Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Monitor dla fotografa
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Karipu, jak nie jesteś tzw onanistą sprzętowym, to ten monitor będzie OK. Większość monitorów ze średniej półki nadaje się do obrabiania zdjęć, a po przeglądnięciu specyfikacji stwierdzam, że wygląda całkiem fajnie, aczkolwiek mi brakowało by rozdzielczości. Jakoś już nie mogę patrzeć na FullHD, kiedy od lat pracuję na minimum 2560x1440, ale to moja subiektywna opinia.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 11 Lip, 2018   

Popieram Wojmistrza – kupowanie dziś monitora Full HD to raczej nie jest dobry koncept. W takim budżecie bez problemu znajdziesz monitor 25 cali o rozdzielczości 2560x1440 i przyzwoitej matrycy IPS.

Mój Dell U2515H jest już widzę niedostępny, ale pewnie jakiś następny model zamiast niego jest w ofercie.
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

Dziękuję za opinię.

Czy ten monitor wydaje się w porządku? Ewentualnie czy coś jest w nim nie tak? Tu rzuciło mi się w oczy, że jest fabrycznie skalibrowany etc.

http://accessories.euro.d...52&sku=210-AMRR

lub ten? Ten jest mniejszy i droższy. Czy jednak w pracy fotografa amatora lepszy?

http://accessories.euro.d...52&sku=210-ADYV

Jest tyle różnych monitorów o podobnej specyfikacji, nawet w samym Dellu, że zgłupieć można...
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Lip, 2018   

Jeszcze ewentualnie coś takiego znalazłem:
https://www.morele.net/mo...up2516d-856898/
Tylko są dostępne negatywne opinie na temat tego monitora.
Ciekawe, czy opisany problem to był jednostkowy przypadek, czy jednak wada produkcyjna całej serii....
Miliard kolorów i przestrzeń AdobeRGB ma większe znaczenie, czy jednak może mieć efekt odwrotny do zamierzonego?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018   

Jeśli nie grasz, chyba bym wziął tego Dell'a U2518D.
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018   

komor napisał/a:
Mój Dell U2515H jest już widzę niedostępny, ale pewnie jakiś następny model zamiast niego jest w ofercie.

U2515H faktycznie się już nie dostanie.
Czy można założyć, że U2715H będzie równie dobry? Komentarze ma dobre, cenę również.

Co do tych wykazanych przeze mnie UP2516D, U2518D, P2415D, to w każdym przypadku pojawiają się jakieś wątpliwości...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018   

Matryca o 2" większa a "flaki" te same, więc jeśli komor był zadowolony, to i ten powinien być dla Ciebie OK.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 13 Lip, 2018   

Karipu napisał/a:
ub ten? Ten jest mniejszy i droższy. Czy jednak w pracy fotografa amatora lepszy?

Patrz na parametry rozdzielczości. To monitor 4K, dlatego droższy. Sprawdź, czy twój komputer uciągnie taką rozdzielczość.

Karipu napisał/a:
Czy można założyć, że U2715H będzie równie dobry? Komentarze ma dobre, cenę również.

Jak kupowałem mojego U2515H to ten U2715H różnił się zasadniczo tylko rozmiarem w calach, pozostałe parametry miał te same. Polecane były obydwa, w zależności od tego, czy ktoś preferuje te 2 cale więcej rozmiarowo.
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

Ostatecznie zdecyduję się na Dell'a U2518D.
17" jednak za duży, nie mam pewności, czy monitor 4K będzie działał z moim komputerem, a model up2516d ma mieszane komentarze.

Komor, Wojmistrz, mogę się Wam jakoś odwdzięczyć za pomoc?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

Chyba chodziło Ci o 27" :)

Dell U2518D też spoko. IPS 350 cd/m² i 2560x1440 więc będzie dobrze.

