Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
dachówka 8x42 do astronomii, budżet: 1500
Autor Wiadomość
phase_change
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Cze, 2018   dachówka 8x42 do astronomii, budżet: 1500

Cześć to mój pierwszy post i proszę o radę. Zdecydowałem się na lornetkę 8x42 do astronomii (obserwacje z ręki i takie parametry pozwalają mi na wygodę obserwacji - szerokie pole, mało trzęsie, poręczna)
Wczoraj miałem w rękach Vanguard-a Endevour IV 8x42, spodziewałem się obrazu z małą aberracją chromatyczną i małą komą. Producent chwalił się poprawioną CA, i według serwisu optyczne.pl poprzednik tego modelu czyli: Vanguard Endevour II 8x42 ma bardzo małą komę, więc w kolejnym modelu spodziewałem się także małej komy, jednak koma na jaśniejszych gwiazdach jest bardzo zauważalna, i wg mnie pojawia się już w 40% od środka obrazu, co mnie skłoniło do zwrotu sprzętu i myśleniu o innym modelu.
obiecujący wydaje się Olympus 8x42 EXWP I, ale ma zbyt małe pole widzenia.
może spróbuję wcześniejszy model Vanguarda z tej samej serii.
Ale najbardziej liczę na wasze porady
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Może trafiła Ci się jakaś felerna sztuka?

Ale jeśli nie chcesz Vanguarda, ja rozważyłbym którąś z poniższych:
https://www.optyczne.pl/p...=1605&add3=1475

A myślisz o 7x50?
 
 
phase_change
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Dziękuję bardzo za pomysły, przejrzałem opinię o tych lornetkach, Monarcha 7 rozważałem wcześniej, ale test z optyczne.pl trochę mnie odstraszył pod względem optyki. Po przeczytaniu rozległej recenzji Delta Optical Chase stwierdzam, że trochę bym chciał więcej od optyki.

7x50? No właśnie na tą chwile rozważam zamówienie Vixen Foresta 7x50, albo Vanguard Endevour ED II 8x42, licząc, że ED II była lepszą konstrukcją do astro, albo miałem felerny model ED IV, tak jak napisałeś. Czytałem opinie Vixen Foresta 7x50 i podobno bije Nikona EX pod każdym względem w obserwacjach nocnego nieba. Na cloudynights też dobrze o niej się wypowiadają.

Możliwe też, że za dużo wymagam, ale nie dowiem się, póki nie wezmę więcej lornetek do ręki. Moim jedynym punktem odniesienia jest tania Delta Optical 7-24x50 oraz lornetka z dwóch telekonwerterów Nikon TC-E2.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

Trzeba być gotowym na kompromisy...8x42 nie jest klasykiem astro - to raczej mobilne rozwiązanie. Bardzo praktyczna w astro i niedroga to Ex 10x50. Model 7x50 ma małe pole. Raczej wolałbym DO Titanium 7x50 a lepiej 8x56. Masz wersje z ED lub roof Roh (warto zerknąć - zaskakująco poręczna konstrukcja 8x56, podobna gabarytami do 8x42). Z klasyków astro masz WO i DO Extreme 7x50 lub 10x50...
Z 8x42 przychodzi mi do głowy Viper. Co prawda nie grzeszy polem ale fajna jest...
Tak jak napisałeś - trzeba ocenić samemu bo to co dobre w lesie czasem kuleje w astro.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 30 Cze, 2018   

phase_change napisał/a:
No właśnie na tą chwile rozważam zamówienie Vixen Foresta 7x50


Właśnie jego miałem na myśli pytając o 7x50.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 03 Lip, 2018   

Vixena Forestę polecam. Fajna i jasna lornetka. Niezłe pole i AFOV. Wadą jest bardzo słaby brzeg pola, około 20% nieużyteczne zwłaszcza na niebie. W tym budżecie polecam zdecydowanie porro. DOT ED 8x56 jest obarczona sporym rozrzutem jakościowym, ale najlepiej zamów obie i wybierz przez obserwacje. Tu każdy ma specyficzny wzrok, inaczej pasuje każdemu do oczu itp.
 
 
phase_change
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Lip, 2018   

Jako, że już mam Vixen foresta 7x50 w ręku, to podzielę się odczuciami. Koma znacznie mniejsza niż w Vanguard Endevour ED IV. Spajki przy patrzeniu na jasne obiekty w nocy praktycznie znikły (z tego co czytałem częsta wada dachowo pryzmatycznych). Abberacja chromatyczna większa niż Vanguard, w dzień obraz mniej kontrastowy, trochę szary. Trochę mniej przyjemnie się patrzy przez nią w dzień. Niestety nie potrafię nic więcej powiedzieć o nocnym obrazie, oprócz tego co napisałem. Vixen przyszła lekko rozkolimowana (gwiazdy widzę pojedyńczę, ale mogę stwierdzić przesunięcie obrazów) i ciężko mi określić na ile ma to wpływ na przyjemność patrzenia. Na pewno trudniej mi prawidłowo przyłożyć lornetkę do oczodołów, przez szerokie i twarde oprawki okularów.
Cena/jakość przemawia na korzyść Vixena. Dzięki za porady ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15