Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sob 21 Lip, 2018
Pierwsza lustrzanka do 1800zł
Autor Wiadomość
dolip 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   Pierwsza lustrzanka do 1800zł

Witam,
Szukam pierwszej lustrzanki, chce zajmować się fotografią miejską, ew. portretami. Wolałbym canona niż nikona. Na oku mam canona 60D + 50mm 1,8 STM. Sprzęt oczywiście używany. Czy jest to dobry wybór? Jeśli nie, to nad czym się zastanowić? Dodam, że mam podstawową wiedzę, wiem co to iso itd, nie jestem totalnym początkującym.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

Tak, to dobry wybór jeśli kupisz za dobrą cenę.
 
 
jurand 
Bywalec
Kanonier - bo tak



Pomógł: 7 razy
Posty: 192
Skąd: Żeszuf
Wysłany: Pią 20 Lip, 2018   

50 mm jako jedyny obiektyw raczej będzie cię mocno ograniczał, szczególnie na początku.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 21 Lip, 2018   

Zoom nożny :mrgreen:
jurand, nie wiem czy tak bardzo ograniczał, czy raczej wymagał większego pomyślunku nad zdjęciami. Kiedyś sporo ludzi zaczynało od Smieny 8M i robiło fajne zdjęcia. Jakoś nas nie ograniczał aż tak obiektyw 40mm f/4, chociaż każdy marzył o choćby Zenicie 2-3 różnych obiektywach. Inna sprawa, że 50mm na APS-C to jednak dość wąsko, ale do ulicznej i portretu może być w sam raz, chociaż mam kolegę, który też wybrał 60D i kupił do niego jako jedyny obiektyw (już tak ze 3-4 lata używa) Heliosa 44-2 czyli 58mm f/2 na adapterze. Do tego wszystkiego, on tym jeszcze filmuje, więc wszystko to raczej problem kreatywności. Jeśli dolip wytrwa w systemie Canona, to zakupiony 50/1.8 STM zostanie mu na długie lata, ponieważ to bardzo dobre szkło i obecnie najlepsze optycznie 50/1.8 tego producenta.
Zakup standardowego 18-55 może nie być dla niego najlepszym wyborem, może czuć takiej potrzeby za to z czasem kupić np Tamrona 16-300 VC PZD, który jak dla mnie jest najlepszym spacerzoomem dla matryc APS-C, a może kolega przejdzie na pełną klatkę, gdzie owego 50mm nawet nie warto zdejmować z korpusu, bo tam odcinanie GO przy f/1.8 to czysta przyjemność :)
 
 
jurand 
Bywalec
Kanonier - bo tak



Pomógł: 7 razy
Posty: 192
Skąd: Żeszuf
Wysłany: Sob 21 Lip, 2018   

Jak się domyślam zaczynaliśmy przygodę z fotografią w podobnym czasie. Wszystkie te aparaty miałem.
Cytat:
Inna sprawa, że 50mm na APS-C to jednak dość wąsko

Bardziej to mam na myśli.
Jestem w posiadaniu takowego 50mm i chyba jestem za wygodny, bo większość czasu leży w torbie. Dla mnie po prostu za wąsko. Natomiast jako drugie szkło owszem owszem.
Stąd moje wątpliwości.
 
 
dolip 
Nowy


Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Problemem jest budżet niestety. Dlatego wolę kupić 50mm 1,8 niż kita 17-55 3,5-5,6, bo ciemny jest, a będę chciał się pobawić fotografią nocną na pewno.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Z obiektywem standardowym 35mm f/1.8:

https://www.olx.pl/oferty/q-d3100-35/

https://www.olx.pl/oferta...html#41eb550177

https://www.olx.pl/oferty...oat_price%3Aasc

https://www.olx.pl/oferty...oat_price%3Aasc
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

Do fotografii nocnej to raczej statyw niż bardzo jasny obiektyw.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Lip, 2018   

dolip napisał/a:
mam podstawową wiedzę, wiem co to iso itd, nie jestem totalnym początkującym.
To czemu nie Pentax? K-5 można kupić po sensownych pieniądzach.
jurand napisał/a:
Dla mnie po prostu za wąsko

Oczywiście , jeśli używasz APSC to standardem bedzie 35mm nie 50mm jak w małym obrazku o którym pisze kol. Wojmistrz Natomiast
dolip napisał/a:
chce zajmować się fotografią miejską, ew. portretami
do portretu 50-tka na począte wydaje się być dobrym wyborem. Do reszty zapewne wystarczy na początek 18-55.
dolip napisał/a:
będę chciał się pobawić fotografią nocną na pewno.

To rzeczywiście statyw ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15