Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie lornetki zabieracie z sobą na wakacje ?
Autor Wiadomość
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Wiking69 napisał/a:
W Zakopanem powinien być porządny sklep z lornetkami na każdą kieszeń . Oscypki przy zakupie byłyby gratis :) .


Wiking69 jeżdżę w Tatry od 11 lat i póki co takiego sklepu nie zauważyłem, mało tego nie przypuszczam aby się pojawił. W kwestii gratisowych oscypków również jestem bardzo powściągliwy albowiem z moich obserwacji wynika że: Górale ino dudki kochają, hej!!!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Kocie :) ja też nie mam złudzeń co do sklepu z lornetkami w Zakopanem . Ale gdybym miał kapitał , chętnie bym zaryzykował i otworzył taki sklep . Skupił bym się tylko na małych ( turystycznych ) lornetkach klasy 8x30/32 lub 10x30/32 . Ale chciałbym mieć największy wybór lornetek na świecie ( o tych parametrach ) . Chętnie bym sprowadzał najbardziej nawet egzotyczne modele z całego świata . Ceny od 500 do 10.000 zł . Dzięki temu sklep byłby znany i opisywany na wszystkich portalach optycznych . A o każdej lornetce byłby 20 minutowy filmik na Youtube . Ale się rozmarzyłem :) . Ps. Do każdej lornetki oscypek i okowitka gratis
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Oj szybko byś zbankrutował. Ktoś już o tym wspominał : przecie jo mom zooma 50x w kompakcie to po co mi lornetka co "ściąga" tylko 8x ? Lornetka za 500 zł ? Przecie na bazarze są lornetki co to 30x "ściongajom" i takie ładne kolorowe szkła majom ? I za 50 zł som ! Paaanie, daj pan spokój !
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Czw 19 Lip, 2018   

Oj tam , zanim bym zbankrutował miałbym piękny sklep z lornetkami z widokiem na Giewont :) .
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Kiedyś pod Wielką Krokwią był świetnie zaopatrzony sklep sportowy. Kupiłem tam sobie nawet tanio bardzo dobry (z zagranicy) sprzęt... tenisowy! No ale to były inne czasy, na przełomie lat 80/90 :mrgreen: ps. lornetek chyba nie mieli.
 
 
anatol1 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 227
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

W moim powiatowym mieście za PRL był sklep optyczny, gdzie były oczywiście okulary ale również lupy, lornetki i chyba nawet mikroskopy i zdaje się, że również aparaty fotograficzne, ale aż tak dobrze nie pamiętam. Rodzice kupili mi tam moją pierwszą lornetkę BPC5 8x30, którą mam do dzisiaj. Pamiętam atmosferę tamtego sklepu pełnego tajemniczych przedmiotów. Teraz oczywiście takiego sklepu już nie ma, okulary u optyka, aparaty fotograficzne w markecie a lornetki w sklepie myśliwskim.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 21 Lip, 2018   

Panowie. A co powiedzieli byście na lornetkę Fujinon 7x28 za 1000 zł?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 21 Lip, 2018   

NoVik :) gdybym mógł bezpośrednio porównać Fujinona 7x28 i Steinera Navigatora 7x30 ( porro ) . Wtedy z czystym sumieniem mógłbym Ci coś doradzić , a tak to wróżenie z fusów :( . Cena rozsądna ale ... w ciemno bym jej nie kupował . Nie pamiętam nawet czy ona jest ... made in China , czy ... made in Japan ? .
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Nie zaznaczyłem - mowa oczywiście o wersji militarnej Marine :razz:
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Na zdjęciach wygląda bardzo solidnie , tylko te małe pole widzenia :( . Miałeś ją w rękach ?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Z tego co zauważyłem żołnierze w jednostkach specjalnych lubią małe ale solidne lornetki . Są tak obładowani sprzętem że wielkość i ciężar mają kluczowe znaczenie . Żaden zdrowy na umyśle zwiadowca nie dźwigałby William Optics 7x50 która waży 1,6 kg :) . Nawet ja ją rzadko biorę do lasu , chociaż to wspaniała optyka .
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

to tak bardziej podchodzi pod temat 'Lornetka na ciężkie czasy'... :roll:

PS.
W rękach jej nie miałem, ale wizualnie jest piękna, w dodatku te łamanie mostka i ER...
 
 
TOUAREG 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 91
Wysłany: Pon 23 Lip, 2018   

NoVik napisał/a:
Panowie. A co powiedzieli byście na lornetkę Fujinon 7x28 za 1000 zł?

Ten Fuj ma indywidualne ostrzenie, do kontemplacji horyzontu ok. ale w lapidarnym zerkaniu w podróży może to być co najmniej kłopotliwe, szczególnie gdy korzysta z niej (lornetki)więcej niż jedna osoba.
 
 
Willy 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 159
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Ja na wakacje zabieram Nikon HGL 8x20. Mała, poręczna, kapitalna jakość obrazu. Dla dzieciaczków trochę trudna do obserwacji bo wąsko jest. Ale jak się postarają to dają radę. Jak jadę na rowerek to zabieram rzeczoną lornetkę i Panasa GM1. Zajefajny lekki i świetnej jakości zestaw.

Jak jadę gdzieś gdzie można się w nocy w niebo popatrzeć to Conquest 8 x42.

A takie tam Juraty, Jastarnie itp. to Viper HD 10 x 42. Stosunkowo mała, lekka i świetny obraz daje.

Miałem jeszcze kiedyś E2 8 x 30. Ale bałem się, że dzieciaki mi popsują i zamieniłem na rower :wink:
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 614
Wysłany: Czw 26 Lip, 2018   

Witam.
Aktualnie wakacyjne lornetki to vortex viper hd 10x42 jeszcze japończyk :) dobra optycznie na wszystkie warunki. E II 10x35 na wyjazdy specjalne. Dużo i długo używałem steiner nighthunter 8x30 ale sporo wieczornych odblasków i spajkow męczyło moje oczy, w centrum ostra jak zyleta i bardzo dobre kolory. Jeden sezon zabierałem kove 8x32 bdxd niezła ale duża nieostrość na brzegu pola. Bardzo dobrze wspomina Leice ultarvid 7x42 potężna głębia ostrości i piękne odwzorowanie kolorów tylko ta lornetka jest raczej do użytku własnego ;) Na stałe mam w sakwie rowerowej olympusa 8x25 WPII i w bagażniku samochodowym Olympusa 12x50 EXPS na bezstresowe obserwacje dla rodziny :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15