Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Pon 14 Maj, 2018
Jaki bezlusterkowiec: OLYMPUS, PANASONIC, Fujifilm
Autor Wiadomość
pienio92 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   

Ja zakupiłem OLYMPUS E-M10 Mark II z obiektywem; M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42MM 1:3.5-5.6 EZ PANCAKE i odliczając już cashback wyszło mi 2100zł. Jako totalny amator, sprzęt bardzo mi się podoba, ale wiem, że mega dużo nauki przede mną.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

pienio92 napisał/a:

Ja zakupiłem OLYMPUS E-M10 Mark II

No to masz sprzęt którego mogą ci pozazdrościć canonierzy z 2x większą matrycą APSC! https://www.dxomark.com/Cameras/Ratings
Więc nauka konieczna! :cool:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

No nic tylko się pociąć… :lol: Andrzej, odstaw to DXO, bo odpływasz coraz dalej od świata realnego…

E-M10II_800D_700D.png
Plik ściągnięto 6377 raz(y) 734,65 KB

 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
canonierzy z 2x większą matrycą APSC!


Znowu to samo :zalamany:
Gdybyś był kanonierem, to musiałbyś umieć liczyć, a tak - piszesz sobie cokolwiek.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

komor napisał/a:
No nic tylko się pociąć…

No to śmiało...
https://www.dpreview.com/...501657341886476 załączam też zdjęcie... bo to coś z opacznych co cytujesz nie jest nawet przeskalowane do jednego wymiaru... :lol:

T.B. napisał/a:
Gdybyś był kanonierem, to musiałbyś umieć liczyć
- no faktycznie - APSC w cnonie jest taki ciutkę okrojony - więc matryca jest mniej niż 2x większa niż w olku... A liczyć to na pewno trzeba umieć w canonie - zwłaszcza jak canonier nie ma światłomierza a chce zrobić zdjęcie analogiem korzystając ze światłomierza w cyfrze... :lol:

Oczywiście - sam szum obrazka - to jeszcze nie wszystko - dochodzi kolor i DR.

OC.JPG
Plik ściągnięto 6302 raz(y) 42,05 KB

DROC.JPG
Plik ściągnięto 6302 raz(y) 37,83 KB

OlyC.JPG
Plik ściągnięto 6310 raz(y) 77,92 KB

Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Sob 30 Cze, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
bo to coś z opacznych co cytujesz nie jest nawet przeskalowane do jednego wymiaru...

A po co miałoby być? Wszak widać, jak ilość megapikseli wpływa na to, co widać w skali 1:1.

Andrzej.M. napisał/a:
OlyC.JPG

I co, czego mam tam zazdrościć, bo nie widzę?

Andrzej.M. napisał/a:
więc matryca jest mniej niż 2x większa niż w olku...

Może jednak policz sobie, zanim będziesz dalej brnął w swój błąd, zamiast się do niego przyznać.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

komor napisał/a:
Może jednak policz sobie,

Nieważne , ani myślę - jest sporo mniejsza - pasuje? :zalamany:
Matematyczni puryści czy co? :lol:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

komor napisał/a:

Andrzej.M. napisał/a:
OlyC.JPG

I co, czego mam tam zazdrościć, bo nie widzę?

Jak nie masz 7DmkII lub 80D - czy innego z nową nieco większą matrycą 24Mpix (urosła nieznacznie bo tylko 0.1 mm na długości i 0.2mm na szerokości) - to masz kolor i DR tak jak na żółtym wykresie tego 700d albo słabiej. Nie zmienia to faktu że Olympus ze swoimi topowymi matrycami nie odstaje od większości lustrzanek APSC. Pozostaje kwestia wygladu obrazka np przy portrecie czy innych zdjęciach gdzie wymaga się małej GO- tutaj może nieco ustępować z racji mniejszej wielkości matrycy. Natomiast przy zdjęciach typu makro czy innych gdzie potrzeba większej GO może być nawet lepszy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Matematyczni puryści czy co?

No jak na kogoś, kto chce wskazywać aptekarskie różnice w szumie jako podstawowe kryterium oceny aparatu, to dość luźno podchodzisz do kwestii wymiarów…

Andrzej.M. napisał/a:
Jak nie masz 7DmkII lub 80D - czy innego z nową nieco większą matrycą 24Mpix

Przecież nawet na Twoich obrazkach z DPReview widać, że także 700D na pewno nie ma się czego wstydzić. Lepszy nie jest, ale nie ma się czym podniecać, zazdrościć czy wstydzić. 700D to aparat z 2013 roku, E-M10 II jest z 2015, tak przy okazji.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 01 Lip, 2018   

Matematyczni puryści:
"dwa razy dwa równa się cztery"
Wciskacze kitu:
"dwa razy dwa - około pięciu"

(Inżynierowie z epoki suwaka logarytmicznego:
"dwa razy dwa - około czterech")
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

komor napisał/a:
widać, że także 700D na pewno nie ma się czego wstydzić. Lepszy nie jest, ale nie ma się czym podniecać, zazdrościć czy wstydzić.


