Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2018)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Negatyw, a czy ty przeczytałeś kontekst? Co do Canona 2000D to jeszcze nie miałem go w rękach więc nikomu jeszcze nie polecam, za to 200D... fajna puszeczka.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






sandgom2 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Warto kupić taką lustrzankę na początek?
https://www.olx.pl/oferta...html#2f7faa4ba8
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Warto kupić taką lustrzankę jak w ogłoszeniu, ale ten zestaw który jest oferowany - nie.
W komplecie z obiektywem 18-55 lub 18-135 - tak.
 
 
sandgom2 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

?
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Warto kupić taką lustrzankę jak w ogłoszeniu, ale ten zestaw który jest oferowany - nie.
W komplecie z obiektywem 18-55 lub 18-135 - tak.


Dziękuję za pomoc. A czy bezpiecznie jest kupić używany aparat?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Nie ma na to odpowiedzi. Jak trafisz na oszusta to będą problemy, jak na uczciwego to będziesz zadowolony.
 
 
sandgom2 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Nie ma na to odpowiedzi. Jak trafisz na oszusta to będą problemy, jak na uczciwego to będziesz zadowolony.


Właśnie tego się obawiam.

A taka lustrzanka nowa?
https://www.eglobalcentra...BCABEgLmm_D_BwE
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Nie znam firmy i nie kupiłbym tam nic. Lepiej dopłacić niż się sparzyć.
 
 
sandgom2 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Nie znam firmy i nie kupiłbym tam nic. Lepiej dopłacić niż się sparzyć.


A ten?
1.
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/lustrzanka-cyfrowa-canon-eos-1300d-18-55-dc-iii

lub
2.
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/lustrzanka-cyfrowa-canon-eos-4000d-ef-s-18-55mm-iii-dc

lub
3.
https://www.morele.net/lu...370k001-617925/

lub

4.
https://fotozakupy.pl/product-pol-27933-Nikon-D3400-AF-P-DX-18-55-VR-SD-16GB-CF-EU-11.html

?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Negatyw, a czy ty przeczytałeś kontekst? Co do Canona 2000D to jeszcze nie miałem go w rękach więc nikomu jeszcze nie polecam, za to 200D... fajna puszeczka.
To z kontekstu wynika, że K-S1 miałeś w rękach i stwierdziłeś, że złom.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Negatyw, to była rada dla Andrzeja.M, który bądź co bądź ma K-1 i spore wymagania.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Dla mnie to sytuacja absurdalna, że Wojmistrz doradza Andrzejowi.M. jakiego Pentaxa ma kupić. :shock: Wydawało mi się, że nie ma tu większego znawcy lustrzanek Pentaxa. A przynajmniej aktywnego znawcy. Ja bym K-S1 też nie polecał ale nie dlatego, że złom. Kupiłem go gdy był to aparat nowoczesny za 1470zł, wersja biała. Dzisiaj skąpiec proponuje najtaniej 1899zł czarny i 2821zł za biały. Matryca w K-S1 20Mpx kiedyś nowoczesna bo pozbawiona filtru antyaliasingowego (w K-S2 jest ta sama), ustępuje jakością zdjęć matrycy 24Mpx np. tej w K-70. Andrzej.M. dużą wagę przywiązuje do matrycy, więc dla Niego Pentaksy zaczynają się od K-70. Chociaż gdyby trafił K-S1 za 1470zł z dwuletnią gwarancją to również polecam. Najmniejszy z lustrzanek Pentaxa, ale lekki nie jest. Sam pryzmat waży swoje. Mniejszy i lżejszy (na bagnet K) będzie bezlusterkowiec Pentax K-01, obecnie chyba nie do kupienia.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
Mniejszy i lżejszy (na bagnet K) będzie bezlusterkowiec Pentax K-01, obecnie chyba nie do kupienia.

