Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa światła stałego
Autor Wiadomość
raketja 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 07 Lip, 2018   Lampa światła stałego

Witam serdecznie. Mam nadzięję, że w dobrym temacie zaczynam bo nie chciałbym zaczynać od ostrzeżenia :) Mam takie pytanie dosyć dziwne... ostatnio zacząłem się bawić w fotografię itd przez co nie jestem zbyt dobrze obeznany w temacie lamp, blend itp ale staram się to nadrabiać z każdym dniem. Ostatnio dostałem w prezencie softbox do mojego "samozwańczego mini studio" o rozmiarach 35x140 z mocowaniem typu bowens i tutaj rodzi się pytanie jaką lampę i jaki statyw możecie mi doradzić żeby to zamontować? Tutaj wynika właśnie moja niewielka jeszcze wiedza i liczę, że mi pomożecie. Pozdrawiam serdecznie :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Zacznijmy od tego, dlaczego światło stałe? Takie to się raczej do filmowania używa, albo do fotografii z użyciem statywu. Może chodzi ci o lampy studyjne ze światłem modelującym?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Wojmistrz, gdzie widzisz: "światło stałe"? Ja nie widzę, może coś przeoczyłem.
Raketja, nie piszesz jaki budżet przewidujesz. Mocowanie typu bowens to lampa może być firmy Bowens. :grin:
Dla amatora to polecę coś taniego. Lampa STEINER Tornado T-200B za 259zł i statyw oświetleniowy 803 75 - 230cm za 33zł. https://www.afe.pl/lampa-...200ws-2952.html
https://www.afe.pl/prof-s...cm-gl-16mm.html
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Widzę, w tytule jest "światło stałe". Do światła stałego można użyć w miarę tanich świetlówek fotograficznych ale te nie są dostosowane do mocowania bowens. Lampa światła stałego do tego softboxu będzie droższa: Lampa LED STEINER T-600L Moc 600W, cena 599zł.
https://www.afe.pl/lampa-...l-moc-600w.html
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Ja tam jestem z tych co zwłaszcza na początek polecają chińskie tanizny, ale z małymi wyjątkami. Takim są statywy do lamp. Sam zaczynałem od badziewi pokroju tu poleconych i dlatego nikomu tego nie polecę. Statywy muszą być solidne i przeznaczone na znacznie wyższą wagę niż zamierzony zestaw, zwłaszcza, że jeśli zamontujemy coś co zadziała jak dźwignia to czasem mamy po sprzęcie, wystarczy czasem lekki wiatr. Proponowany statyw jest do obciążenia 2.5kg i 230cm. Naprawdę warto dołożyć nawet 100zł, a w tym przypadku zaledwie 46zł i kupić nawet w tym samym sklepie -> https://www.afe.pl/371.html z udźwigiem 20kg i wysokością 295cm lub coś podobnego. Mam od jakiegoś czasu podobne statywy i nie zamienię już na słabsze pomimo nieco większej wagi i gabarytów. Przestałem mieć jakiekolwiek problemy oraz bezpiecznie mogę na nie zamontować boom czy kran filmowy.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Ten statyw 803 podany przez kolegę Negatyw też jest porządny (w miarę), ale to jest statyw dobry do reporterskich lampek i parasolki/soflightera. Fajny, bo mały i lekki, ale nie do stacjonarnych lamp i softboksów dużych.

Do jakiejkolwiek stacjonarnej lampy błyskowej i boksa wielkości 35x140 musi rzeczywiście być ten większy, 806.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 08 Lip, 2018   

Ten statyw 2,5kg jest zbyt słaby do tej lampy z softboxem. Sklep proponuje ten statyw do lampy + lekka parasolka. https://www.afe.pl/zestaw...asol-torba.html
Do softboxów proponuje statyw 806 (tu z lampą 300Ws FIGHTER): https://www.afe.pl/komple...ws-fighter.html
 
 
wodek 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

różwnież zaczynam mam mało doświadczenia jak odnaleźć dobre światło ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15