Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Podziel się wrażeniami. Bardzo podobne do Levenhuka Base.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Jak tylko dostanę . :grin:
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Pon 06 Sie, 2018   

Nabyłem Nikon Prostaff 10x42. Ma duże pole. Dla mnie ważne. Aberracja po pewnym kątem obserwacji w ogóle niewidoczna, albo trochę. Kontrast... Tak zgadza się przeciętny, zwłaszcza przy obserwacji widoków wielokolorowych. Lekka mgiełka dalej niż 500 m. Jednak jeśli mamy owe zjawisko mgiełki w tej dali to wybaczcie nawet lornesia za 10 kafelków tego nie przebije. Dla wymagających nie polecam. Dla zwolenników praktycznego chwytu poręczności bo nie za wielka. Dużego pola obserwacji. A i w nocy potrafi zaskoczyć. Trochę droga, bo ponad lekko 700zł. Pozdrawiam.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Czw 09 Sie, 2018   

A czy ktoś mi powie jak ma się jakość lornetek Zeiss Dialyt Made in West Germany?
Bardzo chwalony przez rodzime towarzystwo łowieckie - z sympatii do historii tradycji i loga Zeiss czy naprawdę tak dobre?
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

Zależy który model. Niemniej jednak pod względem optycznym wszystkie które widziałem mają sporą AC oraz coś co nazywane bywa "efektem toczącej się kuli". Nie zmienia to faktu, że poza tym optycznie są super. Z kolei mechanicznie jest rewelacja, tyle tylko, że nie są w pełni wodoszczelne. Niekiedy problemem mogą być nieregulowane muszle oczne, które nie każdemu pasują (mi pasują idealnie). Swego czasu 8x30 B/GAT*P była moim marzeniem jako docelowa lornetka.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

NoVik napisał/a:
A czy ktoś mi powie jak ma się jakość lornetek Zeiss Dialyt Made in West Germany?
Bardzo chwalony przez rodzime towarzystwo łowieckie - z sympatii do historii tradycji i loga Zeiss czy naprawdę tak dobre?


Wszystko zależy od towarzystwa w jakim się obracasz i co kto w życiu widział. Nie sugeruj się opiniami innych. Masz kolegów z takim lornetkami to poproś ich aby ci je udostępnili na testy i sam oceń. Wrażeniami oczywiście podziel się na forum.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Sie, 2018   

NoVik, są modele, które są klasą samą w sobie do dzisiaj. Np. Dialyt 7x42 BGAT potrafi dzisiaj osiągać większe ceny niż jak był do kupienia w sklepach. Jedną z fajniejszych lornetek mojej kolekcji jest Dialyt 8x30 BGAT wydany na 150 lecie firmy.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018   

Pytanie brzmi : czy w użytkowej lornetce, czyli takiej z którą się nikt nie pieści, chodzi o to by była jak najdroższa? Nie zawsze cena lornetki ma przełożenie na jej jakość, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt kolekcjonerski, a Dialyt można spokojnie do tej grupy zaliczyć. Oczywiście Dialyt to zacny sprzęt ale myślę, ze NoVikowi chodzilo o coś innego. Bardziej w tym stylu: czy warto wydawać krocie na starocie? Do zasosowań użytkowych oczywiście. Novik czy tak?
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018   

Na Zeissa Dialyt 7x42 BGAT warto wydać . To nie tylko piękny klasyk , ale w pełni użytkowa lornetka . Dająca ogromną przyjemność z obserwacji . Dylemat miałbym wtedy , gdybym za te same pieniądze miał wybrać między Dialyt 7x42 BGAT a FL 7x42 . Pole widzenia 150 m jest takie samo w obu Zeissach . Ale FL ma lepsze szkła i powłoki , ma też wewnętrzne ogniskowanie . Ale w staruszku jest jakaś ponadczasowa magia . Dlatego jak kiedyś Goornik będzie swoją sprzedawał ..... :) . Może uda się staruszka kupić w idealnym stanie .
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018   

Dostałem . I jestem bardzo pozytywnie zaskoczony . Bardzo ładnie wykonana . Bliżej zapoznam się na urlopie , za tydzień . Ta będzie dla żony , teraz muszę znaleść coś dla siebie . :razz:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018   

Lech149 sobie poszukaj sobie Optictona SR.GA 8x32 to dopiero będziesz zadowolony.
 
 
Lech149 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 257
Skąd: Gdynia
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob 11 Sie, 2018   

Znalazłem dzisiaj na Amazonie .

https://www.amazon.co.uk/...r/dp/B005S3AIBA
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

W nawiązaniu do poprzedniej sprawy to miałem właśnie okazję patrzeć chwilę przez Zeiss 8x56 B kolegi myśliwego i wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie pod względem estetyki. Mimo wieku są bardzo designerskie, nie to co dzisiejsze extremal rubbing. Optyka pewnie i odstaje od współczesnej, poza tym to lornetka dachowa a te... nie jestem do nich przekonany. Piękna jest ta lornetka. Smukła, wąska i długa, odpowiednio ciężka, świetnie leży w dłoni i nosi na szyi i jest metalowa... Ciekawi mnie to że w dobie tak super optyki myśliwi często użytkują takie lornetki jak Zeiss Made in West Germany a z autopsji wiem że ludzi tych byłoby stać na współczesną lornetkę jednak decydują się na stare sprawdzone sprzęty, których cena jest wciąż stabilna. Czy to sentyment, czy te lornetki są wręcz niezastąpione podczas polowań mimo pozornego postępu.
 
 
Wiking69 
Optyczny


Pomógł: 12 razy
Posty: 2030
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Zeiss 8x56 B ma pole widzenia tylko 110 m , Zeiss 7x42 BGAT ma pole widzenia 150 m . A to jest już inna bajka . Ale wykonanie i estetyka całej serii jest ponad czasowa .
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Nie 12 Sie, 2018   

Lech149 napisał/a:
Znalazłem dzisiaj na Amazonie .

https://www.amazon.co.uk/...r/dp/B005S3AIBA



Lech149 bierz i nawet się nie zastanawiaj bo to ostatnie sztuki. Ta lornetka jest juz nieprodukowana. Myślę, że gdy ostatnie sztuki zejdą ze sklepów internetowych jej cena na rynku wtórnym za zadbane egzemplarze znacznie wzrośnie, bo to bardzo dobra lornetka Made in Japan.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,61 sekundy. Zapytań do SQL: 15