No właśnie mocno się nad nim zastanawiam - tyle że sprzedawany bez "kita" - i będę musiał chyba coś do niego dokupić może 20-40/2,8-4Ltd ? Na backup i wycieczki będzie idealny...
Negatyw napisał/a:
Ja bym K-S1 też nie polecał ale nie dlatego, że złom.
Też o nim myślałem - aparacik bardzo ciekawy i dający nieco ostrzejsze obrazki niż K-50 czy K-01. Choć ustępuje nieco jakością na wysokich ISO. Nie wiem tylko czy powrót do matrycy mniejszej niż 24Mpix i co ważniejsze do 11 punktowego AF nie bedzie zbytnim dyskomfortem... Podejrzewam że w rezultacie zaczekam na następcę K-70 albo KP z Dynamic Pixel Shift Resolution... Od kiedy go wypróbowałem na K-1mkII - spać mi nie daje... :lol:
sandgom2, coś ty się na te badziewne canony ze starą 18 Mpix matrycą z 60D uparł?
Nikon i Pentax mają lepsze matryce. Nawet bezlusterkowy olympus - Olympus OM-D E-M1 Mark II z matrycą o połowę mniejszą niż APSC (4/3) dorównuje najnowszym lustrzankom pod względem jakości obrazowania w tym również canonom z najnowszą matrycą 24Mpix z 80D (77D;200D). Możesz sobie porównać Canona i Olympusa nawet z nieprodukowanym już bezlusterkowcem Pentax K-01 (matryca 16Mpix ta sama co w K-5 i K-50 i Nikonie D7000).
https://www.dxomark.com/C...___1136_940_783
Nikona D5300 mogę polecić - jako najbardziej po Pentaxie K-70, KS-2 czy K-50 zaawansowany korpus spośród tych co wymieniłeś. Różnice na rzecz Pentaxa? Uszczelnienia, duża ilość dedykowanych guzików i pokręteł na korpusie, kilka unikalnych funkcji w tej klasie ( Pixel shift, poziomica , stabilizacja, mikroregulacja kadru, mikroregulacja/kalibracja obiektywów, programowane tryby użytkownika).
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Pią 29 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
gdyby trafił K-S1 za 1470zł z dwuletnią gwarancją

Niestety - najtaniej 1899zł. I z "dużym" obiektywem 18-55 na śrubokrecie. Wolałbym z nowszym małym "składanym" 18-50 z SDM. To już raczej KS-2 za 2 299 zł bym brał. Jest uszczelniony i tym co trzeba szkłem WR. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Pią 29 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Negatyw napisał/a:
Mniejszy i lżejszy (na bagnet K) będzie bezlusterkowiec Pentax K-01, obecnie chyba nie do kupienia.

No właśnie mocno się nad nim zastanawiam - tyle że sprzedawany bez "kita" - i będę musiał chyba coś do niego dokupić może 20-40/2,8-4Ltd ? Na backup i wycieczki będzie idealny...
Ze względu na cenę wybrał bym: Pentax DAL 18-50mm F4-5.6 DC WR - OEM za 499zł. OEM to obiektyw z rozkompletowanego zestawu (kit), jest dużo tańszy, choć i tak moim zdaniem dość drogi.
https://fotozakupy.pl/product-pol-15878-Pentax-DAL-18-50mm-F4-5-6-DC-WR-OEM.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
Cena 20-40/2,8-4Ltd to ponad 3 tys. zł, moim zdaniem nie do przyjęcia.
Skąpiec pokazuje cenę K-S1 1899zł bez obiektywu.
Ostatnio zmieniony przez Negatyw Pią 29 Cze, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Negatyw napisał/a:
Pentax DAL 18-50mm F4-5.6 DC WR - OEM za 499zł

To już lepiej w zestawie z aparatem KS2 - wychodzi że ciut wyższy model mam za friko a szkło za 400zł... :lol:
Negatyw napisał/a:
20-40/2,8-4Ltd to ponad 3 tys. zł,

Za to na imprezach 1EV jaśniej... No może sigmę 17-50/2,8 za 1500zł - tyle że klocek...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15