Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 04 Lip, 2018
Olympus -510
Autor Wiadomość
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Z canona w podanym budżecie z obiektywami zmieszczą się 200D, 800D i 77D. 200D ma słabszy od pozostałych 2 AF przy robieniu zdjęć (przez wizjer), ale jest najtańszy. 77D ma najlepszą (moim zdaniem) ergonomię z tych 3 ze względu na większą ilość elementów sterujących i dodatkowy wyświetlacz.

Co do wizjerów elektronicznych, to nie ma porównania. Współczesne potrafią być naprawdę dobre - wg niektórych lepsze od optycznych. Ja ciągle wolę lustrzanki, ale dobry EVF (jak na przykład w Fuji X-T2) jest lepszy od kiepskiego optycznego, które przeważnie są w najtańszych lustrzankach.

Jeśli bierzesz pod uwagę tę opcję, to można zastanowić się nad sony (a6000 lub a6300). Z canonem jest trochę problem, bo na start zestaw M50 + 15-45 + 55-200 wydaje się dobrze spełniać Twoje oczekiwania, ale w systemie jest bardzo mało obiektywów i na przykład szkła portretowego brakuje :???:
W ofercie panasonica, olympusa i fuji też znajdziesz sensowne propozycje w zależności od potrzeb. Jeśli AF przy filmowaniu jest naprawdę ważny, to w tym przypadku będzie gorzej, niż w canonie i sony, ale lepiej, niż w lustrzankach nikona i pentaxa.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Szkoda tego Pentaxa, bo szkla fajne i tanie dosc.

To moze 80D z dobrym kitem do portretow na razie a dluzsza lufe dokupie osobno/pozniej?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

brodziu napisał/a:
To moze 80D z dobrym kitem do portretow

Moim zdaniem najlpszy wybór z Canona choć nie tani
https://www.cyfrowe.pl/ap...-55-is-stm.html
albo https://www.cyfrowe.pl/ap...s-80d-body.html plus https://fotozakupy.pl/product-pol-16061-Canon-EF-50mm-f-1-8-STM.html
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Również uważam, że to dobra opcja. Nie wymieniałem go, bo z 2 obiektywami wychodzi ponad 5000, ale jak może być na początek 1 szkło, to będzie kawał dobrego korpusu. Tylko pamiętaj: nie wykorzystasz możliwości tego aparatu, jeśli z czasem nie zainwestujesz w solidne obiektywy.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

A mozecie konkretnie mi zaproponowac obiektywy, to sobie to zbudzetuje sensownie....
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

A to już zależy od tego, co Ci potrzebne.
W tym systemie wybór jest ogromny, ale za lepszy sprzęt trzeba jak zwykle zapłacić więcej.

Ogólnie warto brać obiektywy z silnikami STM lub USM - da Ci to szybki i celny mechanizm ustawienia ostrości (w większości przypadków, bo znajdą się niechlubne wyjątki). W przeciwnym przypadku układ AF 80D będzie się marnował.

Proponowany przez Andrzeja 50/1,8 STM to obiektyw niezły i bardzo tani w wyniku czego ma genialny stosunek jakość/cena. Polecam test:
https://www.optyczne.pl/3...Wst%C4%99p.html

Wspominałeś po makro i portretach. W takiej sytuacji opcją godną rozważenia będzie EF-S 60/2.8, nie wspominając o droższych opcjach.
Do portretów można też myśleć o 85/1.8 USM lub 100/2.0 USM. Oczywiście można dużo lepiej, ale też odpowiednio drożej.

Ogólnie zestaw 80D + 18-55 STM + 55-250 STM nie zawiedzie Cię o tyle, że będzie pod każdym względem wyraźnie lepszy od dotychczasowego (nie licząc większych rozmiarów i masy). Jedyny problem taki, że obiektywy będą wyraźnie niższej jakości, niż korpus.

Co ja bym brał do tego korpusu? Na start najfajniejszy byłby moim zdaniem 18-135 IS USM, ale niestety nawet po cashbacku taki zestaw wychodzi ponad 5k. Do teko po pewnym czasie (jak będą środki) tele 70-300 IS USM II i później 10-18 IS STM jeśli brakowałoby szerokiego kąta. Do portretów i makro wybierałbym z tego, co wymieniłem wcześniej. Zależy od preferowanych ogniskowych i stylu fotografowania - jest mnóstwo zmiennych.
Niestety jak zsumujemy ceny tego, co wymieniłem (przykładowo 80D + 10-18 + 18-135 + 70-300 + 60 macro), to otrzymujemy około 10 kzł :???:
Oczywiście można ją obniżyć kupując część obiektywów używanych, ale nie każdy to lubi.