Jak podejść do tematu samych szumów - to faktycznie - nie widać by były większe - jak spojrzeć na wykresy koloru i dynamiki - to 3 bitowa albo 1,5EV rónice odwzorowania już robią sporą różnicę na korzyść olka. No jest to taka różnica jak między 700D a 80D - a trudno zaprzeczyć że 80D ma matrycę lepsza. Choć dalej nieco słabszą niż reszta używająca matryc sony (np. Fuji XT2).
komor napisał/a:
dość luźno podchodzisz do kwestii wymiarów…
Faktycznie - wydawało mi się że to jest połowa matrycy APSC - ale jest to nieco więcej jak się dokładniej przyjrzeć , szczególnie że jest 4:3 w formacie obrazka... Jeśli kogoś wprowadziłem w błąd - to przepraszam . Co oczywiście nie zmienia faktu że jest ona dużo mniejsza od APSC. Różnica nie jest tak duża jak APSC do FF , niemniej nadal spora.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Lip, 2018   

Andrzej.M., fotografuje się wykresami? Syntetyczne testy DXO mocno podkreślają słabości matryc Canona, ale to nie ma takiego wpływu na wybór, użytkowanie i efekty zdjęciowe, jak by wynikało z nacisku, jaki na to kładziesz. Wybór systemu to nie tylko tabelka z szumami czy dynamiką. To się przekłada na pewne aspekty, sam w innym wątku podkreślałem jak fajnie mi się ciągnęło za uszy RAW-y z Sony 7RII w porównaniu do robionych równolegle RAW-ów z mojego 6D, ale to nie wszystko, co trzeba brać po uwagę jak się szuka aparatu z obiektywem za dwa tysiące, czy inne podobne zapytania.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

komor napisał/a:
fotografuje się wykresami?

Dziwne, bo słyszałem że obraz to składowa myślenia/widzenia i jakości matrycy i obiektywu.
Oczywiście są tacy którzy patrzą przez pryzmat loga zawieszonego na szyi. No cóż, są gusta i guściki. :lol:
Co do znaczenia wykresów - akurat bardzo często musze robić reportaże ze sztuk przy świetle scenicznym - te "drobne" róznice naprawdę robią sporą na zdjęciach. Choć pewnie wolałbym mieć AF z 1Dx mkII albo Nikona D5. Jednak w ciemnicy w jakiej zdarza się robić zdjęcia AF Pentaxa K-1 całkiem niźle sobie radzi - robiąc ostre zdjęcia tam gdzie ja w wizjerze prawie nic nie widzę i nie zawsze wiem co skadrowałem.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Lip, 2018   

Andrzej.M. napisał/a:
Oczywiście są tacy którzy patrzą przez pryzmat loga zawieszonego na szyi.

No właśnie apelujemy, żebyś nie patrzył przez taki pryzmat. :wink:

Andrzej.M. napisał/a:
Co do znaczenia wykresów - akurat bardzo często musze robić reportaże ze sztuk przy świetle scenicznym - te "drobne" róznice naprawdę robią sporą na zdjęciach.

Wiem, nie ma co do tego wątpliwości. Ale dla osoby szukającej lustrzanki na wycieczki czy zdjęcia rodzinne, czy podobne typowe zapytania – to bez większego znaczenia. Ważniejsze są inne aspekty.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Lip, 2018   

komor napisał/a:
żebyś nie patrzył przez taki pryzmat.

Napis Pentax na moim pasku jest bardzo dyskretny i mocno powycierany , bo używam tej samej taśmy od analoga już 8 lat. Po prostu jest wygodna i ma kieszonki na zaślepki/kartę zapinane na zatrzaski. Bardzo udana rzecz.

komor napisał/a:
Ale dla osoby szukającej lustrzanki na wycieczki czy zdjęcia rodzinne, czy podobne typowe zapytania – to bez większego znaczenia.

Moim zdaniem jednak ma - z prostej przyczyny - mając szerszy DR przy błędzie automatyki ekspozycji przy lepszej matrycy jesteś w stanie uratować zdjęcie którego być może już nie powtórzysz. Zwłaszcza gdy wycieczka jest w dalekie strony.

Cytat:
Ważniejsze są inne aspekty.

Powiedz jakie? :cool:

komor napisał/a:
apelujemy

Czy to już schizofrenia? Jest Ciebie kilku? :zalamany:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 21