Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka turystyczna do 500zł
Autor Wiadomość
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   Lornetka turystyczna do 500zł

Witam. Zastanawiam się nad niedrogą lornetką, którą mógłbym zabierać na wycieczki np. w góry, w związku z czym chciałbym prosić o pomoc we właściwym wyborze. Moi faworyci na chwilę obecną to wg kolejności:

1 - Vortex Raptor 8,5x32 lub 10x32 - aczkolwiek pojawiają się opinie o niechlujnym wykonaniu lornetki
2 - Opticron Adventurer 6,5 x 32 - tutaj z kolei nie wiem, czy jednak nie za małe powiększenie
3 - nikon aculon 7x35

A może lepiej coś typu 8x40 ?
Nie chciałbym wydać więcej niż 400-500zł.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Ja z osobistego doświadczenia poleciłbym Kowe 8x25 - w góry idealna, poczytaj tu https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30148&sid=5d7638746cb3e768bbb8454f438fd0fb
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Wybór jest i to jest najważniejsze. Z podanych przez ciebie wybrałbym Raptora. Fajne powiększenie, 500 gram...Może się zdarzyć, że trafisz na egzemplarz z drobną wadą - niestety Vortex ostatnio tak miewa. Najlepiej kupić osobiście i problemu nie ma a e-zakupach można odesłać. Mimo to Vortex robi dobre lornetki i przecież nie każda ma defekt.
Kolejny mój typ to Nikon Prostaff 7s 8x30 ale trochę trzeba dołożyć.
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

Więc chyba jednak wybiorę raptora 8,5 lub 10x. Kowa jest fajna, ale jak dla mnie, kompakty typu 8x25 są niewygodne, trzyma się je palcami i ciężko ustabilizować.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 23 Cze, 2018   

8,5x jest mz lepsza niż 10x. Była tutaj na forum szeroka opinia o Raptorze 10x ...
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Poprzeglądałem oferty i standardowo robi się mętlik. Ciekawy jestem tego opticrona 6,5x32, bo ma fajne pole i jest dość mały, ale z kolei nie wiem czy 6,5 nie będzie trochę za mało.W związku z tym chodzi mi po głowie jeszcze 8x40/42. A może coś w stylu DO Forest II 8x42, levenhuk karma pro 8x42? Czy jednak zostać przy porro?
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Ostatecznie wybór rozszerzam do poniższych pozycji:

1 - Vortex Raptor 8,5x32
2 - Opticron 6,5x32/ Levenhuk sherman plus 6,5x32 - wygląda na to samo
3 - DO Forest II 8x42/ Levenhuk Karma Pro/Plus? 8x42
4 - Levenhuk sherman plus 8x40

Która z powyższych byłaby optymalnym optycznie wyborem?
Czy w przypadku Levenhuka jest duża różnica w wersji plus i pro?
Duża jest różnica w stosunku powiększenie/pole widzenia? - Opticron ma pole koło 9, Delta Forest bodajże stopień mniej ale powiększenie już x8. Jest to w sposób widoczny zauważalne?
Mam świadomość, że powinno się pójść do sklepu i samemu porównać, ale nie mam takiej możliwości w najbliższym czasie.
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

rasalom napisał/a:
Ciekawy jestem tego opticrona 6,5x32, bo ma fajne pole i jest dość mały, ale z kolei nie wiem czy 6,5 nie będzie trochę za mało.


Czytałeś moją recenzję: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=31500&sid=a682d9aef3360165a8e7282f76dec5a2 ?

Mam nadzieję, że pomoże Ci w wyborze.

Powiększenia 6,5x nie powinieneś się obawiać. Jest już jak najbardziej "lornetkowe". :wink: Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się w górach szerszymi panoramami.

Z DO Forest II 8x42 też byłem swojego czasu zadowolony.
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Dzięki Jutomi za linka - to dużo wyjaśnia.
A jak wygląda sprawa pola widzenia w stosunku do Foresta?
Różnica jest koło 1,5 stopnia - jest to wyraźnie odczuwalne?
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Jeśli dołożysz 200zł to optymalnym wyborem będzie https://www.nikon.pl/pl_P...ostaff-7s-10x30 . Widziałem każdą z wymienionych przez ciebie lornetek i warto zwiększyć budżet. Z małych porro wybrałbym to https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=25_375&products_id=4363&lunety=Lornetka%20Kowa%208x30%20YF
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

rasalom napisał/a:

A jak wygląda sprawa pola widzenia w stosunku do Foresta?
Różnica jest koło 1,5 stopnia - jest to wyraźnie odczuwalne?


Różnica w rzeczywistym polu widzenia to ~9,2° vs 8,2°, AFOV to ~60° vs 66°.
Niestety nie porównywałem ich bezpośrednio. Foresta pozbyłem się pięć lat temu, gdy pojawił się u mnie Nikon 8x30 EII z ponad 70-stopniowym pozornym polem widzenia. :roll:
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Wto 26 Cze, 2018   

Cóż, budżetu nie zwiększę, ale dziękuję wszystkim za przedstawione propozycje.
Porównując parametry i dostępne opinie podejrzewam, że w założonym przedziale cenowym
każda z wymienionych lornetek będzie zadowalająca.
 
 
rasalom
Nowy


Posty: 18
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

Zakupiłem z ciekawości lornetkę 6,5x32 opticrona. Pole widzenia w połączeniu z głębią ostrości i swego rodzaju efektem 3d robi naprawdę fajne wrażenie. Nieostrość brzegowa jest zauważalna, ale nie jest dla mnie jakoś strasznie uciążliwa. No i dochodzi stabilność obrazu bez drgań. Bałem się małego powiększenia, posiadając już lornetkę o powiększeniu x12 nieciekawej marki, ale wychodzi na to, że bezpodstawnie. Zastanawiam się teraz, jak mały opticron wypada w stosunku do levenhuka plus oraz pro, które mają bardziej rozbudowane okulary, czy różnica w obrazie jest warta wyższej ceny.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

Myślenie że 100 lub 200 da nam lepszą jakość to slepy zaułek, nawet w tym przedziale cenowym. Jesli opticron ci leży i się podoba to zastanawianie się nad lewenhukiem mija się z celem. Równie dobrze można zamienić je ceną, bo nic z tej ceny nie wynika. Ja w tych parametrach i cenie najlepiej i tak oceniam ex, ale to cegielka w porównaniu z opticronem, choć ma lepsze brzegi.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

Kazda lornetka ma wady, zwłaszcza w tej cenie :cry: Pytanie czy jestesmy w stanie przejść nad nimi do porządku dziennego i mimo wszystko mieć radochę z obserwacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15