Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon Action 10x50 6,5 czy inna do 400 z
Autor Wiadomość
brzuch0 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   Nikon Action 10x50 6,5 czy inna do 400 z

Szukam uniwersalnej lornetki, do oglądania statków na morzu ( raz w roku podczas urlopu), oraz nocnego nieba
Znalazłem na alledrogo nową nie używaną lornetkę

http://allegro.pl/lornetk...be2ff62#thumb/1
Warto, czy poszukać czegoś innego?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

Linkowana lornetka to model z przed paru lat. Miała dobre opinie. Nie musiała być też używana. Cena chyba adekwatna. Nie umiem ocenić czy warto...Jeśli do 400 zł to trop dobry. Ja osobiście nie przepadam za lornetkami 10x50 ponieważ nie sprawdzają się w turystyce ze względu na gabaryty. Na własnym tarasie podwórku - ok. Jeśli masz świadomość takiego ograniczenia i je akceptujesz - trop jest dobry.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

Moim zdaniem ciut za drogo, no jakieś 50zl. Nowszy model, Aculon, z wykrecanymi muszlami ocznymi, nówka ze sklepu i gwarancją kosztuje 420. W zasadzie dostępny w każdym sklepie foto, można swobodnie obejrzeć i zdecydować czy , tak jak mówi Abs nie jest za duży gabarytowo. Jesli będzie wziąć 10x42, przy okazji będzie ciotkę taniej.
 
 
brzuch0 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

ponidziak napisał/a:
Moim zdaniem ciut za drogo, no jakieś 50zl. Nowszy model, Aculon, z wykrecanymi muszlami ocznymi, nówka ze sklepu i gwarancją kosztuje 420. W zasadzie dostępny w każdym sklepie foto, można swobodnie obejrzeć i zdecydować czy , tak jak mówi Abs nie jest za duży gabarytowo. Jesli będzie wziąć 10x42, przy okazji będzie ciotkę taniej.

Widze że aculon 8x42 jest w fotojokerze za 329 zł więc chyba wybór padnie właśnie na ten model
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

Może wersja 8x42 mm będzie sensowniejsza turystycznie ale 10x42 bym się nie bał. Osobiście wolę większy power kosztem jasności i pole ale to sprawa indywidualna. Astro w 10x42 jest całkiem ok dla amatora a do statków nawet lepiej. Jeśli ambitniejsze astro to trzeba pomyśleć o ambitniejszej ofercie niż Aculon, który zważywszy cenę jest bardzo fajny.
 
 
brzuch0 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

Byłem w fotojokerze oglądałem aculon-y 7x50 12x50 i 16x50 (takie tylko były), oraz Olympus 10x50 DPS.
Próby robiłem w markecie wewnątrz, różnicy w jakości obrazu nie zauważyłem.
Poczekam do jakieś promocji typu ceny bez vat do sierpnia mam jeszcze czas.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 02 Cze, 2018   

Wszystkie to apertura 50mm. Wiesz już jak taka lornetka leży w ręku. Warto porównać do apertury mniejszej 42mm i pewnie także nie zobaczysz różnicy. W większych miastach sklepy typu Fotojoker, MM mają całe wystawki z Aculonów.
 
 
brzuch0 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Abs napisał/a:
Wszystkie to apertura 50mm. Wiesz już jak taka lornetka leży w ręku. Warto porównać do apertury mniejszej 42mm i pewnie także nie zobaczysz różnicy..

A czy przy nocnych obserwacjach nieba aculon 42 mm nie będzie dużo ciemniejszy niż 50 mm ?
W danych producenta nikon 50 mm ma jasność względną 25, a 42 17,6 ( cokolwiek to znaczy )
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018   

Nie pamiętam ile % więcej światła łapie apertura 50mm (może ktoś dopisze) ale to pewnie coś w okolicach 30%. Teoretycznie dużo i jeśli astronomia jest dla ciebie ważna powinieneś postawić na aperturę co najmniej 50 mm. W praktyce amatorskiej - jeśli ktoś chce zerknąć tu czy tam np. Plejady, Orion, Księżyc... - różnica między 10x42 a 10x50 nie jest już tak widoczna jak to wynika z obliczeń. Księżyc w 10x42 jest nawet ładniejszy. Dobrze by było gdybyś mógł to sprawdzić w terenie. Wszystko zależy - kto, do czego, etc. Na moje potrzeby 10x42 starcza do większości zastosowań, także przy zerkaniu na niebo (choć w 10x50 niebo wygląda ładniej). Do turystyki wolę jeszcze mniejsze lornetki. 10x50 na szyi w lesie czy do transportu - dla mnie jest mało wygodna. 8x42 daje taką samą źrenicę wyjściową i poczucie jasności jest identyczne jak w 10x50, jednak nawet w astro wolę powiększenie 10x, mimo ciemniejszego obrazu (apertura 42mm). Są to sprawy subiektywne i sam musisz ocenić czy klasy 10x50 czy mniejszy kompromis w postaci apertury 42mm. Dobrym rozwiązaniem są docelowo 2 lornetki, np. 10x50 i 8x30. Kombinacji może być sporo.
 
 
brzuch0 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Szukam , szukam i chyba znalazłem praktycznie nową delta optical forest II 10x42 w cenie 350 zł . Chyba wybór padnie na tą lornetkę .
 
 
stifler 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 9
Wysłany: Pią 29 Cze, 2018   

Ja polecam actiona zwykłego CF 10x50 naprawdę lornetka super w takim budżecie warta każdej złotówki. W razie czego łatwa kolimacja :arrow: :idea:
 
 
brzuch0 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pon 16 Lip, 2018   

Lornetka kupiona czekam na paczkę wybrałem Vortex-a Raptor 8,5x32
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14