Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 05 Sie, 2018
Zakup bezlusterkowca
Autor Wiadomość
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Byłem dzisiaj w MM i ogładałem obydwa aparaty.Dokonałem wyboru a jest nim Olympus OM-D E-M10 III.Jednak teaz mam dylemat czy kupowac zestaw z kitem np:
https://www.coolblue.nl/p...3kaAru1EALw_wcB czy kupic samo body i dokupic jakis inny obiektyw.jaki ewentualnie polecacie do niego.Tylko bez szalenstw cenowych.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Jeśli nie wiesz z jakim obiektywem kupić, to kup z "kitem". Od razu masz gotowy do użycia aparat z obiektywem o dość uniwersalnym zakresie ogniskowych. Cenowo jest to korzystne.

Jeśli dokładnie wiesz, czego potrzebujesz, wtedy kup z innym obiektywem. Ja już nie pamiętam, kiedy ostatnio używałem "kitowego" obiektywu, ale dzięki niemu dowiedziałem się, czego mi brakuje. No i na tak zwany początek zrobiłem nim mnóstwo (dlatego "tak zwany" ten początek) fajnych zdjęć.


Edit:
A czego używam? Na stałe mam podpięty 7-14/2.8, a w kieszeni 25/1.8. Jeśli zabieram plecak, to mam w nim jeszcze 40-150/4-5.6, takie "kitowe" tele.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Dlaczego nie
https://www.coolblue.nl/p...-k-12-60mm.html
https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/18594231
lub https://www.ceneo.pl/48112825
-z bardziej uniwersalnym obiektywem 12-60mm?
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 19 Sie, 2018   

Witam ponownie.
W sumie byłem juz zdecydowany na olympus om-d e-m10 mark iii ,ale znajomy zaproponował,zebym przyjrzał sie takiemu zestawowi:
FUJIFILM X-T20 ZWART + 16-50MM OIS II.Poczytałem troche i dowiedziałem sie ze ten kitowy obiektyw jak na kitowy jest dobry i jest dosc jasny jak na kit.
Ktos moze wiecej jeszcze dopowiedziec na temat Fuji x-T20?

Przeznaczenie sie nie zmienia" podróze.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 20 Sie, 2018   

Fujinon XF 18-55 mm f/2.8-4 OIS jest dość jasny jak na kit.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pon 20 Sie, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 20 Sie, 2018   

Teraz juz to wiem, moj blad. A co powiecie o ttm zestawie? Warto zamienic z Olkiem?
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 21 Sie, 2018   

Mam ostatnie pytanie .Wy jaki doswiadczeni uzytkownicy ,co byscie wybrali gdybyscie stali przed wyborem zakupu i dlaczego.Przeznaczenie głownie zdjecia z podrózy,zdjecia uliczne.
olympus om-d e-m10 mark iii czy Fuji X-t20.
Oczywiscie biorąc pod uwage wszystkie za i przeciw.Mam na mysli dostepnosc obiektywów,ceny .
Jakosc zdjec,video,stabilizacja.

DZieki za pomoc.
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

Witam ponownie. Wczoraj zakupilem Olympusa omd- m10 iii wraz z kitem 14-42 ez. Troche sie pobawilem i mam pytanie. Jako totalny amator (jak juz wiele razy wspominałem) probowalem lapac ostrosc dotykiem jak na zalaczonym filmie z youtube
https://m.youtube.com/watch?v=yHodJ46ofZ8
Niestety u mnie tak to nie wyglada. Nie lapie tak szybko ostrosci po lekkim dotkinieciu. Zauwazylem tez ze na filmie aparat jest z obiektywem 12-40 pro,wiec jak sie domyslam tu jest roznica.Czy tak może kozw byc czy cos. z aparatem?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

Szybkość ustawiania ostrości zależy od obiektywu, ale nie tylko. Ostrości może szukać dłużej, albo nawet nie ustawić jej wcale, gdy np. obiekt jest mało kontrastowy, nie zawiera pionowych linii, czy też jest za blisko obiektywu. Ściągnij sobie pełną instrukcję obsługi ze strony Olympusa i poczytaj - to Ci się przyda nie tylko w tej kwestii.

Jeszcze jedno:
bawisz się samym ustawianiem ostrości, czy tym dotykiem robisz od razu zdjęcie?
Jeśli robisz od razu zdjęcie, czy dokładniej wiele zdjęć i dotykasz ekran raz za razem, to po pierwszym zdjęciu (albo pierwszych zdjęciach) zwolni, bo musi zapisywać zrobione zdjęcia na karcie. To zależy od szybkości karty i ew. od pojemności bufora.
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

Bawilem sie dotykiem tylko.Na filmiku widac,ze wystarczy lekko dotknac i ladnie ostrzylo.U mnie z kolei jak lekko dotknąłem to nie ostrzylo tylko byl zamazany obraz.Trzeba bylo momencik przytrzymac w danym miejscu.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

No to nie wiem o co chodzi. Musiałbym mieć aparat w rękach.
Jak kiedyś aparat zaczął mi długo się włączać, to ktoś tutaj mi poradził, żebym sformatował kartę - i pomogło. Elektronika jest dziwna.
 
 
mpyro 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Wto 28 Sie, 2018   

Nagrałem filmik o co biega.Nie wiem czy jakosc wystarczajaco dobra,ale widac.
https://www.youtube.com/w...o&feature=share
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 29 Sie, 2018   

Sprawdziłem u siebie przy przygaszonym świetle w pokoju. Dotyk zachowuje się tak, jak wciśnięcie do połowy przycisku spustu migawki. To znaczy, że czasem trzeba przytrzymać dłużej, żeby złapał ostrość - krótkie dotknięcie jest czasem nieskutecznie, a nawet czasem tylko rozogniskuje obraz całkiem.
A tak poza tym, po naciśnięciu spustu migawki i tak najpierw będzie ostrzył. Dotykanie ekranu jest więc bardziej wskazywaniem miejsca ostrzenia, niż ostrzeniem. Dopiero po włączeniu robienia zdjęć przy pomocy dotknięcia ekranu, krótkie dotknięcie wystarczy, żeby wyostrzył i zrobił zdjęcie, bo bez wyostrzenia zdjęcia nie zrobi. No i wtedy robi to raz krócej, raz dłużej.
Amen. Więcej nie chce mi się drążyć tego tematu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15