Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Tania i lekka lornetka
Autor Wiadomość
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

Pilcrow :) Moja rada ... Kup lornetkę Carl Zeiss Jena 8x30 . Wybierz ogłoszenie z numerem telefonu do sprzedającego . Zadzwoń , porozmawiaj szczerze , zaufaj swojej kobiecej intuicji . Za 350 zł nie kupisz nic lepszego . Całe pokolenie miłośników przyrody korzystało z tej właśnie lornetki . Zeiss z DDR :) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

Ten opis lornetki z Allegro to reklamowy bełkot sprzedającego, to normalna rosyjska lornetka z dawnych czasów, nie ma nic wspólnego z Zeiss Jena z DDR.
Fizycznie mocna konstrukcja; ale 100 g. cięższa i przede wszystkim obraz będzie troszkę bardziej przyciemniony, "brudny", gdy porówna się ją z orginalnym wschodnioniemieckim Zeissem ( Jenoptem 8x30 = Deltrintem 8x30) którego można kupić w tej samej cenie.

https://www.optyczne.pl/p...1=1077&add2=427

PS: oczywiście ta różnica jakości obrazu dla jednych jest ledwo zauważalna i bez znaczenia, a dla innych nieakceptowalna ...
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

RoboBat napisał/a:
Pilcrow bez urazy. W trosce właśnie o to, że twoja pasja do lornetek nigdy nawet się nie rozpocznie po zakupie niskiej jakości lornetki nie mogę ci polecić żadnej z zaproponowanej przez Ciebie sztuki. Ja swoją pierwszą lornetkę kupiłem za 1250 zł i do dziś ją mam bo to był dobry zakup. Coś ci zobrazuję. Jeśli nosisz okulary to pewnie wiesz ile one kosztują. Jeśli nie to ci powiem. Średniej jakości plastikowe soczewki wraz z oprawką kosztują mniej więcej 600 zł. Jaki jest stopień skomplikowania lornetki w stosunku do okularów? A na wagę; ile ważą okulary a ile waży lornetka? A teraz sobie odpowiedz ile powinna kosztować lornetka skoro średniej klasy okulary kosztują 600 zł i ważą może 100 gram? Dla niektórych wydanie 400 - 600 zł za fajne markowe okulary przeciwsłoneczne nie stanowi problemu, ale lornetki to max do 500 zł szukają. Przykro mi, że to tak wygląda. Ale propozycje kolegów jak najbardziej są cenne.

Pilcrow, nie przejmuj się zbytnio powyższym, nie wszyscy tak zaczynali z wysokiej półki a też wyszli na ludzi i są zadowoleni. No i jeszcze jedno - te forum jest nie tylko dla profesjonalistów, zapewniam cię moim przykładem ;)
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

Za 350 zł trudno myśleć o sensownej lornetce.
Okolice 500 zł już zaczynają mieć jakieś sensowne propozycje, ale to jest 500 zł z małym plusem:

Na przykład Kowa 8×30 YF:
http://wzrokowiec.com/archiwa/969

albo Nikon:
http://wzrokowiec.com/archiwa/2221

Tylko że ten Nikon dużo cięższy od Kowy. Dla większości ludzi mniejsza lornetka = częściej ją zabieramy ze sobą.
Chyba żeby dostać taką używaną w dobrym stanie, wtedy teoretycznie w budżet 350 zł mogłaby się wpasować. Te konkretne Nikony można znaleźć na OLX czy ALLEGRO używane właśnie w okolicach tego budżetu.


W skromnym budżecie 350 zł zmieści się jakaś nowa, znośna lornetka:
http://wzrokowiec.com/archiwa/2280
Ceneo:
https://www.ceneo.pl/58912734

choć trzeba mieć świadomość niedużego powiększenia x6 (co ma też zalety).
 
 
Pilcrow 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 01 Sie, 2018   

Dziękuję wszystkim za cenne rady. Przespałam się z tematem i uznałam, że trochę zwiększę budżet i kupię nową. Zeiss Jenę kiedyś postaram się złapać, ale teraz nie mam czasu na śledzenie aukcji. Przeczytałam też te wątki: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=20074&sid=407d33f8c2327546cfdd22f10a359023
https://forum.optyczne.pl/printview.php?t=26202&start=0&sid=0458ce2cae660a42a3e413db68fb1234

I w tym momencie rozważam już tak (robiłam też selekcję pod względem wizualnym):

Nikon Sportstar 8×25 EX – 280 g (lekka, ogólnie gdzieś tam się przewijała w rozmowie jako polecana)
Olympus WP II 8x25 – 260g (śliczna i lekka, na forum pisaliście, że dość przyzwoita, jeśli chodzi o sprzęty niskiej klasy)
Delta ONE 8x32 – 380g (wydaje się przyzwoitym przeciętniakiem, kusi mała waga)
Kowa 8×30 YF 475g (niezbyt podoba mi się kolorystyka, ale zakładam, że pewnie jest najlepsza z zestawienia – i o 100 pln droższa)
Vortex 8.5x32 – 490g (dobry stosunek jakości do ceny, dość chwalona mimo pewnych wad)

Dziś postaram się podjąć ostateczną decyzję, bo już głowa mi pęka, a czas goni : ) Dzięki!
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Czw 02 Sie, 2018   

Pilcrow napisał/a:


Nikon Sportstar 8×25 EX – 280 g (lekka, ogólnie gdzieś tam się przewijała w rozmowie jako polecana)
Olympus WP II 8x25 – 260g (śliczna i lekka, na forum pisaliście, że dość przyzwoita, jeśli chodzi o sprzęty niskiej klasy)
Delta ONE 8x32 – 380g (wydaje się przyzwoitym przeciętniakiem, kusi mała waga)
Kowa 8×30 YF 475g (niezbyt podoba mi się kolorystyka, ale zakładam, że pewnie jest najlepsza z zestawienia – i o 100 pln droższa)
Vortex 8.5x32 – 490g (dobry stosunek jakości do ceny, dość chwalona mimo pewnych wad)



Modele 8x25 i 8x30/32 to zupełnie inny typ lornetek.
Jedne są prawie kieszonkowe (bo są jeszcze mniejsze 8x20) lub kieszonkowe w większej kieszeni kurtki, ale ma to swoje koszty. Małe pole widzenia przede wszystkim. Nie każdemu przypada do gustu lornetka z takimi ograniczeniami. Dopiero modele za parę tysięcy z tej klasy (Swarovski, Zeiss Victory) uzyskują sensowne pole widzenia.

