Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka na ciężkie czasy
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Anatol ... W historii Polski nader często się zdarzało , że nasi przodkowie chcąc uratować życie swoich rodzin . Musieli uciekać w środku nocy , z tym co mieli pod ręką . Zostawiali swoje majątki , cały swój dobytek i z kilkoma tobołkami uciekali przez pola i lasy . A lornetka to dodatkowe oczy , to zwiadowca który nas ostrzeże przed niebezpieczeństwem . Warto mieć lornetkę , podobnie jak ostrą broń , zapas wody , prowiant i wiele innych rzeczy . Historia lubi się powtarzać :( . Zresztą wystarczy że zabraknie prądu i ... mamy koniec złudzeń . Wyobraźnia , umiejętność przewidywania , trening surwiwalowy , zapasy jedzenia , to wszystko zwiększa nasze szanse na przetrwanie . Kto chce niech się śmieje , ale wystarczy 3 dni marszu bez zapasu wody i jedzenia z dala od cywilizacji . Żeby zrozumieć ... jak jesteśmy słabi bez swoich kart kredytowych .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

Z nikogo się nie śmieję, czytaj ze zrozumieniem, napisałem wręcz, że survivalowe zabawy mogą przydać się w życiu codziennym. Nie wierzę, że nastąpi jakiś ogólny krach cywilizacji, chaos, zamieszki, cywilizacja ludzka jest zbyt rozwinięta a społeczeństwa wbrew pozorom zbyt świadome, aby mogło dojść do takiej spektakularnej autodestrukcji. Na razie nie zabiła nas żadna ebola a nawet z dwóch wojen światowych świat wyszedł cało choć mocno poobijany. Na razie tego typu sytuacje to świat hollywoodzkich filmów. Ale lornetkę warto mieć, sam mam ich pięć.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Anatol :) napisałeś że cywilizacja ludzka jest zbyt rozwinięta a społeczeństwa zbyt świadome . Nie zgadzam się z tym ! . Siedem miliardów ludzi podobne jest do stada tępego bydła , któremu wszystko można wmówić . Wystarczy mieć w rękach media . Ludzi można zaprogramować , można nimi sterować , można dowolnie manipulować . Tylko garstka ludzkiej populacji jest świadoma czym jest ten świat . Szansa jaką daje internet , szybkość przepływu informacji jest szansą . Ale dezinformacja i szkodliwe programy sieją spustoszenie w ludzkich głowach . Chciałbym być optymistą ale nie potrafię . Pozdrawiam
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Masz rację, chęć wygodnego życia wyłącza u wielu myślenie, ale nawet ta garstka świadomych czasami wystarcza żeby przyhamować zapędy systemu (przykład to choćby sprawa Acta).
Człowiek to niesłychanie żywotny gatunek i mimo skłonności do ryzyka nie ma skłonności do całkowitej autodestrukcji. Dobry przykład to broń atomowa, tyle jej jest i na razie mimo kilku poważnych kryzysów z tym najgorszym, kubańskim w 1962 roku jeszcze jej nie użyto (nie licząc Japonii). To świadczy, że ludzkość ma ten hamulec i umie go użyć.
Myślę, że czeka nas jeszcze wiele lat szczęśliwego używania lornetek do obserwacji przyrody a nie wypatrywania wroga. Obym się nie mylił.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Ciekawe, czy np. na Krymie w 2014r. mieli lornetki... :???:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Tomie ... Mam wojskowego Zeissa z podziałką z roku 1917 , model 6x30 . Nawet dzisiaj mogę z niej korzystać z przyjemnością . Na Krymie na pewno mieli dużo lornetek , dużo snajperów , dużo wszystkiego . A na Warmii macie piękne lasy :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Współczesne lornetki wojskowe to jakiś kosmos :) ...
https://www.defense.gov/P...oto/2001119182/
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Bez przesady. Jest dużo normalnych:

https://www.steiner-defen...culars/military
https://www.steiner-defen...culars/tactical
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Bez przesady ? :) . A miałeś kiedyś Arku lornetkę która ma jednocześnie noktowizor i kamerę termowizyjną . To musi kosztować :) .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Chociaż masz Arku rację , powinienem użyć zwrotu ... Niektóre lornetki wojskowe . Elektronika może nawalić , a klasyczna lornetka jest niezawodna . Ciekawe które europejskie firmy produkują dla wojska lornetki , oprócz Steinera oczywiście .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

Wiking69 napisał/a:
Tomie ... Mam wojskowego Zeissa z podziałką z roku 1917 , model 6x30 . Nawet dzisiaj mogę z niej korzystać z przyjemnością . Na Krymie na pewno mieli dużo lornetek , dużo snajperów , dużo wszystkiego ...

I nic im to nie pomogło...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

To zależy o kim mowa...
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 258
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 18 Lip, 2018   

A ja myślałem , że w ciężkich czasach to : sól , cukier i mąka , a nie lornetki . :twisted: :evil:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Lechu 149 :) dobrze myślałeś . Sól , cukier i mąka są niezbędne , podobnie jak głowa na karku . Mam nadzieję że zrobiłeś zapasy . A lornetka ... no cóż , mądrzy ludzie ją mają , podobnie jak dobre buty .
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Tomie PL2 :) jak słusznie zauważyłeś na Krymie mieli dużo lornetek , dużo snajperów , dużo wszystkiego ... i nic im to nie pomogło :( . Widocznie druga strona miała jeszcze więcej lornetek :) , jeszcze więcej snajperów :) , jeszcze więcej wszystkiego :) . Myślenie nie boli , chyba że ma się przestarzały procesor , albo błąd w oprogramowaniu . Przepraszam za sarkazm , ale miałem ciężki dzień . Serdecznie pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14