Można też popatrzeć na ofertę producentów niezależnych. Sigma i Tamron mają sporo fajnych obiektywów. Sam mam jako podstawowe szkło Sigmę 17-70/2.8-4.0 i sobie chwalę.
Niestety biorąc ten korpus i chcąc zmieścić się w 5000 zł zostaje niewiele środków na obiektyw i na start konieczny będzie kompromis.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Chyba jestem coraz bliżej wyboru. Coraz bardziej mi sie podoba ten 80D. Cena jak dla mnie wysoka, ale dopiero na tym pulapie mam poczucie ze ten aparat nie ma wiekszych slabych stron. Nie mam pojecia jak dotyk sie bedzie sprawdzal, ale traktuje to jako fajny dodatek.

I teraz do rzeczy. Z cashbackiem body to 3600.

Pytanie: czy ktorys z obiektywow w cashbacku obecnym jest warto rozwazenia w moim przypadku?

50/1,8 STM jest bardzo jasny ale mam pytanie jak bardzo doskwiera brak stabilizacji - czy to jest szklo z ktorym sie wychodzi tylko na dobrym swietle? Mowie o foceniu z reki.

I teraz moje rozwazanie:

albo kupuje 18-135 IS USM z body i na tym na razie poprzestaje (ok. 5500 z cashbackiem). Potem zbieram na 70-300 IS USM II.

albo kupuje teraz tylko 18-55 IS STM i odpowiednio szybciej to tele i mam pelen zakres w sumie na dosc srednich szklach.

W obu przypadkach chcialbym zapytac jak bardzo 50/1.8 mi sie przyda do moich zastosowan i czy to zrobi roznice
oraz
czy gdyby wziac i przemeczyc sie na 18-135 IS USM to mam inna alternatywe potem na rozbudowe...

Cos czuje ze jak juz zaczne to ta lustrzanka to bedzie studnia bez dna :)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Trzeba sobie ustalić granice nie tylko ceny
ale i wielkości i wagi zestawu.
Co z tego, że skompletujesz masę sprzętu, jak potem nie będzie ci się chciało wszystkiego zabierać.

[model, waga i rozmiary po najechaniu myszką]
ze standardowym zoomem https://camerasize.com/compact/#660.377,660.545,660.200,ha,t
z telezoomem https://camerasize.com/compact/#660.389,660.607,660.641,ha,thttps://www.optyczne.pl/p...=1050&add1=1349
z szerokim https://camerasize.com/compact/#660.148,660.22,660.424,da,t
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

50/1,8 jest jasny, więc będzie możliwość stosowania odpowiednio krótszych czasów, a zatem brak stabilizacji będzie mniej doskwierał. Szczególnie, że ogniskowa nie jest przesadnie duża, a sam obiektyw mały i lekki, więc nie jest ona niezbędna (moim zdaniem)

Da on w porównaniu ze wszystkimi wymienionymi zoomami zysk w postaci (przykładowo) możliwości osiągnięcia większego rozmycia tła. Do tego po przymknięciu będzie ostrzejszy, szczególnie na brzegu kadru.

Do podanych zastosowań się przyda, ale dopiero mając aparat z podstawowym obiektywem ocenisz, czego Ci brakuje. Wspominałem wcześniej o 60/2,8 Macro USM. Jeśli będziesz chciał kupić to szkło, to sens posiadania jednocześnie 50/1,8 jest już dyskusyjny. To byłby kompromis - obiektyw trochę ciemniejszy, ale świetny optycznie i nadający się zarówno makro jak i do portretów.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Pdamian, masz calkowita racje. 510 byl malenstwem i zabieranie go gdziekoolwiek z dodatkowym obiektywem to nie byl zaden problem. Tutaj mowimy w sumie o wadze dwa razy tak duzej. gabaryty to samo. Macie wtedy dwie torby? Jedna full set a druga mniejsza tylko na 18-135 ? Ja zawsze nosilem caly zestaw wlacznie z druga bateria, filtrami i nawet kabelkami :)


Jestem wielkim fanem rozmytego tła - uwielbiam. NA 510 nie bylo to na dluzszej lufie zbyt trudne do uzyskania :D

Zaczne chyba od wlasnie 18-135. Na poczatek dosc uniwersalny. Moze potem zachoruje na 100-400 :)

Bardzo Wam dziekuje za pomoc. Jestem duzo blizej zakupu. Pojde go jeszcze chwycic do sklepu do reki, zeby sie polubic.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 46 razy
Posty: 924
Skąd: Józefów
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

Na większej matrycy o rozmyte tło będzie jeszcze łatwiej, więc chyba będzie Ci pasował.