Osobiście mogę tylko dodać tyle, że jak wejdziesz w większy ekran i rozdzielczość, to potem masz opory przed mniejszym. Ja mam monitory 27" i nawet 23.6" 1920x1080, który chwilowo mam na biurku, wydaje się mały i słabo czytelny - nieergonomiczny pod względem ilości wyświetlanej treści :)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

Kupilem sobie tydzień temu taki. Skalibrowałem j jest bardzo OK.
https://www.asus.com/pl/C...onitors/PB328Q/

Oczywiście mam też 27” NEC PA272W
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 27 Lip, 2018   

Nie przeszkadza Ci różnica w wielkości pikseli?
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 03 Sie, 2018   

Karipu napisał/a:
Ostatecznie zdecyduję się na Dell'a U2518D.
17" jednak za duży, nie mam pewności, czy monitor 4K będzie działał z moim komputerem, a model up2516d ma mieszane komentarze.

Komor, Wojmistrz, mogę się Wam jakoś odwdzięczyć za pomoc?


Nie wiem czy już kupiłeś Della, jeśli nie, to spróbuj gdzieś zobaczyć i popracować na graficznym NECu lub EIZO, polubisz patrzeć w monitor :-)
Można znaleźć używane za połowę cenę, kilkuletnie (czytaj: to prawie jak nowe), a komfort pracy nieporównywalny. Każdy kogo namawiałem na dobry monitor, po zakupie nie wierzył, że tak może wyglądać obraz na monitorze, zwłaszcza po wielu godzinach wpatrywania się.

Monitor to w praktyce jedyne miejsce na którym oglądasz podczas obróbki i później swoje zdjęcia, więc powinien być maksymalnie wierny barwnie, liniowy. Nie musi być szerokogamutowy, dużo ważniejsza jest liniowość od głębokich czerni zaczynając.

Na marginesie, monitorów nie kalibruje się fabrycznie, one co najwyżej mogą być zlinearyzowane w fabryce (te lepsze modele). Kalibruje się na stanowisku pracy pod wymagania użytkownika. HtH.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 04 Sie, 2018   

unesco, sugerujesz, że kilkuletni NEC czy tym bardziej EIZO będzie dawało większy komfort pracy niż nowy Dell czy coś innego na IPS? Tym bardziej, że ten kilkuletni to będzie pewnie Full HD… EIZO pewnie z agencji reklamowych lub rozrzutnych instytucji, z mocno nabitym licznikiem godzin…
 
 
unesco 
Uczestnik


Posty: 78
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 05 Sie, 2018   

komor napisał/a:
unesco, sugerujesz, że kilkuletni NEC czy tym bardziej EIZO będzie dawało większy komfort pracy niż nowy Dell czy coś innego na IPS? Tym bardziej, że ten kilkuletni to będzie pewnie Full HD… EIZO pewnie z agencji reklamowych lub rozrzutnych instytucji, z mocno nabitym licznikiem godzin…


tak sugeruję, przy czym nie komentuję "rozdzielczości" obrazu - NEC i Eizo robią nie tylko Full HD już od dość dawna. zakładam, że mówimy o monitorze graficznym, czyli Eizo ColorEdge lub NEC SpectraView (ew. PA). one są zaprojektowane na bardzo długie przebiegi (Eizo 5 lat gwarancji). Oczywiście nie mam na myśli 9 letniego monitora z 30 000 godz przebiegu, aczkolwiek niejeden będzie nadal lepszy niż standardowe monitory z marketu.

mój ma 4.5 roku i jest stabilny jak skała. w pracy mam różne Delle itp, zmieniają się co chwilę, jeden gorszy (inny) od drugiego. próbowaliśmy dla sportu dwa Dell i HP pracujące obok siebie ustawić, żeby bardzo mniej więcej miały podobne kolory, nie udało się nawet balansu bieli zrobić, żeby świeciły tak samo..., a robiłem to spektrofotometrem, i nie były to matryce TN

kolega kupił jakiś czas temu Eizo 24", top model CG z wbudowanym spectro, 2 letni z przebiegiem poniżej 2 tys godzin z jakiejś poligrafii za połowę ceny. pośrednik komisowy nie wiedział co sprzedaje. teraz obrabiając zdjęcia nie wie dlaczego wcześniej nie miał normalnego monitora ;-)

trzeba poszukać, trochę się wysilić i da się znaleźć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14