziurką plus posiadana już plastikowa pięćdziesiątka? ;) Wolałbym 800D + obiektywy.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

komor napisał/a:
I co do tego 6D? Dekielek z dziurką plus posiadana już plastikowa pięćdziesiątka?


komor, skąd ten defetyzm :???: Używanego Canona EF 24-105mm f/4 L IS USM lub 24-105/3,5-5,6 IS STM ten budżet spokojnie wytrzyma. :wink:
 
 
Digiboy 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

A co myślicie na temat Sony A7 II?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Digiboy napisał/a:
co myślicie na temat Sony A7 II?

Możemy myśleć, a stać cię na obiektywy? :wink:
 
 
Digiboy 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Czy mnie stać? Zawsze wolalbym taniej niż drożej.
Ale jak mają się te aparaty Sony do Canona?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Cze, 2018   

Digiboy napisał/a:
jak mają się te aparaty Sony do Canona?

różnie - zależy od tego jakie aparaty porównać... A7II ma już 4 lata ale możesz sam sobie porównać matryce i specyfikacje - https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
co do reszty - warto przeczytać konkretny test na optyczne.pl i zapytać o sczegóły użytkowników - czasem pod testem są komentarze użytkowników modelu lub danego systemu. Oczywiście bezlusterkowce są mniejsze od lustrzanek .
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Digiboy, Sunders napisał ci całkiem ciekawą opcję z tym 6D i warto brać ją pod uwagę. Ja zaczynałem, jeśli chodzi o lustrzanki cyfrowe, od 300D, czyli jeszcze starszego modelu, a dziś mam korpusy 6D i jestem z nich bardzo zadowolony.
O ile 18-55mm do niego nie zamontujesz, tak ten staruszek 50mm f/1.8 II dostanie skrzydeł i odkryjesz to szkło na nowo. Na początek dokupiłbyś np 28-135 IS i by śmigało aż miło, a z czasem np Tamrona 24-70/2.8 VC czy coś dłuższego w razie potrzeby i też będzie pięknie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 16