Jeśli chodzi o torby, to ja mam jedną i mieści się w niej tylko korpus + podstawowy obiektyw. Jak jeździłem z tym w góry, to w trasie miałem teleobiektyw w plecaku. Przy czym u mnie jest to 70-200/2,8, więc sporo większa bestia. Na szlaku korpus z jednym obiektywem na jednym ramieniu na pasku, a torba z drugim szkłem na drugim. Nie jest to idealne rozwiązanie i na pewno da się lepiej, ale sprawdzało się to zaskakująco dobrze. Co nie zmienia faktu, że czasem większa torba mieszcząca wszytko by się przydała.

A co do wyprawy do sklepu i wzięcia do ręki: popieram w 100%. Nie wyobrażam sobie kupowania aparatu przed osobistym sprawdzeniem ergonomii. Dobra decyzja!

I pochwal się, jaką ostatecznie decyzję podjąłeś i jakie są wrażenia.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

brodziu napisał/a:
50/1,8 STM jest bardzo jasny ale mam pytanie jak bardzo doskwiera brak stabilizacji - czy to jest szklo z ktorym sie wychodzi tylko na dobrym swietle? Mowie o foceniu z reki.

Wszystkiego trzeba się nauczyć, również focenia w trudniejszych warunkach - to nie Pentax gdzie jest skuteczna stabilizacja dla wszystkich szkieł - więc ćwiczenie pozwoli z czasem uzyskiwać ostre obrazki nawet przy dłuższych czasach - (1/30 czy 1/50s - zaleca się dla 50mm na cropie co najmniej 1/80s). Inna sprawa że dużo zależy od "modela" jeśli będzie się energicznie poruszał to i tak trzeba będzie krótszego czasu ( i wyższego ISO) , bo nawet stabilizacja go przecież nie zatrzyma.
Szkła proponuję kupować z oznaczeniem STM - to najnowsze i jak do tej pory najlepiej skorygowane i wykonane budżetówki Canona , nie ustępujące np. pentaxom czy nikkorom . Z wcześniejszymi było różnie - wszak canon to nie tylko eLki. :smile:
brodziu napisał/a:
Jestem wielkim fanem rozmytego tła - uwielbiam.
To jasna 50-tka będzie akurat.
https://fotopanorama.pl/pl/aparat-cyfrowy-canon-eos-80d-body.html?Licytacje
https://www.cyfrowe.pl/ap...m-f-18-stm.html to jeszcze na
https://www.cyfrowe.pl/ap...f-s-is-stm.html wystarczy.
brodziu napisał/a:
Moze potem zachoruje na 100-400

Nie bardzo rozumiem czemu zależy ci na długim zoomie tele? Do czego ci jest potrzebny? Jeszcze jasna (światło 1,4-2,8) portretowa stałka 80 czy 100 albo nawet 150mm rozumiem ale 100-400 i jeszcze do tego ciemne 5,6-6-3 - to już mniej... Czemu chcesz dopłacać do ciemnego 135/5,6 - ok.900zł - (18-135 -to 1350zł a 18-55 to 498zł https://fotopanorama.pl/pl/canon-ef-s-18-55mm-f-3-5-5-6-is-stm.html ) w których zmieści ci się i 50-tka i torba z kartą pamięci. Dodam - 50-tka z ładnym rozmyciem tła które tak lubisz.
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

Szkoda ze w tej fotopanoramie nie ma cashbacka :(

O tele napisalem ze kiedys moze zachoruje na 100-400, na ptaszki.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Lip, 2018   

brodziu napisał/a:
fotopanoramie nie ma cashbacka
takie ceny to raczej z tym upustem.
Na ptaszki? Ok. :smile:
 
 
brodziu 
Początkujący


Posty: 42
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Dobra, ostatnia kwestia bo w tym tygodniu zakupy.

18-135 IS USM wzialbym do tego 80D na poczatek. I tylko pytanie: czy w takim zestawie lapie sie i na cashbacka i na promke obiektywow jednoczesnie? Czy z uwagi na te dwie rownolegle promocje warto wziac jakas inna opcje co do obiektywow?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15