Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikkor AF-S 50 mm f/1.8G - problem ze zbyt dużym bokeh
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
Nigdy nie używałem wielu czujników AF, tylko jeden środkowy

Byłbyś zadowolonym użytkownikiem Canona, w szczególności 6D. :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Pewnie tak. W każdym razie jest dla mnie bez znaczenia czy aparat ma 11 czujników AF jak 6D i K-S1 czy 33 jak K-1. Ważny jest ten jeden na środku. Przyzwyczajenie z czasów analoga i korpusami z dalmierzem klinowym.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
Tak więc aktywny czujnik AF jest podświetlony na chwilę po ustawieniu ostrości. Prostszy był Pentax K-500, teraz chyba już nie do kupienia.

Miałem kiedyś K-x... :cool:
Negatyw napisał/a:
Ważny jest ten jeden na środku.

Też tak kiedyś sądziłem, ale jak zacząłem używać jasnych szkieł z AF nauczyłem się zmieniać punkty AF i korzystać z nich , tym bardziej że boczne są niemal 2x mniejsze i łatwiej precyzyjnie ustawić ostrość np. na oku. środkowy bywa do tego za duży i lubi przeostrzyć ... Bardzo mnie ucieszyła zmiana liczby punktów - dzięki temu ustawienie ostrości jest jeszcze łatwiejsze - nie trzeba nawet trochę zmieniać kadru po wyostrzeniu i wręcz używać AFC, co pomaga gdy model się porusza lub porusza głową. Np. gdy w czasie czytania zerka na publiczność...
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Panowie, wyczuwam tu dziwną atomsferę jakby wszyscy rozumy pozjadali. :???:

Do autora wątku:

Zróbmy prostą próbę. Włącz tryb P (na kółku obrotowym). Ustaw stabilnie aparat, a 1 metr przed nim jakiś obiakt, np. zabawkę. Za zabawką musi być minimum 2 metry wolnej przestrzeni.
Włącz manual focus i naostrz na zabawkę. Następnie skoryguj wartość przysłony na 1.8. Zrób zdjęcie. Potem 4.0. Zrób zdjęcie. Potem 11. Zrób zdjęcie.
Załącz te 3 zdjęcia, zerkniemy na nie i powinno się sporo rozjaśnić.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Odezwał się Ten co rozumów nie pozjadał. Ciekawe co miało by się po takich czynnościach rozjaśnić?
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Nie pozjadał, po prostu chce pomóc autorowi.
Sadzę, że po tej próbie (o ile ekspozycja będzie poprawna i będzie coś widać) autor sam przekona się, czy obiektyw 50 1.8 daje zbyt płytką głębię przy pełej dziurze i czy F/11 to bardziej to, co mu odpowiada. W zależności od efektu i oczekiwań można proponowac albo krótszą ogniskową albo domykać obiektyw.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   Re: odpowiedź

Autor tematu chce robić zdjęcia obiektywem Nikkor AF-S 50mm f/1.8 i korpusem Nikon D3400 na ustawieniu AUTO z większą głębią ostrości. Zastanawiające jest, że z innym modelem Nikona (nie napisał jakim) aparat ustawiał większą głębię ostrości. Autor nie daje znaku życia a w ostatnim swoim poście przedstawił zdjęcie "w pełnym automacie", gdzie z danych EXIF można przeczytać:
Negatyw napisał/a:
...Jeszcze raz spojrzałem na EXIF i:
Odchylenie ekspozycji +1 krok
Program ekspozycji - priorytet migawki
Więc wszystko jasne, to nie aparat ustawił 1/13s i korektę ekspozycji +1 :shock:

Pomóc może ktoś kto posiada Nikkora AF-S 50mm f/1.8 i korpus Nikon D3400 i sprawdzi zachowanie aparatu na AUTO. Co by miało wnieść wyłączenie AF i ostrzenie ręczne? Albo ustawianie ręczne parametrów naświetlania?
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Co miałoby wnieść?
MF - ostrość na ten sam punkt (bo jak ma wielopunktowy AF to za każdym razem może trafić gdzie indziej).
Ad. 2. Nie zalecałem ręcznego ustwiania naświetlania. Jedynie korekcję ust. przyslony.

Autor pewnie jest ciamajdą, co nie zmienia faktu, że Ty jesteś cwaniaczkiem.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Panowie, obaj macie ukończone 18 lat chyba dość dawno (i to pewnie nie raz)… Pax.
 
 
mickey93 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   Re: odpowiedź

pietrrokov napisał/a:
Andrzej.M. napisał/a:
Mam wrażenie że kolega ma przyzwyczajenia z jakiegoś smartfona czy innego urządzenia z maleńką matrycą i ciemnym obiektywem , gdzie zrobienie zdjęcia myszki dawało dużą GO , a przesiadka na jasne szkło po prostu poraziła... Niestety - im lepszy sprzęt , tym więcej umiejętności potrzeba by go opanować. Więc na początek zachęcam do przerobienia wszystkich rozdziałów instrukcji obsługi (manual?) z aparatem w ręce, wypróbowanie każdej funkcji po kilka razy w różnych wariantach ze zwróceniem uwagi na uzyskane efekty i z czytaniem właściwości każdego zdjęcia i wyciąganiem wniosków.
Kiedyś miałem dość podobną sytuację na jednym z forów ogrodniczych , gdzie jedna z moderatorek oceniała moje zdjęcia jako totalnie nieostre (sama robiła kiepskim kompaktem) - nie docierało że to co miało być ostre było aż kłuło w oczy na tle nieostrej reszty... było nieostre i już... jej było ostre, oj ostre było dosłownie wszystko... :roll:

Dobrze to napiszę inaczej, skoro zostałem potraktowany jak zupełny fotoamator:
czy jeśli na pełnym automacie który to powinien sam dobrać najlepsze parametry zdjęcia wychodzą tak jak widać poniżej to jest to normalne dla tego obiektywu?
Obrazek

moim zdaniem to nie problem głębi ostrości a tego że pomiar matrycowy apartau nie radzi sobie z białą kartką na czarnym tle, ale to dosyć naturalne zacowanie
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1052
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Mickey93, przeczytaj chociaż tytuł wątku. "Problem ze zbyt dużym bokeh" to problem z za małą głębią ostrości. Akurat to zdjęcie zostało zrobione z korektą ekspozycji +1, dlatego jest prześwietlone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15