Lornetki 8x30/32 to już pełnowartościowe, ale nadal małe i lekkie lornetki. Nie są kieszonkowe, ale komfort patrzenia przez nie jest dużo większy niż lornetek 8x25. Z klasą 8x25 jest takie ryzyko, że ktoś nieświadomy ich ograniczeń kupi, a potem odłoży ją do szuflady. Chyba że wyda 3 tysia na Zeissa Victory.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 02 Sie, 2018   

Piotrze, sportstar akurat pole ma niezłe. Żeby zdać sobie sprawę z ograniczeń malej lornetki trzeba faktycznie wziąć do reki większą. Ale maly rozmiar kusi. Mimo wszystko uważam ze kompakt to lornetka uzupełniająca podstawowa np 42. Ale gdybym miał mieć jedną to raczej byłaby to 30/32. Kowa jest nieco lżejsza i niiejsza od raptora, ten zato lepiej leżał mi w ręce. Mechanicznie i optycznie kowa trochę lepsza. Oczywiście mówię tylko o tych egzemplarzach które mialem. Sortstara chciałem kupić ale miał niewygodne muszle oczne i kiepskie pokretlo, obraz na szybko burawy w bezpośrednim porównaniu z trawelite ex. Ale jesli to będzie czyjaś pierwsza i jedyna lornetka to i tak będzie super. Pomyśl jeszcze o małym lewenhuku karma pro(zielona , szaraplus jest kiepska) bo to fajna lornetka za i lamana na raz, co moim zdaniej jest wygodniejsze. Nie zmienia to faktu ze oddaniem kolorów, kontrastem i ostrością wszystkie te Male tanie dachówki ymiekaja przy odwróconym porro pentaxsa, nikona czy olympusa w tych samych pieniądzach. No ale kształt nie kojarzący sie z lornetką robi swoje. Obecnie nie kupilbym innego taniego kompakta niż papilio 6,5x21 :wink: Obecnie... :smile:
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Czw 02 Sie, 2018   

Nie zmienia to faktu że miedzy kowa yf a Nikonem prostaff 7s 10x30 jest tylko 150 różnicy, a satysfakcja gwarantowana :wink:
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Pią 03 Sie, 2018   

ponidziak napisał/a:
Nie zmienia to faktu ze oddaniem kolorów, kontrastem i ostrością wszystkie te Male tanie dachówki ymiekaja przy odwróconym porro pentaxsa, nikona czy olympusa w tych samych pieniądzach. No ale kształt nie kojarzący sie z lornetką robi swoje. Obecnie nie kupilbym innego taniego kompakta niż papilio 6,5x21 :wink: Obecnie... :smile:


Tylko że Papilo ma wąziutkie pole widzenia, tu jest krótka recenzja:
http://wzrokowiec.com/archiwa/870
Mnie osobiście by przeszkadzało patrzeć przez taką dziurkę od klucza.

Ale faktycznie w klasie budżetowej, wybierając porro zwykle dostajemy lepszą optykę niż wybierając (zgrabną) dachówkę. Ta Kowa czy Nikon które proponowałem to porro właśnie. Kowa jest całkiem nieduża i lekka, ale to nie są tak małe rozmiary i gabaryty jak 8x25 czy 6,5x21. Można szukać innych odwróconych porro z większym polem, ale to już prawie wymarły gatunek.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 04 Sie, 2018   

Pole w papilio nie jest dla mnie jakimś problemem. Wrażenia dziurki od klucz nie mam. Raptor 6,5x32, kowa yf 6x30 też pod katem pola nie wypadają imponująco. Przy tym powiększeniu można się pokusić o obserwacje ze skręconymi muszlami nie zapierając ich o oczodoły a wtedy jest szeroko. Mnie w pentaxsie męczy mała głębia. Naszczescie mądrzy konstruktorzy dopasowali do niej dość luźne ale precyzyjne i szybkie pokrętło Cf. Drugim ma kamentem jest slaba ergonomia i dość duże rozmiary jak na 21. Na szczęście jest bardzo lekka. Pozatym same plusy, kontrast, dobra i dobrze trzymana ostrość, optycznie znacznie lepsza od raptora 6.5 . No i funkcja makro, fajna zabawa. Mala odległość ogniskowania w zwyklej lornetce tego nie zastąpi. Pewnie przez to makro głębia taka malutka, tak podejrzewam bo się nie znam.
 
 
ponidziak 
Rozmowny


Pomógł: 19 razy
Posty: 480
Wysłany: Sob 04 Sie, 2018   

Jako dodatkowa lornetka, spacerowo-kwiatuszkowa, papilio jest b.dobre. Ale to tylko uzupełnienie dla pelnowymiarowej lornetki. Jesli ktoś szuka podstawowej, taniej, z małym powiększeniem lornetki to w moim odczuciu ex 7x35 jest dobra, aczkolwiek nie pozbawioną wad, opcją.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14